گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۱۲/۲۳ - ۱۷:۰۵


  واکنش ها به حوادث همایش اصلاح طلبان در کرمان/
  دلجویی امام جمعه کرمان از جانبازی که توسط اصلاح طلبان مورد ضرب و شتم قرار گرفت/ مرعشی : با ضرب و شتم مخالفم امام جمعه کرمان از رزمنده مضروب گردهمایی اصلاح طلبان در خانه شهر کرمان در دفترش دلجویی کرد.

  به گزارش نگاه آبیک، به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا پنج شنبه گذشته در همایش اصلاح طلبان در کرمان یکی از رزمندگان دفاع مقدس که در رابطه با فتنه و فتنه گران سوالی را مطرح کرد مورد ضرب و شتم قرار گرفت.  این ضرب و شتم  به دستور حسین مرعشی که خود از محکومین فتنه ۸۸ است صورت گرفت.

  در پی این رخداد مسئولین و نهاد های مختلف در استان کرمان  به این موضوع واکنش نشان دادند که در زیر می خوانید:

  دلجویی امام جمعه کرمان از جانبازی که توسط اصلاح طلبان مورد ضرب و شتم قرار گرفت

  امام جمعه کرمان از رزمنده مضروب گردهمایی اصلاح طلبان در خانه شهر کرمان در دفترش دلجویی کرد، خطیب موقت کرمان در این دیدار خواستار تسریع در رسیدگی به پرونده رزمنده دوران انقلاب اسلامی که در گردهمایی اصلاح طلبان در خانه شهر کرمان به دستور مرعشی مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود شد.

  بهرام امیر حیدری رزمنده و جانباز دوران دفاع مقدس در جلسه ی اصلاح طلبان کرمانی در پاسخ به سوالش در رابطه با چه کسی بود که فتنه را ایجاد کرد ، مورد ضرب و شتم اصلاح طلبان قرار گرفت.

  وی از فرماندهان و هم رزمان سردار حاج قاسم سلیمانی در دوران دفاع مقدس بوده است.

  من با ضرب و شتم مخالفم

   حسین مرعشی  در رابطه با ضرب و شتم و اتفاقی که در خانه شهر رخ داد ، در حالی که سعی می کرد خود را خونسرد نشان دهد گفت : من با ضرب و شتم مخالفم.

  شهروند مضروب: من به خاطر یک سئوال در مورد فتنه به صورت هدایت شده از سوی مدعیان ازادی بیان مورد حمله قرار گرفتم

  بهرام امیر حیدری رزمنده جانباز در گفتگو اختصاصی با خبرنگار سرویس سیاسی” آرمان کرمان” در رابطه با آن چه در جلسه روز گذشته اصلاح طلبان در کرمان روی داد، گفت: در تاریخ ۱۳ اسفند ماه پیامکی بر روی گوشی من مبنی بر این که گردهمایی اصلاح طلبان در تاریخ ۱۴ اسفند ماه در خانه شهر کرمان با حضور آقایان موسوی لاری و مرعشی ساعت ۱۵ برگزار خواهد شد ؛ آمد .

  وی با بیان اینکه من با کمال ناباوری و تعجب در رابطه با این پیامک  که محکومین فتنه چگونه در این ایام آزادانه می توانند چنین همایش هایی را برگزار کنند ؛ ابراز داشت: من تصمیم گرفتم به عنوان یک شهروند به این جلسه بروم و حرف این آدم ها را بشنوم.

  امیرحیدری با اشاره به اینکه مسئولان برگزار کننده از مردم می خواستند از ردیف چهارم به بعد بنشینند ، ادامه داد: بعد از اعلام برنامه ها مرعشی و هشت نفر دیگر مثل لاری، کریمی استاندار سابق کرمان،ید الله اسلامی ، بختیاری نماینده سابق بافت ،اسلام پناه نماینده سابق جیرفت وارد سالن شدند که بعضی از حضار با وجود ایام فاطمیه بانو حضرت زهرا (س) شروع به کف زدن و سوت کشیدن کردند.

  این شهروند کرمانی افزود : در ادامه میرزایی رئیس مجمع اصلاح طلبان ( رئیس دانشگاه هایتک ) در کرمان حرف های نیش داری نسبت به نظام و ارزش های نظام زد و خدا خودش می داند که دندان بر جگر گذاشتم و دم بر نیاوردم و حس آن فلسطینی را داشتم که خانه اش توسط اسرائیلی ها خراب می شود.

  وی با بیان اینکه زمانی که موسوی لاری از آغاز سخن خود حدود بیست دقیقه در رابطه با مسائل حاشیه ای صحبت کرد ، ادامه داد : زمانی که موسوی لاری گفت به ما به عنوان صاحبان انقلاب می گویند ساختار شکن ولی ما ساختار شکن نیستیم  ،  من بلند شدم و گفتم آقای موسوی لاری ،اگر شما و مرعشی ساختار شکن نیستید کروبی و موسوی ساختار شکن نیستند پس چه کسانی فتنه ۸۸ را به وجود آورد همانطور که آقا فرمودند خسارتی که این فتنه به وجود اورد از خسارت ۸ سال دفاع مقدس بیشتر بوده است.

  وی در خصوص اتفاقات بعد از سخنانش نیز گفت : زمانی که من این حرف را زدم مرعشی از جای خود بلند شد و ضمن توهین دستور حمله به من را صادر کرد و از قبل چند نفری که  اطراف من بودند که فکر می کرم مثل من مستمع هستند ؛ ولی با هدایت یک نفر دور و بر من را گرفتند و من را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

  این شهروند کرمانی ادامه داد:  من نیز گفتم که حرف بدی نزده ام و فقط یک سوال از موسوی لاری پرسیده ام و وی می توانست پشت تریبون جواب من را میداد و یا می توانست بگوید اگر شما سوال داری میام پایین و جواب سوال شما را خواهم داد.

  وی با تاکید دوباره بر اینکه من سوال خاصی نپرسیدم که سزاوار کتک باشم ، اظهار داشت: من در حالی که دست هایم را گرفته بودند و کتک می خوردم گفتم اگر شما فتنه گر نیستید چرا از این واژه بدتان میاد ، چرا مانند من نمیگویید مرگ بر فتنه گر.

  امیرحیدری در ادامه تشریح کرد: در طول سالن خانه شهر کرمان من را بشدت کتک زدند و بعد از بیرون آوردن من درب سالن اصلی را بستند و در سالن بعدی نیز حدود ۴۰ نفر در حضور نیروی انتظامی من را زدند ولی کسی هیچ اقدامی نکرد.

  وی تصریح کرد: ماموران نیروی انتظامی به من گفتند که شما نباید جلسه را به هم بریزید و من هم گفتم اگر قرار است جلسه نا امن باشد ، باید برای فتنه گران نا امن باشد نه برای من که به عنوان یک مستمع معمولی آمده و فقط یک سوال کردم و جواب این سوال اعتراض آمیز نباید کتک زدن باشد و آن هم از ناحیه کسانی که مدعی آزادی بیان هستند.

  این شهروند کرمانی در ادامه گفت:  بعد از آن من را به اطاقک کوچکی که در خانه شورای شهر هست بردند و آنجا نیز ۸ نفر شروع به ضرب و شتم من کردند و می گفتند از کی پول گرفتی ، مزدور چه کسی هستی؟اسمت را بگو؟اسم اربابت را بگو؟

  وی افزود : من جواب دادم یک رزمنده جانباز هستم و کارگری بیش نیستم و مدافع نظام هستم و برای نظام نیز خون دادم نمیتوانم تا زنده ام بنشینم تا به نظام توهین شود.

  امیرحیدری با بیان اینکه پس از تحویل من به ماموران نیروی انتظامی می خواستم به سالن برگردم که نگذاشتند ، اعلام کرد: افسر نیروی انتظامی با دو مأمور دیگر من را نگه داشتند ، من نیز گفتم یا من را بازداشت کنید و یا بگذارید بروم خانه چون نگران من می شوند که مامور نیروی انتظامی گفت از این می ترسیم که در خیابان مورد حمله قرار بگیری گفتم عیبی ندارد من از نظام دفاع کردم ، این افراد که بسیجی ها را در فتنه کشتند من هم یکی از آنها و خلاصه یکی از انها بعد از ۴۵ دقیقه اجازه دادند به خانه ام بازگردم.

  عضو کمیسیون اصل نود : به خاطر محکوم کردن فتنه کسی مورد ضرب و شتم قرار نمی گیرد

  حجت الاسلام محمد رضا امیری نماینده چهار شهرستان جنوبی استان کرمان و عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی در گفتگو با ” بوتیا “در خصوص ضرب و شتم قرار گرفتن شهروند کرمانی در گردهمایی اصلاح طلبان استان کرمان در محل خانه شهر کرمان گفت : بی دلیل کسی را مورد ضرب و شتم قرار دادن کار اشتباهی است.

  وی افزود : این فرد محکوم کردن فتنه را وظیفه شرعی خود می داند و باید بدانیم فتنه ۸۸ کار زشتی در راستای براندازی نظام بوده است .

  این نماینده مجلس ادامه داد : از نظر مقام معظم رهبری و هر کسی که دلسوز نظام است فتنه محکوم است.

  وی خاطر نشان کرد : قرار نیست که به خاطر محکوم کردن فتنه کسی مورد ضرب و شتم قرار گیرد زیرا در این صورت آزادی بیان و ارزشها زیر سوال می روند.

  منظری توکلی : آیا پاسخ یک سئوال ضرب و شتم است 

  علیرضا منظری توکلی نماینده مردم بافت ، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سرویس سیاسی” آرمان کرمان“، در خصوص حمله به شهروند کرمانی در همایش اصلاح طلبان در کرمان اظهار داشت: آزادی و جمهوری اسلامی از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران می باشد اهمیت آزادی آنقدر می باشد که در کنار استقلال مطرح است و شهدای ما با این آرمان به دیدار معبود شتافتند با این آرمان که مردم آزادانه بتوانند حرف خودشان را بیان کنند.

  وی با محکوم کردن این اتفاق ابراز کرد: به نظر می رسد که یکی از اشتباهات استراتژیک که دیروز در کرمان دوستان مدعی آزادی و دموکراسی مرتکب شدند این وضعیتی بود که در جریان میتینگ اصلاح طلبان در کرمان به وجود آمد.

  منظری توکلی با ابراز نگرانی از این اتفاق، پرسید: چرا باید یک رزمنده دفاع مقدس کسی که بخشی از سلامت خودش را تقدیم انقلاب کرده است در یک همایش همگانی مورد حمله قرار بگیرد؟

  وی ادامه داد: سوالی پرسید شد ولی آیا پاسخ آن مشت و توهین است؟ پاسخ سئوال این است که عده ی زیادی بریزند روی سر منتقد و کتک کاری کنند؟

  این نماینده مجلس اظهار کرد : تعجب می کنم از کسانی که مدعی توسعه سیاسی و ازادی هستند چه طور ممکن است فردی که در دوران دفاع مقدس فرمانده گردان بوده مورد ضرب و شتم قرار بدهند؟

  منظری توکلی تصریح کرد: چرا به جای پاسخ به کسی که حجت عقلی و شرعی برای حرفش دارد را مورد ضرب و شتم قرار می دهند؟ حتی اگر نظر این شخص غیرمنطقی هم باشد باز هم باید براساس آزادی بیان با او برخورد شود.

  نماینده مردم بافت ، رابر و ارزوئیه تاکید کرد: اگر از این اقدامات جلوگیری نشود و ادامه پیدا کند می تواند مقدمات یک دیکتاتوری و استبداد سیاه باشد.

  وی خاطر نشان کرد: ما نباید خودمان را گول بزنیم ، امروز یک آدم را سرکوب کردند و فردا همه فریادها خفه می شوند. اگر قرار بود با مشت و لگد و بکارگیری تیر و تیرباری فریادهای حق طلبی خاموش شوند این انقلاب اتفاق نمی افتاد چرا که هم رژیم گذشته و هم حامیان آن به همه تجهیزات مسلح بودند.

  منظری توکلی توصیه کرد: این دوستان باید در این رفتارخود تغیر جدی ایجاد کنند و گرنه آزادی ها از بین می روند و آرمان های شهدا پایمال می شوند.

  این نماینده مجلس اعلام کرد: وقتی کسی روی منطق و حساب حرف دارد و در یک فضا باز که به واسطه حرمت خون شهدا ایجاد شده استدلال منطقی کند نباید مورد ضرب و شتم قرار گیرد.

  وی در پایان گفت: من از اینکه در نظام جمهوری اسلامی چنین اتفاقی برای یک رزمنده دفاع مقدس افتاده است ، از همه آزادی خواهان عذر خواهی می کنم.

  مدعیان اصلاح طلب همان چماق به دستها هستند

  حجت الاسلام مهدی طائب، رییس شورای قرارگاه راهبردی عمار، در گفتگو با “آرمان کرمان ” در واکنش به ضرب و شتم یکی از جانبازان دفاع مقدس در همایش اطلاح طلبان در کرمان گفت: مدعیان اصلاح طلب همان چماق به دستان هستند که همیشه زور گفته اند درحالیکه دیگران را به زورگویی متهم کردند.

  وی افزود: کتک خوردن و مظلومیت حزب الله نیز طبیعی است و می بینیم کسانی که جنگ رفتند نیز، از اصلاح طلبان نبودند.

  رییس شورای قرارگاه راهبردی عمار در پایان خاظرنشان کرد: پیروز میدان منطق مظلومیت است یا چماق زورگویان؟ اگر پیروزی با چماق به دستان بود، کربلا نمی ماند.

  علی آبادی : ضرب و شتم جانباز ۸ سال دفاع مقدس محکوم است

  حجت الا سلام علی آبادی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی بم درگفتگو با آرمان کرمان در خصوص ضرب و شتم یک جانباز در جلسه پنج شنبه اصلاح طلبان در کرمان گفت:بنده در آن جلسه حضور نداشتم اما تند روی از هیچ گروه و حزبی پذیرفته نیست و محکوم است.

  وی گفت:دین مبین اسلام دینی است که با رافت و مهربانی همراه است و پیامبر ما که بزرگترین شخصیت عالم هستی است در مواری اعتراضاتی به ایشان انجام میشد ولی پیامبر ما با منطق پاسخ مخالفان خود را میداد وحتی گاهی به وجود نازنینش جسارت هایی مانند ریختن خاک روبه بر سر پیغمبر میشد اما پیامبر و ائمه ما با منطق و مهربانی جواب اینجور کار ها را می دادند .

  امام جمعه موقت بم تاکید کرد:تند روی کار خوبی نیست،ضرب و شتم هم در نظام اسلامی جواب نخواهد داد .

  حجت الا سلام علی آبادی خاطر نشان کرد:یک جانباز قداست دارد احترام دارد و حتی افراد معولی هم در نظام ما قداست دارند اعتراضات به جا بایستی پذیرفته شود واگر کسی از ما انتقاد کرد بپذیریم و جواب منطقی بدهیم و اگر کسی تند رفت از طریق مراجع ذیصلاح اقدام شود .

  وی گفت:اینکه جانباز ۸سال دفاع مقدس در جلسه ای مورد ضرب و شتم قرار بگیرد از هر گروه و تیپی و یا حزبی که باشد محکوم است.

  رئیس سازمان تبلیغات اسلامی بم یاد آور شد:جمهوری اسلام منطق را می پذیرد و خشونت در هیچ شرایطی پذیرفته نیست.

  وی به انتخابات و جلسه های مرتبط با آن اشاره کرد و تذکر داد:عزیزان بایستی بیشتر مراقبت کنند وخدائی نکرده طوری نشود که آرامش کشور برهم بخورد .

  امام جمعه موقت بم بیان داشت:ضرب و شتم یک جانباز محکوم است و این گونه اقدامات به هیچ وجه پذیرفته نیست جانبازی که جانش رادر طبق اخلاص گذاشته وبرای این نظام فدا کاری کرده بایستی احترام شود نه اینکه مورد ضرب و شتم قرار بگیرد.

   افراد ضارب دفاع مقدس همان فعالان فتنه ۸۸ هستند

  حسین فتاحی نماینده ی مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون صنایع و معادن در گفتگو  با  “زنان کویر” در رابطه با ضرب و شتم قرار گرفتن شهروند کرمانی در گردهمایی اصلاح طلبان استان کرمان در محل خانه شهر کرمان گفت :افرادی که این جلسه را راه اندازی کرده اند در فتنه ۸۸ نقش موثری داشته اند.

  وی ادامه داد: این افراد برای منافع خود فعالیت می کنند و حتی از میان آنها افرادی هستند که بخاطر فعالیت در فتنه ۸۸ به زندان افتاده اند.

  نماینده ی مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی افزود: متاسفانه پایگاه اصلی آنان به خاطر وجود سیاستمدارانی چون حسین مرعشی در کرمان است؛ فردی که در جریان فتنه نقش بسزایی داشته است .

  فتاحی تاکید کرد:این افراد برای اینکه فتنه جدیدی را روی کار بیاورند از دولت روحانی به شدت سوء استفاده می کنند و سعی دارند وحدت مردم را از بین ببرند.

  این نماینده مجلس توضیح داد: نباید در جامعه افراد فتنه گر که به دنبال براندازی نظام هستند؛ به راحتی هر چه می خواهند بگویند و اگر کسی از آنها سوالی بپرسد با ضرب و شتم پاسخ بگویند.

  وی در پایان گفت: ما از دستگاه ها ی مسئول از جمله قوه قضائیه و استاندار کرمان می خواهیم پاسخگو باشند و با این گونه رفتارها برخورد کنند.

  مجمع نمایندگان استان کرمان ضرب و شتم شهروند کرمانی را در گرد همایی اصلاح طلبان محکوم کرد

  محمد مهدی زاهدی رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان در گفتگو  با آرمان کرمان ” ؛ در رابطه با مورد ضرب و شتم قرار گرفتن شهروند کرمانی در گردهمایی اصلاح طلبان استان کرمان گفت : با مشورتی که با نمایندگان استان در این رابطه داشته ایم بالاتفاق همه نمایندگان این حرکت را محکوم کردند.

  وی افزود : اگر در چنین جلساتی بخواهد با کسی که با فتنه مخالفت کرده است مقابله شود جای تاسف و تعجب دارد.

  زاهدی خاطر نشان کرد : جای تاسف بیشتر برای افرادی است که دور هم به عنوان یک جریان سیاسی جمع می شوند و تحمل یک صحبت حقی را از سوی یک شهروند را ندارند و این گونه واکنش نشان می دهند .

  رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان ادامه داد : این اظهار تاسف بارها و بارها بیشتر می شود وقتی که یک جریان سیاسی به ناحق و توسط کسانی که از فتنه حمایت می کرده اند با یک جانباز  که به خاطر حفظ نظام ، انقلاب و مرزهای آبی و خاکی این کشور تلاش کرده است این گونه برخورد می شود.

  وی گفت : مجمع نمایندگان استان چنین حرکت هایی را در استان محکوم می کند.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  − 4 = صفر