گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۱۲/۲۶ - ۱۵:۵۲


  پس از صدور حکم قوه قضائیه در پرونده«م.ه»:
  با اجرای قانون درباره مفسدان اقتصادی اعتماد مردم آبیک به قوه قضائیه بیشتر میشود مردم آبیک پس از صدور حکم قوه قضائیه در خصوص پرونده«م.ه» مردم آبیک یکصدا از دستگاه قوه قضائیه سپاسگزاری کردند.

  به گزارش نگاه آبیک، براساس شنیده‌ ها آقازاده جنجالی به واسطه سه اتهام در پرونده‌اش به ۱۵ سال حبس محکوم شد.

  وی به واسطه یکی از مواد قانونی به ۷ سال حبس، جزای نقدی، انفصال محکوم شده است. همچنین این فرد به واسطه یکی دیگر از مواد همین قانون، به ۵ سال حبس محکوم شده است. این در حالی است که نامبرده به واسطه یکی از مواد قانون مجازات اسلامی به ۳ سال حبس محکوم شده است.

  البته نکته مورد توجه این است که این حکم بدوی بوده و متهم پس از ابلاغ حکم ۲۰ روز فرصت دارد نسبت به حکم صادره اعتراض کند. پس از اعتراض آقازاده جنجالی «م.ه» به حکم دادگاه مردم آبیک خاستار رعایت عدالت توسط قوه قضائیه و قاضی این پروتده می باشند.

  یکی از شهروندان آبیکی در گفت و گو با خبرنگار نگاه آبیک، با اشاره به این که چشم های همه مردم آبیک به همراه سایر هموطنان به حکم اعلام شده توسط قاضی این پرونده است، تصریح کرد: تنها قاضی پرونده است که می‌تواند با صدور حکم حرف آخر را بزند و هیچ کس قادر نیست ‌در رای صادر شده دست ببرد و یا حتی آن را تغییر دهد لذا باید به قاضی پرونده اعتماد کرد و از خداوند خواست که وی را کمک کند و رأی خود را بر مبنای عدالت صادر کند.

  هاشمی

  وی با اشاره به اینکه صدور این حکم نشان دهنده عزم قوه قضائیه در برخورد با مفاسد اقتصادی است٬ اظهار کرد: این امر سبب ارتقای اعتماد مردم نسبت به نظام می‌شود.

  یکی از فرهنگیان آبیکی در گفتگو با خبرنگار نگاه آبیک، با اشاره به پرونده آقازاده جنجالی، بیان داشت: آنچه مردم از دستگاه قضا انتظار دارند این است که همانگونه که تاکنون به خوبی و با عدالت عمل کرده است در رابطه با صدور حکم نیز به خوبی و با اقتدار به عدالت حکم مربوطه را صادر نمایند و مطمئنا این انتظار توسط دستگاه قضا و قاضی محترم پرونده برآورده خواهد  شد.

  وی با اشاره به اینکه صدور حکم قوه قضائیه نشان می‌ دهد هر کسی در هر مقام و منصبی باشد و جرم اقتصادی داشته باشد بر اساس قانون محاکمه می‌شود٬ افزود: باید با مفسدان اقتصادی براساس قانون برخورد شود چرا که همه مردم در برابر قانون یکسان هستند.

  یکی از وکیلان پایه یک دادگستری شهرستان آبیک نیز در گفتگو با خبرنگار نگاه آبیک،  اقدام جدید قوه قضائیه در برخورد با مفسدان اقتصادی را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: قوه قضائیه در برخورد با مفاسد اقتصادی بسیار خوب عمل کرده است.

  وی افزود: قاضی باحق و عدالت باید حکم را صادر کند و بدانند فساد هر کجا که باشد نادرست و مفسد هر که باشد بدون توجه محکوم است، صدور حکم دست قاضی است و ما در مورد محتوای حکم اظهار نظر نمی کنیم .

  این وکیل پایه یک دادگستری شهرستان آبیک در پایان، با اشاره به اینکه برخورد قوه قضائیه با مفسدان اقتصادی سبب رضایت‌مندی مردم شده است٬ ابراز کرد: قوه قضائیه نباید در برخورد با این افراد تحت تاثیر جو سازی ها قرار بگیرد.

  یکی از هیئت امنای مسجد حضرت ولیعصر(عج) شهر آبیک در گفتگوی با خبرنگار نگاه آبیک، عدالت را یکی از شاخصه های مهم انقلاب اسلامی دانست و عنوان کرد: یکی از مهمترین سرمایه های اجتماعی  که به نام مردم بر عهده مسئولین نظام و قوای سه گانه می باشد عدالت است ، مخصوصا قوه قضائیه در این زمینه می تواند نقش عمده ای داشته باشد  این عدالت است که اعتماد مردم به نظام و حکومت را افزایش می دهد.

  144082_607

  وی در ادامه با بیان اینکه هنوز حکم مهدی هاشمی به صورت کامل قطعی نشده است٬ افزود: قوه قضائیه به طور قطع این حکم را اجرا خواهد کرد. مردم آبیک همراه سایر هموطنان ایرانی نگاه خود را به تلوزیون و سایر رسسانه های دوخته تا شاهد جرای عدالت در کشور باشند.

  این عضو هیئت امنای مسجد حضرت ولیعصر(عج) با بیان اینکه طبیعی است که در مورد تمامی پرونده های مربوط به فساد مالی انتظار مردم اجرای صحیح عدالت است تأکید کرد: امیدواریم قوه قضاییه بدون توجه به منصب و جایگاه افراد همچون سال های گذشته نسبت به اجرای عدالت بدون هر گونه ملاحظه کاری اقدام نماید، تا مردم را پیش از پیش خوشحال نماید.

  یکی از دانشجویان آبیکی دانشگاه پیام نور شهرستان آبیک در گفتگو با خبرنگار نگاه آبیک، گفت: احکام اخیری که قوه قضائیه در ارتباط با افرادی که به اموال عمومی و بیت المال دست اندازی کردند نشان می دهد قوه قضائیه در مسیر مبارزه با فاسد اقتصادی قاطع برخورد کرده است و توصیه پذیر نیست و بنا دارد با قدرت و بر اساس قانون با تمام مفسدین اقتصادی برخورد کند.

  وی با اشاره به صدور حکم مهدی هاشمی از سوی قوه قضائیه اظهار داشت: قوه قضائیه با محاکمه افرادی همچون محمدرضا رحیمی و مهدی هاشمی که یکی از آن ها معاون اول رئیس جمهور سابق و دیگری فرزند رئیس جمهور اسبق هستند نشان داد که همه ملت در برابر قانون یکسان هستند.

  این دانشجوی آبیکی در پایان با اشاره به این که قوه قضائیه امروز نقش بسیار مهمی در پایبندی مردم به انقلاب دارند، متذکر شد:  این نوع احکام دل مردم را شاد و آن ها را امیدوار می کند و مردم این اعتماد را پیدا می کنند که در نظام جمهوری اسلامی تخلف از سوی هر کسی باشد مورد رسیدگی قرار می گیرد و بدون ملاحضه حکم برای او صادر می شود.

  143909_703

  یکی دیگر از شهروندان آبیکی در گفتگو با خبرنگار نگاه آبیک، با گله مندی از این که چرا رسانه ها و قوه قضائیه تمامی فسادهای این آقازاده جنجالی را بیان نکرده است، خاطرنشان کرد: مطابق اعلامی که از سوی سخنگوی قوه قضائیه صورت گرفت حکم صاره علیه مهدی هاشمی بیشتر در ارتباط با مسائل اقتصادی و مالی بوده است. البته جامعه انتظار داشت که قوه قضائیه بدون ملاحظه و متناسب با جرمی که مهدی هاشمی انجام داده است حکم صادر کند و صدور این حکم اعتماد عمومی به قوه قضائیه را به شدت افزایش داد.

  این پدر شهید آبیکی در پایان مسئولان قوه قضایی را به خون فرزند شهیدش قسم داد و  تأکید کرد: اجرا صحیح این حکم از جانب قاضی پرونده موجب صیانت از خون هزاران شهید گلگون کفن پرورش یافته در خانواده های پر مهر مردم بسیار مستضعف این کشور است، که به قول حضرت امام این مستضعفین ولی نعمت مسئولین هستند و انتظار دارند که همواره عدالت اجرا شود تا سرمایه ی اجتماعی نظام روز به روز افزایش یابد.

  یکی از بسیجیان شهر آبیک نیز در گفتگو با خبرنگار نگاه آبیک، با اشاره به صدور حکم پرونده آقازاده معروف (م.ه) گفت: قوه قضائیه نمره خوب و قابل قبولی را در بررسی و پیگیری مبارزه با مفاسد اقتصادی بزرگ نظیر پرونده مهدی هاشمی دریافت کرد.  ما همگی امیدواریم این نمره در دادگاه تجدید نظر نیز تکرار شود.

  وی با اشاره به فشارهای وارده از سوی برخی افراد به قوه قضائیه در مورد این پرونده ، اظهار کرد: هم اکنون نیز این فشار ها برای قوه قضائیه وجود دارد و مطمئنا تا زمان دادگاه تجدید نظر ادامه خواهد داشت؛ اما دستگاه قضایی و قاضی محترم این پرونده نباید شهدا و ملت شریف ایران را فراموش کنند.

  این بسیجی شهر آبیک در پایان با بیان اینکه قوه قضائیه با صدور این حکم نشان داد که همه در مقابل قانون برابر و یکسان هستند، تصریح کرد: قاضی این پرونده باید بداند، مردم و رهبر عزیزمان در کنار قوه قضائیه خواهد بود و در قبال تمام فشارها از قوه قضائیه حمایت خواهد کرد.

  یکی از بازنشستگان ارتش  آمادگاه اصلی و عمومی شهرستان آبیک، با بیان این که برخورد با مهدی هاشمی اول کار دستگاه قضایی است، ما منتظر ادامه برخورد با مفسدان از سوی قوه قضائیه هستیم، افزود: محاکمه این آقازاده نشان دهنده رویکرد و عزم جدی قوه قضائیه در مورد مبارزه با مفاسد اقتصادی و متهمان دانه درشت است.

  وی با اشاره به فشار های وارد شده به قوه قضائیه در جریان رسیدگی به پرونده مهدی هاشمی گفت: این طبیعی است که وقتی افرادی در حد معاون و فرزند رئیس جمهور سابق محاکمه شوند افراد قدرتمندی از این محاکمه ناخشنود باشند و قطعا برخی از افراد قدرتمند نسبت به احکام صادره برای این افراد اعتراض می کنند.

  این بازنشسته ارتشی در پایان ضمن تقدیر از قوه قضائیه تأکید کرد: صدورحکم برای افراد دانه درشت برای جامعه نوید بخش تحقق عدالت است و قطعا با ادامه این روند شاهد کاهش مفاسد اقتصادی در کشور خواهیم بود.

  یکی از بانوان آبیکی در گفتگو با خبرنگار نگاه آبیک، با تشکر از قوه قضائیه و قاضی مربوطه در خصوص صدور حکم پرونده «م.ه» بیان داشت: مردم ایران به خصوص مردم عدالت جوی آبیک، منتظر شنیدن خبر حکم عادلانه حضرت عالی در پرونده مذکور هستند تا بار دیگر برایشان اثبات شود شعار اصیل این انقلاب حمایت از مستضعفان، مقابله عادلانه با فساد، جلوگیری از رشد «آقازادگی» و ممانعت از ایجاد «حاشیه‌ امن» برای افراد خواص است.
   144083_859
  وی در پایان افزود: بی‌ شک اقدام انقلابی و حکم قاطع و عدالتخواهانه‌ حضرت عالی در این آزمون بزرگ دستگاه قضایی، موجبات امیدواری محرومان و مستضعفان و همه کسانی که دل در گرو این انقلاب دارند را فراهم خواهد کرد و مردم شهیدپرور ایران گوشه‌ ای از تجلی قضاوت علوی را مشاهده خواهند کرد و بار دیگر حس یأس و ناامیدی را به جبهه‌ همه­ آنانی که چشم طمع به کیان این نظام مقدس دوخته‌ اند باز خواهد گرداند.
  یکی دیگر از شهروندان آبیکی در گفتگو با خبرنگار نگاه آبیک، گفت: امیدواریم که قوه قضائیه با پرونده‌ های بزرگ دیگری همچون مهدی هاشمی، سعید مرتضوی، کرسنت و استات اویل نیز با عدالت و دقت رسیدگی کند، تأکید بر عدالت و دقت به این دلیل است که هیچ‌کس نمی‌خواهد و دوست ندارد که کسی بی‌گناه به زندان بیفتد.
  وی در پایان گفت: همه چیز به خود قاضی مربوط می‌ شود؛ بالاخره هر فرد متهمی تلاش می‌ کند که خود را از معرض اتهام نجات دهد لذا توصیه و سفارش به قاضی هم یکی از همین راه‌ های نجات است، فقط باید امیدوار باشیم که قاضی پرونده رای را بر اساس عدالت صادر  و قوه قضاییه را از این آزمون مهم سربلند خارج کند.
  لازم به ذکر است که قاضی ای پرونده و دستگاه قضایی با صدود حکم تجدید نظر در این رونده می توانند گام مؤثری در کاهش جرم و اختلاس های کلان اقتصادی بردارد و مردم ایران را بار دیگر به انقلاب امیدوارتر کنند.

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  + سه = 5