گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۴/۰۱/۳ - ۱۳:۱۳


  رئیس شبکه بهداشت:
  طرح ضربتی کنترل مواد غذایی در سطح عرضه در شهر آبیک اجرا شد رئیس شبکه بهداشت آبیک گفت: طرح ضربتی کنترل مواد غذایی در سطح عرضه در شهر آبیک اجرا شد.

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، در راستای طرح بسیج سلامت نوروزی ۹۳-۹۴ ، با همت واحد بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان آبیک و با هماهنگی نیروی انتظامی این شهرستان طرح ضربتی کنترل مواد غذایی در سطح عرضه در شهر آبیک اجرا گردید.

   

  در این طرح که با حضور مدیر شبکه بهداشت درمان شهرستان آبیک ، حراست شبکه ، مسئول بهداشت محیط و نماینده نیروی انتظامی شهرستان آغاز گردید ، ۴ اکیپ بازرسی متشکل از ۸ نفر نیروی فنی بهداشت محیط و ۴ نفر نیروی غیر فنی حضور فعال داشتند که به نقاط مختلف شهر که از قبل برنامه ریزی شده بود ، اعزام شدند.

  در این طرح تعدادی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی مورد بازرسی قرار گرفت و حدود ۳۰۰ کیلو گرم مواد غذایی تاریخ گذشته ، فاسد و غیر مجاز با تنظیم صورتجلسه ، توقیف و جهت معدوم سازی جمع آوری گردید و توصیه های لازم به افراد متخلف بهداشتی ارائه و تعدادی از متخلفین به مراجع قضایی معرفی گردیدند.

  مهندس محمد بابایی رئیس مرکز بهداشت آبیک در گفتگو با خبرنگار نگاه آبیک، گفت:با توجه به نزدیکی عید نوروز و عرضه انواع محصولات غذایی و شیرینی ها ، طبق سنوات قبل، واحد بهداشت محیط دانشکده علوم پزشکی استان قزوین با دایر نمودن واحد کشیک نوروزی در ستاد مرکزی و ارسال مأموران نظارت و کنترل، همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۸ شب و حتّی روزهای تعطیل در خدمت همشهریان عزیز می باشد.

  وی با اشاره به هدف از راه اندازی این بازرسی تصریح کرد: هدف از تشکیل و راه اندازی برنامه بسیج سلامت نوروزی و ارسال اکیپ های سّیار، بازدید و کنترل مراکز تهّیه و توزیع مواد غذایی، همچنین اماکن عمومی حساس، قنادی ها، بستنی فروشی ها، نانوایی ها، قصابی ها، هتل ها، مسافرخانه ها، ترمینال ها، پارک ها و محل اسکان مسافران نوروزی می باشد.

  رئیس مرکز بهداشت شهرستان آبیک اظهار داشت: جهت جلوگیری از شیوع احتمالی بیماری های روده ای و مسمومیت های غذایی نظارت ویژه بر شبکه توزیع آبرسانی شهری و روستایی و انجام تست های کلرسنجی و نمونه برداری میکروبی آب انجام می شود.

  در پایان طرح مهندس محمد بابایی رئیس مرکز بهداشت آبیک ضمن عرض خسته نباشید، با اهدا هدایایی از زحمات و تلاش های پرسنل بهداشت محیط تقدیر و تشکر کردند و همچنین توصیه های لازم را جهت اجرای بهتر طرح بسیج سلامت نوروزی و رضایتمندی مسافران و شهروندان ارائه نمودند.

  یادآور می شود که این طرح روز ۱۱ اسفند ماه ۹۳ با هدف رسیدگی به تخلفات بهداشتی و کنترل مواد غذایی در سطح عرضه شهر آبیک انجام شد.

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  نُه × 6 =