گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۴/۰۱/۱۵ - ۱۱:۲۷


  مردم آبیک، پس از پایان مذاکرات هسته ای:
  خوشحالی مردم در گرو تأیید رهبری ست مردم آبیک در پی موج شادی شادی خود را در گرو تأیید مقام معظم رهبری دانستند و گفتند: تا رهبر تأیید نکند این توافق مورد تأیید ما نیست.

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، سال هاست که غرب با ایران در حال مذاکره است. در این مدت غرب از راهبرد چماق و هویج استفاده کرده است. از یک طرف اعمال تحریم های اقتصادی علیه ایران و از طرف دیگر، پیشنهاد همکاری های نزدیک اقتصادی به این کشور. اما به نظر می رسد گفتگوهای اتمی ایران در لوزان سوئیس اینبار به مرحله کاملا سرنوشت سازی رسیده است. به همین دلیل خبرنگار نگاه آبیک در بین مردم آبیک حضور پیدا کرده و نظر آن ها را در باره این توافق جویا شد.

  یکی از شهروندان آبیکی در گفتگو با خبرنگار نگاه آبیک، با اشاره به شادی عده ای از مردم در سراسر کشور، بیان داشت: از کی تا حال تسلیم هم پایکوبی دارد؟!!! عهدنامه لوزان، عهدنامه ترکمنچای نشود جای خوشحالی دارد، ما باید الگو برای مسضعفین عالم باشیم وظیفه تاریخی ما این است که مشت محکم بزنیم تو دهن استکبار جهانی مخصوصا آمریکای جنایتکار و نباید در برابر دیگران کمر خم کنیم. ما باید به توان داخلی تکیه می کردیم.

  یکی دیگر از شهروندان آبیکی با اشاره به این که لغو تحریم ها باید در سفره و سبد غذایی مردم خود را نشان دهد، تأکید داشت: پس از توافق من رفتم یه نون و ماست بگیرم قیمتش که همون قیمت قبلی بود و هیچ تغییری نکرده بود. این توافق که دردی از من دوا نکرد بزک نمیر بهار میاد ارزونی با دلار میاد. لغو تحریم ها تا خود را بر سر سفره مردم برساند چندین نسل باید چوب این تفاهم نامه را بخورند.

  یکی از بانوان آبیکی نیز در گفتگو با خبرنگار نگاه آبیک، گفت: انشاا…. هر چیزی که هست به نفع مردم باشه, یعنی می شود با لغو این تحریم ها نرخ تورم و بیکاری در کشور کاهش پیدا کند؟ مردم ما حقشونه افسردگی بگیرن وقتی هیچ چیزی را جدی نمیگیرند که چی مثلا . الان یه سری میان میگن دلخوشی ندارن مجبورن دلشان و خوش  می کنند به این چیزا .اصلا تحریم ها را هم کلا بردارند ولی تو زندگی من و شما تغییری حاصل نشه یا قیمت ها و تورم همون باشه چه فایده دارد ؟

  یکی از مغازه داران آبیکی در گفتگو با خبرنگار نگاه آبیک، با اشاره به شادی برخی از مردم در کشور بیان داشت: شما سروران و شهروندان عزیز که الان مسرور از این اتفاق هستید بدانید هر کسی که دلش برای اسلام و ایران عزیز می طپد از هر کاری که باعث سربلندی ایران عزیز ومردم با صفا و فرهیخته اش گردد خوشحال و از زحمتکشان خود قدردانی و تشکر می کند اما موظب بوده و به موقع هشدار لازم را هم می دهد اما شما خوبان و عاشقان این مرز و بوم چون مخالف قشر مقابلتان هستید این گونه سخن می گوئید و فکر می کنید این خبائث که الان در عراق و سوریه و یمن و افریقا و ایرلند و حتی در داخل خاک خودشان مشغول قتل عام مظلومین هستند برای شما باغ مصفا تدارک دیدند نه فدای شما این ها به وقتش وقتی همه ابزارهای قدرت را از بین بردند شما را موظف می کنند که آبدارچی آن ها باشید و نوکر بی جیره و مواجب شوید حال این که شهدا این را نمی خواستند و امروز هم ما و هم شما فرزندان این مرز و بوم این را نمی خواهیم و حسب فرمایش حضرت آقا به این خائنین اطمینان نمی کنیم.

  وی اضافه کرد: اما ما به مسولین عزیز خود اعتماد و اطمینان داریم و حق انتقاد و ابراز نگرانی را هم برای خود محفوظ می داریم و لذا به یگدیگر و شما دوستان دشنام نمی دهیم و همگی دست در دست هم برای عزت و سربلندی و پیروزی خدمتگذاران کشور دعا می کنیم به امید سربلندی ایران و ایرانی زندگی خواهیم کرد.

  یکی از فرهنگیان آبیکی نیز در گفتگو با خبرنگار نگاه آبیک، گفت: تبریک به مقام معظم رهبری و خانواده معزز شهدا و تبریک خدمت مردم شریف و فهیم ایران … مبارک باشه، انشاله به کام ملت ایران شیرین باشد. با سپاس بیکران از دولت تدبیر و امید و به ویژه دکتر ظریف. امیدوارم این شادی ها نیز بر سر سفره مردم عزیز ایران بیاید و مردم با رفتن به مغازه ها و با دیدن قیمت ها شاد شوند.

  یکی از معلمین آبیکی در گفتگو با خبرنگار نگاه آبیک، گفت: سالی که نکوست از بهارش پیداست سال ها بود مردم ایران دنبال این بهار بودند انشاالله سال شکوفایی اقتصادی باشه تا مردم عزیزمان از زیر فشار بار تنگ دستی رهایی پیدا کنند.

  یکی از دانشجویان آبیکی نیز در گفتگو با خبرنگار نگاه آبیک، گفت: همه خوشحالیم ولی یه سری جو می دهند واقعا. اگه فردا آمریکا همون تحریم ها رو به خاطر موشک و خیلی بهانه های دیگر، اعمال کرد چه کار کنیم؟ اون وقت می گویم ما کمی از برخی از بخشی از بیشتر از کل موشک های خود را تعطیل کردیم ….و خوشحال باشیم. امام روزی می گفت اگر کارتر یک کار خوب کرده باشد آنست که تصمیم گرفته با ما رابطه نداشته باشد. ملت ایران باید گوش به فرمان رهبری باشند و ببینند ایشان چه دستوری می دهند و ملت بعد، از تیم مذاکره کننده تشکر کنند، اول تایید رهبری بعدا تشکر و جشن باید صورت بگیرد.

  یکی از شهروندان آبیکی در گفتگو با خبرنگار نگاه آبیک، گفت: لازم است برای کسب موفقیت در مذاکرات هسته ای قبل از هر کس به رهبر عزیزمان تبریک گفته شود “ایشان با حمایت های شایسته از تیم مذاکره کننده و راهنمایی های خودشان امکان رسیدن به یک نتیجه مطلوب را فراهم ساختند” در مرحله بعد باید تشکر و قدردانی شود از تیم مذاکره کننده به سرپرستی آقای محمد جواد ظریف که همه مردم را سرافراز و دل شاد نمودند همچنین خسته نباشی می گویم به آقای روحانی که یقین بدانید تاریخ ایران به ایشان افتخار خواهد کرد خدا پدر مادرش را بی آمرزد خسته نباشید.

  یکی از هنرمندان آبیکی نیز در گفتگو با خبرنگار نگاه آبیک گفت: این مردم می خواهند بار دیگر اقتصاد کشورشان رونق یابد. ایران سال هاست که از اعمال تحریم ها در رنج و سختی بسر می برد. به همین خاطر است که آن ها به دمیده شدن هوای تازه به کشورشان امید دارند.

  یکی دیگر از مردم آبیک با اشاره به این که هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده است، گفت: مردم نمی دانند خبری نشده چون اصلا نمی دانند بیانیه با توافق فرق دارد بابا خبری نشده و هنوز توافقی نشده فقط حرفش زده شده جوجه را اخر پاییز می شمارند باید دید ۳ ماه دیگر ایا توافق حاصل می شود.

  یکی دیگر از مغازه داران آبیکی در گفتگو با خبرنگار نگاه آبیک، گفت: فرزند غیور ایران هر کجا که باشد ایرانی است یک ایرانی دلیر و غیور انقدر عرق وطن پرستی دارد که حیثیت کشورش را با هزاران سال تمدن حفظ کند ….درود و سلام خدمت جناب محمد جواد ظریف و اقای عراقچی و هیئت همراه این دلیر مردان با افتخار عرصه پیکار توافق ….. جناب ظریف خسته نباشی.

  وی با اشاره به این که این توافق دست اجناس چینی را از کشور کوتاه خواهد کرد، گفت: علی رغم اینکه توافق احتمالی مغایرت دارد با منافع اسرائیل و عربستان یا کشورهای مثل چین و روسیه این دو کشور که خیلی تابلو و جهت دار و هماهنگ شده عمل کردند یکبار روسیه و یک بار هم چین به منظور تاثیر گذاشتن بر فضای مذاکرات لوزان را ترک کردند اما خدا با مردم ایران است و بعد هم دیپلماتی کار گشته مثل ظرف را داریم حالا هرچی اسرائیل و عربستان و چین و روسیه و هر کس دیگری می خواهند فاز بدهند فاز بدهند مکر و ومکرالله و الله خیرالماکرین براستی خداوند بهترین چاره جویان است.

  یکی از اساتید دانشگاه پیام نور آبیک نیز در این باره به خبرنگار نگاه آبیک، گفت: توافق انجام شده در لوزان بدون شک یکی از مهم‌ ترین اتفاقات و شاید مهم‌ ترین اتفاق در تاریخ پرونده هسته‌ ای ایران است. فراتر از همه عبارت‌ پردازی‌ ها و بازی‌ های کلامی موجود، آنچه انجام شده یک توافق واقعی است؛ هم از این رو که متن بیانیه مشترک موگرینی ظریف جزئیاتی از تعهدات دو طرف را ذکر می‌ کند. این جزئیات در متون اختصاصی منتشر شده از سوی آمریکا و ایران کم و بیش تایید شده و بسط یافته) و هم از این جهت که اساسا منطقی نیست بپذیریم ۶ وزیر خارجه، حدود ۱۰ روز به طور شبانه‌ روزی روی موضوعی کار کرده‌اند که هیچ الزامی برای آینده مذاکرات ایجاد نمی‌ کند.

  یکی از بانوان آبیکی گفت: برای تیم مذاکره کننده دعا میکنم که در جهت حفظ عظمت و اقتدار ایران عزیزمان نهایت تلاششان را بکنند تا اسمشان در تاریخ به نیکی و اقتدار برده شود. خدا حفظ تان کند.

  یکی از جوانان آبیکی نیز با تشکر از تمامی کسانی که از ابتدا تاکنون برای حل این مشکل زحمت کشیدند، گفت: ابتدا می بایست از حمایت ها و رهنمودهای مقام معظم رهبری تشکر کرد و سپس از تمامی کسانی که با زحمات شبانه روزی توانستند این رهنودها را بکار بگیرند و گره کور به ناحق زده روی این کار را با زیرکی و درایت دیپلماتیک باز کنند خسته نباشید مطمئن باشید دعای خیر مردم همیشه با شما خواهد بود.

  یکی از شهروندان آبیکی در پایان گفت: آقای ظریف دستاوردهای هسته ای که خون دانشمندان عزیزمان پای آن ریخته شده بود را بر باد داد. این دستاوردهای علمی عظیم در زمان آقای دکتر احمدی نژاد بدست آمد که اگر آن ها را نداشتیم نمی دانم آقای ظریف بر سر چه چیز می خواستند معامله کنند. ایشان مروارید غلتان یعنی همین دستاوردها را دادند آبنتات چوبی هم نگرفتند. کلاهی که با توافقنامه ها یا به قول تیم مذاکره کننده با بیانیه ها سر ملت ایران گذاشته شده کاملاْ روشن است. نمی گویم آینده بلکه همین الان واضح است که چه از دست دادیم و چه بدست آوردیم.

  گفتنی است که با توجه به رهنمودها و فرمایشات مقام معظم رهبری امید است، که شیرینی این تفاهم نامه بر سر سفره های مردم جاری شود، اقتصاد داخلی رونق پیدا کند، کالاهای نامرغوب چینی دیگر وارد کشور نشوند تا کالای ایرانی بتواند در ایران فروش برود و بار دیگر شاهد بسته شدن یک کارخانه ایرانی نباشیم.

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  یک + = 6