گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۱۲/۲۵ - ۰۹:۰۹


  با اجرای طرح فرشتگان رحمت هلال احمر صورت گرفت:
  توزیع ۱۵۰۰سبدکالا بین نیازمندان آبیکی با اجرای طرح فرشتگان رحمت هلال احمر 1500 سبد کالا در بین نیازمندان آبیکی توزیع شد.

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، در آستانه نوروز سال ۹۳ و همزمان با اجرای طرح های نوروزی جمعیت هلال احمر، طرح “فرشتگان رحمت” به منظور حمایت از زنان بی‌ سرپرست و بدسرپرست در سطح شهرستان آبیک با توزیع ۱۵۰۰ سبدکالا در بین نیازمندان اجرا شد.

  محمدحسن رجبی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار نگاه آبیک، با اشاره به اهداف اجرای این طرح در آبیک با همکاری کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی، بیان داشت: گرچه ما در دنیایی زندگی می کنیم، که نیازمندانی هم هستند که از توان خرید اجناس و حتی اقلام غذایی بی‌ بهره‌اند؛ اما آدم‌ های زیادی هم در اطراف آنان نفس می‌ کشند که گوشه‌ ای از دغدغه و البته تمام دلشان را به آنان می‌ سپارند تا در حد توان خود خنده را بر لب‌ های محرومان جامعه بنشانند.

  وی افزود: این آدم‌ ها همان‌ هایی هستند که نمی‌ توانند نسبت به نیازمندان بی‌ تفاوت باشند و ساده از کنارشان بگذرند و از همین رو تلاش می‌ کنند تا اگر نتوانستند تمام نیازهای نیازمندان را برطرف کنند، دست کم گره کوچکی از زندگی‌ شان بگشایند.

  رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آبیک در ادامه تصریح کرد: به منظور تحقق اهداف بشر دوستانه، جمعیت هلال احمر شهرستان آبیک در ایام نوروز سال ۹۳ با تاسی از سیره ائمه اطهار (ع) و با هدف کمک به خانواده های نیازمند، بی سرپرست، بد سرپرست و مددجویان تحت پوشش هلال احمر، کمیته امداد و بهزیستی، طرح “فرشتگان رحمت” را به مرحله اجرا درآورد.

  رجبی هلال احمر

  این مسئول، با اشاره به ارزش ریالی هر سبد، اظهار داشت: در طرح فرشتگان رحمت شهرستان آبیک بیش از یک هزار  و پانصد سبد کالا به همت خیران تهیه شده که ارزش ریالی هر سبد کالا بین ۹۰۰ هزار ریال تا یک میلیون ریال است.

  رجبی با اشاره به این که هلال احمر تمامی تلاش خود را کرده است که واجباتی از نیازهای نیازمندان در ایام نوروز در سبدکالا مهیا باشد، ادامه داد: هر سبد کالا شامل ۱۲ قلم جنس اعم از ماکارونی، برنج، رب ‌‌گوجه‌فرنگی، سویا، آبلیمو، نوشابه، کنسرو ماهی، روغن، دوغ، شکلات، حبوبات و لوازم بهداشتی است.

  رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آبیک خاطرنشان کرد: در طرح فرشتگان رحمت این شهرستان ۴۰ نفر از داوطلبان خانم و آقا شرکت کردند که کار بسته‌ بندی اقلام سبد کالا را بر عهده داشتند؛ این در حالی است که ۲۰ نفر از داوطلبان جمعیت هلال احمر شهرستان آبیک سبد کالاها را  به صورت محرمانه بین نیازمندان شناسایی شده توزیع می‌ کنند.

  وی همچنین در مورد نحوه شناسایی خانواده هایی که نیازمند دریافت این سبدها هستند، گفت: خانواده های نیازمند توسط داوطلبان و مددکاران جمعیت هلال‌ احمر و کمیته امداد امام خمینی شناسایی شده اند که بیشتر شامل، خانواده‌ های نیازمند و کم‌برخوردار مناطق شهری و روستایی به ویژه کودکان و زنان بی‌ سرپرست و بدسرپرست، خانواده زندانیان و زنان سرپرست خانوار شهرستان آبیک می باشند.

  رجبی با اشاره به این که از چندین روز قبل شروع به بسته بندی سبدهای کالایی شده است، متذکر شد: کار تفکیک و بسته‌ بندی اقلام اهدایی بر اساس تعداد نیاز و همچنین توزیع و هدایت کمک‌ های مردمی به مناطق محروم از سوی داوطلبان این جمعیت صورت گرفت و امروز شاهد توزیع این سبدها در بین نیازمندان شهرستان آبیک هستیم.

  این مسئول با اشاره به این که اعضای جمعیت هلال احمر همواره با سایر شهروندان آبیکی همواره آماده کمک و خدمت رسانی به نیازمندان بودند، خاطرنشان کرد:  مردم جامعه اسلامی، این نوع‌ دوستی و کمک به نیازمندان را که در قرآن کریم نیز به آن سفارش شده است، به فرزندان خود آموزش می‌ دهند.

  رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آبیک تصریح کرد: طرح ملی فرشتگان رحمت هم از نمونه‌ های برجسته این نوع‌دوستی و کمک به نیازمندان محسوب می‌شود که همچون سال‌ های گذشته به مناسبت عید نوروز از سوی معاونت داوطلبان این جمعیت در سراسر کشور از جملهشهرستان آبیک به اجرا درآمد و طی آن تعدادی از خانواده‌ های محروم سبد حمایتی دریافت می‌ کنند.

  IMG_6270

  این مسئول با اشاره به این که هلا احمر در تمام زمینه های بشردوستانه همواره پیشگام بوده است، ادامه داد: این طرح در راستای تحقق اهداف و برنامه‌ های خیرخواهانه به منظور همدلی و همدردی با خانواده‌ های نیازمند و قشرهای آسیب‌پذیر جامعه با بهره‌ گیری از توان خیرین و داوطلبان استان اجرایی می‌شود.

  وی ضمن تشکر از خیرین آبیکی وسایر خیرین شهرستان آبیک و همچنین اعضای شورای شهر که همواره  در کمک رسانی به محرومان و خانواده های بی بضاعت پیش قدم بودند افزود: بیش از یکصد سبد غذایی برای توزیع به نیازمندان این شهرستان مهیا شده و در حال توزیع است.

  رجبی در پایان گفتگو با خبرنگار نگاه آبیک، خاطر نشان کرد: با استقبال و همکاری خیرین از طرح فرشتگان رحمت در سطح شهرستان آبیک قطعا تا پایان اسفند ماه خانواده های بسیاری تامین معاش خواهند شد و این ها همه حاصل همکاری و تلاش های تمامی مردم شهرستان و همچنین کمیته امداد امام خمینی(ره) آبیک و سازمان بهزیستی می باشد که از تمامی این عزیزان سپاسگزاریم.

  انتهای گفتگو/

  Print Friendly

  یک پاسخ به “توزیع ۱۵۰۰سبدکالا بین نیازمندان آبیکی”

  1. Mikha گفت:

   It’s like you’re on a miiossn to save me time and money!

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  − 2 = پنج