گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۱۲/۲۳ - ۱۱:۲۹


  رئیس سازمان تبلیغات اسلامی آبیک گفت:
  آبیک برگزارکننده ۷۸۰ مراسم عزاداری ویژه شهادت زهرا(س) رئیس سازمان تبلیغات اسلامی آبیک گفت: ۷۸۰ مراسم عزاداری ویژه شهادت زهرا(س) در آبیک برگزار شد.

  حجت‌ الاسلام سید جلال حسینی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک، در گفتگو با خبرنگار نگاه آبیک، از برگزاری ۷۸۰ مراسم عزاداری شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در ایام فاطمیه اول توسط هیئات مذهبی شهرستان آبیک خبر داد و گفت: امسال با همکاری هیئت هی مذهبی و مرد مراسم های بسیار خوبی در شهرستان برگزار شد.

  وی گفت: به مناسبت شهادت دخت نبی اکرم (ص) و ایام فاطمیه اول ۷۸۰ مراسم  عزاداری از قبیل مجالس روضه و سخنرانی توسط هیئات مذهبی شهرستان آبیک در منازل، حسینیه ها، فاطمیه ها و مساجد شهرستان آبیک برگزار شد.

  حجت الاسلام حسینی با اشاره به این که فاطمه باید به عنوان یک الگو شناسانده شود، افزود: بانوان جامعه باید با پیروی از حضرت فاطمه (س) خانه را محل امن و آسایش برای خود و  فرزندان خود قرار داده  و در تمام زمینه‌ ها این بانوی بزرگوار را الگوی مادی و معنوی خود قرار دهند.

  این مسئول عنوان کرد: بانوان جامعه باید در زمینه حجاب و عفاف به حضرت زهرا (س) اقتدا کنند چرا که ارزشمندترین زیور و زینت زن نزد خدای متعال حفظ حجاب و عفاف است.

  رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک، اضافه کرد: زنان جامعه باید بسان حضرت زهرا (س) در تربیت فرزندان خود کوشا بوده و فرزندانی صالح و با اخلاق تحویل جامعه دهند.

  Main1450

  وی افزود: از وظایف عمده نهادها و سازمان های فرهنگی ترویج و اشاعه سبک زندگی اسلامی در خانواده های ایرانی است چرا که تنها با اشاعه سبک زندگی اسلامی جامعه می تواند به تعالی دست یابد.

  حجت الاسلام حسینی با اشاره به اینکه تنها برگزاری مجلس روضه و سوگواری برای ائمه اطهار (ع) کافی نیست،گفت: باید در مسیر اهل بیت (ع) حرکت کرده و از سیره،منش و شیوه زندگی آنان پیروی کنیم.

  این مسئول با اشاره به فضائل بانوی دو عالم گفت: امام حسن عسکری (علیه السلام) می فرماید: من حجت خدا در زمین برای خلق هستم و فاطمه(س) برای ما حجت است.

  رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک، خاطر نشان کرد: فرهنگ فاطمیه فرهنگ اصیل اسلامی است و ما باید با پیروی از زندگی حضرت زهرا و سیره ایشان موجبات نجات و رستگاری خود را فراهم کنیم.

  وی با اشاره به نقش پررنگ اداره ها و ارگان ها در شناساندن خصوصیت این حضرت به جوانان، گفت: اشاعه و ترویج فرهنگ فاطمیه در جامعه از وظایف اساسی مبلغین و نهادها و سازمان های فرهنگی کشور است.

  حجت الاسلام حسینی، ضمن اشاره به جایگاه والای حضرت زهرا (س) در نظام آفرینش گفت: حضرت زهرا (س) سرچشمه هستی و علت آفرینش تمام هستی است.

  این مسئول با اشاره به حدیث قدسی، خاطرنشان کرد: در حدیث قدسی پروردگار متعال خطاب به نبی اکرم (ص) می فرماید: «ای احمد اگر تو نبودی جهان را خلق نمی کردم و اگر علی نبود تو را خلق نمی کردم و اگر فاطمه نبود تو و علی را خلق نمی کردم».

  رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک، افزود: بانوان مسلمان باید با پیروری از سبک زندگانی حضرت زهرا (س) و الگو قرار دادن ایشان موجبات سعادت ابدی خویش را فراهم کنند.

  وی افزود: یکی از عوامل شادابی و تکامل خانواده ‏ها تعیین حدود مسؤولیت افراد در خانواده است . البته، تعیین این مسؤولیت ‏ها بنابر شایستگی‏ ها و توانمندی ‏هایی است که خداوند در انسان به ودیعه نهاده است. با تقسیم کار، عدالت اجتماعی در محیط خانواده سعادت می‏ آفریند و زن را از دخالت در اموری که سزاوار نیست‏ باز می‏ دارد .

  حجت الاسلام حسینی با اشاره به سخن امام باقر(ع) گفت: امام باقر علیه السلام فرمود: حضرت فاطمه‏ علیها السلام کارهای منزل را با حضرت امام علی ‏علیه السلام این‏گونه تقسیم کردند: خمیر کردن آرد و تمیز کردن و جارب زدن منزل به عهده فاطمه باشد و کارهای بیرون منزل از قبیل جمع ‏آوری هیزم و مواد اولیه غذایی را علی‏علیه السلام انجام دهد .

  IMG_3250-300x225

  این مسئول متذکر شد: فاطمه زهرا سلام‌‌الله‌علیها یک اسوه است برای زنان، برای مردان، برای همه، در همه عصرها و دوره‌ ها و امروز که فتنه‌ ها هم‌ چون پاره‌ های ظلمت، چهره واقعیت‌ ها و حقایق را پوشانده‌ اند. اما آنچه قبل از هرچیز بایستی در نظر گرفت، داشتن تحلیل کامل از زندگی و عملکرد آن بانوست.

  وی با اشاره به این که زنان در ساده زیستی باید فاطمه(ص) را الگو قرار دهند، بیان داشت: حضرت زهراعلیها السلام روزی در خدمت پدر از مشکلات زندگی و کمبودهای رفاهی سخن به میان آورد و فرمود: «ای رسول خدا من و پسر عمویم چیزی از وسایل رفاهی نداریم، مگر پوست گوسفندی که شب ‏ها بر روی آن می‏ خوابیم و روزها بر روی آن شتر خود را علف می دهیم .»

  حجت الاسلام حسینی، ادامه داد: رسول اکرم ‏صلی الله علیه وآله فرمود: «دخترم صبر و تحمل داشته باش، زیرا موسی بن عمران ده سال با همسرش زندگی کرد و فرشی جز یک قطعه عبای قطوانی نداشتند .»

  وی افزود: لازم به یادآوری است همسرانی که امور رفاهی فراوانی به شوهران خود تحمیل می‏ کنند، غافلند از این‏که توانایی‏ های انسان حد و مرزی دارد و اگر شخص نتوانست از راه مشروع توقعات همسرش را برآورده کند به ناگزیر از راه‏ های نامشروع آن‏ ها را تامین می ‏نماید و چه خسارتی از این بزرگ‏تر که زن با توقعات نابجای خود، پای اموال شبهه‏ ناک و حرام را به خانه خود باز نماید .

  رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک، با اشاره به اینکه حضرت زهرا (س) معنا بخش واژه عفاف است،گفت: یکی از مهم ترین مسائلی که بانوان مسلمان باید از حضرت زهرا (س) الگو برداری کنند مسئله حجاب و عفاف است.

  این مسئول تصریح کرد: حجاب در باورها و ارزش های ما ریشه دارد و رعایت پوشش به ویژه در میان بانوان، ایجاد مصونیت برای جلوگیری از عوارض منفی، مفاسد و ابتذال است. از دیدگاه اسلام، زن، شخصیتی شایسته دارد و می تواند مدارج کمال را بپیماید و به مراتب عالی انسانیت بار یابد. دامن زن، مدرسه بشر است و والایی مردان، بدون زنان ممکن نیست.

  11-5

  حجت الاسلام حسینی، احیای ارش های جامعه را در گرو حیا و حجاب دانست و عنوان کرد: اصلاح جامعه در گرو پارسایی، حیا و حجاب بانوان خواهد بود. جایگاه والای این گوهر گران بهای آفرینش، می طلبد که در صدف پوشش قرار گیرد تا ارزش هایش حفظ گردد.

  وی در پایان با اشاره به سخنی از حضرت فاطمه(س) بیان داشت: روزی فاطمه زهرا سلام الله علیها به اسماء فرمود: «چه بد است این تخته‌ هایی که بدن مرده را برای تشییع جنازه روی آن می‌ گذارند! زیرا وقتی زنی را روی آن قرار می دهند و پارچه ای بر بدنش می کشند، حجم بدن او معلوم است.»

  گفتنی است عزاداران دخت نبی اکرم (ص) در این مجالس با مداحی ذاکرین اهل بیت (ع) به سینه زنی و عزاداری پرداختند.

  انتهای گزارش/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  9 × نُه =