گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۱۲/۲۲ - ۱۳:۰۹


  امام جمعه آبیک:
  اقتصاد و تحریم را به مذاکره گره نزنیم امام جمعه آبیک گفت: اقتصاد و تحریم ها باید با تکیه بر توان داخلی برطرف شود، ما نباید این دو را به مذاکره گره بزنیم.

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، حجت الاسلام سید ابوتراب موسوی، امام جمعه شهرستان آبیک در خطبه های نماز  عبادی و سیاسی جمعه این هفته شهرستان آبیک با اشاره به مناسبت های هفته بیان داشت: روز ۲۵ اسفند در تقویم ایرانیان روز بزرگداشت پروین اعتصامی است و این خانم در یکی از اشعار خود به نام گرگ و شبان اوضاع کنونی را خوب توصیف کرده است.

  وی افزود: اگر مسئولین خوابآلود باشند و گرگ کار خود را بکند، وقتی بیدار شدند، کار از کار گذشته است و دیگر حتی کشتن گرگ هم به درد نخواهد خورد. گوسفندان دیر زنده نخواهند شد، مئولین باید مراقب ولینعمت های انقلاب باشند و به دشمن اجازه ندهند که کاری از پیش ببرد که پشیمانی هیچ سودی نخواهد داشت.

  حجت الاسلام موسوی در ادامه با اشاره به سالروز وفات سید احمد خمینی در سال ۱۳۷۳ بیان داشت: حجت‌الاسلام سیداحمد خمینی به معنای واقعی محو در امام و آرمان‌ های امام بود و خود را در برابر تهاجمات و تیرهای دشمن علیه امام راحل، سپر بلا کرده بود.

  IMG_6723

  این مسئول ادامه داد: از ویژگی های بارز این سید احمد خمینی می توان به ولایت مداری این مرحوم اشاره کرد، ایشان در زمان حیات امام راحل و حتی بعد از امام به ولایت فقیه پایبند بود.  مرحوم سید احمد خمینی با گوشت، پوست و خون خود به آرمان‌ های امام اعتقاد داشت، اعتقاد راسخ به اصول و آرمان‌ های امام و انقلاب از ویژگی‌ های بارز آن مرحوم است.

  امام جمعه آبیک گفت: با توجه به این که به پایان سال نزدیک می شویم دولت محترم در هر شهری تنها یک پروژه ای که نشان دهد که سخنان رهبر اجرایی شده، معرفی نماید.

  وی با اشاره به این که به پایان سال اقتصاد مقاومتی نزدیک می شویم ولی هیچ نشانه هایی از توجه به این خواسته رهبر در در کشور دیده نمی شود، خاطرنشان کرد: این باعث ناراحتی است که یک سال گذشت و هیچ نشانه هایی از خواسته رهبری در کشور دیده نمی شود.

  نماینده ولی فقیه در آبیک، با اشاره به پیروزی ۹۰ درصدی نیروهای عراقی در مبارزه با داعش یادآور شد: این پیروزی بزرگ به دلیل زحمات برادران شیعه و سنی است که دست به دست هم دادند و با اتحاد دشمن مشترک را از بین بردند. این پیروزی نتیجه اتحاد مسلمانان است که باید این را یک الگو برای برطرف کردن سایر مشکلات در نظر بگیریم.

  این مسئول با اشاره به این که ملت شریف ایران و رهبر معظم انقلاب پشت مذاکره کنندگان را خالی نخواهند کرد؛ عنوان کرد: مذاکره کنندگان باید هوشیارتر عمل کنند زیرا ملت شریف ایران پشت آن ها هستند و هیچ گاه آن ها را تنها نخواهند گذاشت، نباید کاری کنند که دشمن به خود اجازه بدهد که ملت ایران را تحقیر کند.

  IMG_6728

  خطیب نماز جمعه شهرستان آبیک در ادامه با اشاره به کشتار مردم در سال ۶۳ و انفجار بمب شیمیایی در حلبچه تأکید داشت: آن کسانی که دم از حقوق بشر می زند چرا در آن زمان سکوت اختیار کردند، سلاح های شیمیایی که از طرف دولت های غربی و آمریکا در اختیار صدام ملعون قرار می گرفت در آن زمان جزء نقض حقوق بشر نبود. چرا این مدعیان هرکجا به نفعشان باشد دم از حقوق بشر می زنند و در غیر این صورت سکوت می کنند.

  وی در پایان مردم را به تقوا دعوت کرد و گفت: مراقب خود و اعمالی که انجام می دهید باشید و نگذارید اعمالتان در روز قیامت گریبان گیر شما شود. روزی که هیچ کسی گناه کس دیگر را بر عهده نخواهد گرفت. تقوا پیشه کنید که خداوند تقوا پیشه کنندگان را دوست دارد.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  6 × نُه =