گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۴/۰۱/۱۷ - ۰۹:۳۴


  رئیس جمعیت هلال احمر آبیک گفت:
  ۶۸ مجروح حاصل تصادفات نوروزی در آبیک رئیس جمعیت هلال احمر آبیک گفت: نوروز امسال در تصادفات رانندگی 68 نفر در مجموع مجروع شدند.

   محمد حسن رجبی، رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آبیک، صبح امروز در گفتگو با خبرنگار نگاه آبیک،  اظهار داشت: پانزدهمین مرحله‌ طرح ملی ایمنی و سلامت با هدف پیشگیری از تصادفات و داشتن سفری ایمن و سالم با همکاری داوطلبان جوان جمعیت هلال‌ احمر در ایام نوروز درشهرستان آبیک اجرا شد.

  این مسئول با اشاره به آمادگی هلال‌ احمر برای اجراء طرح ملی‌ ایمنی و سلامت مسافران نوروزی اظهار داشت: با توجه با ستاد نوروزی هلال احمر طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی از ۲۷ اسفند ماه تا ۱۵ فروردین ماه با همکاری و همیاری سازمان‌ های مرتبط و تلاش داوطلبان جوان با موفقیت به مرحله اجراء در آمد.

  وی افزود: با توجه با رضایت مسافران از اجراء طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران در سال‌ های گذشته برای تمرکز فعالیت‌ها به امر سلامت و ایمنی مسافران و با هدف پیشگیری از تصادفات و داشتن سفری ایمن و سالم در ایام نوروز برای مسافران اجرا می‌شود. علاوه بر این مرکز فرماندهی جمعیت هلال احمر شهرستان آبیک با برخورداری از عوامل امدادی، ۴ پزشک و ۱۰ پیراپزشک به صورت ۲۴ ساعته خدمات خود را به مسافران ارائه می کند.

  رجبی، با بیان اینکه شعار امسال در اجرای این طرح بی‌ گدار به جاده، نزنیم ظریف برانیم، بوده است، تصریح کرد: یکی از مهم ترین اهداف اجرای این نمایش توان عملیاتی تیم‌ های بشردوستانه سازمان هلال‌ احمر در حمایت از زندگی و سلامت انسان‌ ها، استفاده از فناوری‌ های نوین در کمک به سفری ایمن و سالم با هدف تامین امنیت روانی و کاهش تلفات انسانی مسافران و ترویج فرهنگ پیشگیری از طریق ارتقاء سطح آگاهی‌ های عمومی مردم در امر حوادث و سوانح بوده است.

  رجبی رئیس هلال احمر

  رئیس جمعیت هلال‌ احمر شهرستان آبیک، با اشاره به حضور تک تک امدادگران، داوطلبان، جوانان و مسئولان در صحنه خدمت‌ رسانی به مسافران نوروزی، افزود: البته همه این دستاوردها، حاصل زحماتی است در جمعیت برنامه‌ ریزی کرده بودند و ما نیز به عنوان جمع‌ بندی و نظم‌ دهی حداکثری و همچنین حوزه نظارت، حاصل این تلاش‌ ها و اقدامات را در اظهار رضایت مردم از خدمات هلال‌ احمر شاهد بودیم و جمع‌ بندی‌ های انجام‌ شده، موید خدمت‌ رسانی بسیار خوب در نوروز است.

  این مسئول تاکید کرد: انگیزه‌ های امدادگران و جوانان در خدمت بسیار زیاد و مثبت بود و تلاش‌ ها و خدمات زحمت‌ کشان هلال‌ احمر فقط به‌ صورت نمادهای ظاهری نبود، بلکه شاهد شور و شعف و بسیج عینی همه نیروها برای خدمت رسانی به مردم بودیم.

  رجبی با اشاره به کاهش ۱۲ درصدی تصادفات در شهرستان آبیک، بیان داشت: در نوروز امسال امدادگران هلال احمر به بیش از ۳۰ مورد تصادف اعزام شدند و در این تصادفات مجموع ۶۸ نفر مجروح که از این تعداد تنها ۲۱ نفر به بیمارستان ارجاع داده شدند و سایر مصدومات در صحنه معالجه شدند و این نوروز تنها یک قربانی در روز دوم فروردین به همراه داشت.

  این مسئول با اشاره به حضور خوب مردم به صورت حضوری در پایگاه های امدادی تصریح کرد: حدود بیش از ۵۱ نفر به صورت حضوری به پایگاه ها و چادرهای هلال احمر مراجعه و تحت درمان قرار گرفتند که مشکل بیشتر این افراد، حالت تهوع، تزریقات و سایر موارد کوچک بود.

  رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آبیک، با اشاره به اعزام امدادگران در حوادث رهاسازی در صحنه های تصادف، اظهار داشت: در طول این ایام یعنی از ۲۷ اسفند ۹۳ تا ۱۵ فروردین ۹۴ تنها در چهار صحنه تصادف نیاز به عملیات رهاسازی بود که با همکاری نیروهای هلال احمر و سایر امدادگران این عملیات با موفقیت انجام شد.

  رجبی هلال احمر

  وی با اشاره به فعالیت ۲ پایگاه یکی در محور قزوین تهران در محدوده رستوران لاله صحرا و همچنین در ورودی آبیک از سمت اتوبان، در طول این ایام در شهرستان آبیک، بیان داشت: از دیگر اهداف برای اجرائی کردن طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی ترویج فرهنگ پیشگیری از طریق ارتقاء سطح آگاهی‌های عمومی مردم در امر حوادث و سوانح و معرفی قابلیت‌ها و ظرفیت‌های سازمان در ارائه خدمات امدادی و بشر دوستانه از دیگر اهداف این طرح بوده است.

  رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آبیک، با بیان اینکه در مدت اجرای طرح نوروزی هلال احمر در این شهرستان ۹۱ هزار و ۵۳۸ نفر گردشگر از خدمات ارائه شده توسط پست‌ های سحاب بهره‌ مند شده‌ اند، افزود: از این تعداد ۸۷ هزار و ۴۳۷ نفر به پست‌ های ثابت و ۴ هزار و ۱۰۱ نفر به پست‌ های سیار در قالب طرح سحاب مراجعه کرده‌اند.

  رجبی به ایستگاه‌ های سلامت و فضای دوستار کودک اشاره کرد و یادآور شد: از زمان آغاز طرح نوروزی تا پایان این طرح ۷ هزار و ۷۵۱ نفر از خدمات ارائه شده در ایستگاه سلامت بهره‌ مند و ۵ هزار و ۳۵۳ نفر به بخش فضای دوستدار کودک مراجعه کرده‌اند.

  این مسئول بیان کرد: برپایی خیمه های نماز، کمپ های ملی ایمنی، حضور جوانان جمعیت هلال احمر با دوچرخه به همراه کیف کمک های اولیه در محل تجمع مسافران در قالب طرح سحاب و ارایه کمک های امدادی به آنان از جمله دیگر برنامه های جمعیت هلال احمر در نوروز امسال بوده است.

  وی در پایان، با بیان اینکه یکی دیگر از اقدامات جمعیت هلال‌ احمر توزیع نقشه، کتاب، CD و بروشور در بین مسافران نوروزی بوده است، اضافه کرد: در مجموع ۴۹ هزار و ۲۹۴ عدد از انواع این اقلام در بین مسافران نوروزی توزیع شده است.

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  هشت + 2 =