گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۱۲/۲۰ - ۱۲:۰۳


  امام جمعه آبیک:
  شهدا درخت انقلاب را با خون خود آبیاری نمودند امام جمعه آبیک گفت: شهدا درخت انقلاب را با خون خود آبیاری نمودند.

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، به ‌مناسبت روز بزرگداشت شهدا و روز درختکاری، برنامه کاشت چندین اصله نهال به یاد هر یک از شهید شهرستان آبیک، برگزار شد و به یاد هر یک از ۲۴۰ شهید شهرستان آبیک یک نهال کاشته شد.

  حسن نظافتی، ریئس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان آبیک، در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگار نگاه آبیک،گفت: معاون فرماندار و جمعی از مسئولین شهرستان آبیک طی مراسمی، و به صورت نمادین ۴ اصله نهال به یاد «شهدای حماسه آفرین میهن اسلامی در منزل آن شهیدان بزرگوار کاشته شد.

  وی اظهار دشت: ما در کشوری زندگی می کنیم که در دنیای پرتلاطم امروز، دارای امنیت و آسایش کامل است. این شرایط به برکت خون شهدا، رزمندگان و ایثارگران حاصل شده است. نباید بگذاریم با گذر زمان مجاهدت‌ ها، ایثار و از خود گذشتگی این افراد را فراموش کنند.

  ریئس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان آبیک، با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری بیان داشت: با توجه به تأکیدات امام راحل و مقام معظم رهبری درخصوص ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، تکریم شهدا و خدمت به خانواده های آن ها، روز ۲۲ اسفند سالروز تأسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران به نام روز شهدا نامگذاری شد.

  IMG_6681

  نظافتی با اشاره به برنامه های اداره بنیاد شهید شهرستان آبیک به این مناسبت گفت: با توجه به مقارنت روز شهدا با روز درختکاری، مقرر شد با همکاری شهرداری آبیک، چندین اصله نهال به یاد هر یک از شهیدان شهر آبیک با حضور مسئولین در منازل خانواده شهدا  کاشته شد.

  وی با اشاره به سایر برنامه های بنیاد شهید بیان کرد: همچنین دیدار از خانواده های شهدا، غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدا با حضور مسئولان و همچنین برگزاری مراسم یادبود شهدای جاویدالاثر از دیگر برنامه های بزرگداشت روز شهدا در این شهرستان است.

  رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان آبیک با تقدیر از معاون فرماندار و امام جمعه آبیک گفت: باید از همه افرادی که بنیاد شهید را در راستای تکریم خانواده شهدا حمایت می کنند تقدیر شود، امیدوارم بتوانیم ذره ای از دینی که شهدا به گردن ما دارند را ادا کنیم.

  نظافتی، عزت و اقتدار نظام جمهوری اسلامی را مرهون شهدا و جانبازان دانست و یادآور شد: هر چه امروز ما داریم از جان فشانی های شهدا و جانبازان و ایثارگران داریم و این انقلاب با خون شهدا بیمه شده است و باید در گرامی داشت یاد و خاطره این عزیزان از تمام نیروی خود استفاده کنیم.

  وی اضافه کرد: به طور حتم اکنون ما هر چه داریم از مجاهدت‌ ها و رشادت‌ های شهدا بوده که در این مسیر ایثار کردند. پس باید قدردان این بزرگواران باشیم.

  ریئس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان آبیک، ادامه داد: امروز بر سر سفره شهدا نشسته‌ ایم و باید همواره مدافع آرمان‌ ها و ارزش‌ های شهدا باشیم.

  این مسئول بر حفظ یاد شهدای گرانقدر نظام مقدس جمهوری اسلامی تاکید کرد و افزود: انقلاب شکوهمند اسلامی مرهون خون هزاران شهید است؛ از این رو برای حفظ و استمرار آن همه باید تلاش کنند.

  نظافتی با اشاره به این که امروزه ما وارث خون شهدا هستیم، خاطرنشان کرد: اکنون ما وارث شهدایی هستیم که تمام زندگی و اعتبار خود را برای حفظ انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی هزینه کردند.

  وی در پایان گفت: شهدا و جانبازان انقلاب اسلامی حق بزرگی بر گردن ملت شریف ایران دارند و باید همواره مجاهدت‌ ها و ایثارگری‌ های آنان پاس داشته شود.

  حجت الاسلام سید ابوتراب موسوی نماینده ی ولی فقیه در آبیک در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگار نگاه آبیک، با اشاره به اینکه روز ۲۲ اسفند ماه به نام روز بزرگداشت شهدا در تاریخ انقلاب اسلامی ثبت و ضبط شده است، یادآور شد: این روز را به نام بزرگداشت شهدا نامگذاری کردند.
  IMG_6719
  وی با اشاره به اینکه ۲۲ اسفند ماه سال ۵۸ به تدبیر خردمندانه امام خمینی (ره) بنیاد شهید و امور ایثارگران تشکیل شده است، اضافه کرد: بنیاد شهید در این روز برنامه‌ های مختلف و متنوعی با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و زنده نگه داشتن یاد، نام و خاطره شهدا برگزار می‌ کند. امیدوارم این برنامه ها بتواند مثمرثمر واقع شود و بتواند فرهنگ شهادت را بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری در بین جوانان نهادینه کند.
  امام جمعه شهرستان آبیک با بیان اینکه مواردی چون نوع دوستی، دفاع از کیان و مبارزه با ظلم و ستم حس مشترکی بین همه انسان هاست، افزود: در همه جوامع افرادی که برای دفاع از وطن، دین و ناموس از جان و مال خود می گذرند مورد تکریم و احترام قرار می گیرند.

  وی ادامه داد: وظیفه ما امروز این است که یاد و خاطره آن ها را زنده نگه داریم، چرا که تا هنگامی که این نگاه جاری باشد جامعه دچار رخوت و سستی نمی شود. ایثارگری در بین مردم همه ملل و اقوام با فرهنگ ها و زبان های مختلف امری پسندیده است اما در دین مبین اسلام و تشیع اوج کمال و رستگاری است.

  حجت الاسلام موسوی در پایان گفتگو با خبرنگار نگاه آبیک یکی دیگر از راه های ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه را تجلیل و تکریم از جانبازان و ایثارگران دانست و افزود: حرکت شهدا یک حرکت آگاهانه و بدون هیچ گونه منفعت مادی و تنها با هدف الهی و معنوی بوده است.
  گفتنی است، با توجه به تأکیدات امام راحل و مقام معظم رهبری در خصوص ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، تکریم شهدا و خدمت به خانواده‌ های آن ها، روز ۲۲ اسفند سالروز تأسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران به نام روز شهدا نام گذاری شده و با توجه به تقارن روز شهدا با روز درختکاری، اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان آبیک با همکاری شهرداری شهرستان ، کاشت چندین اصله نهال به یاد هزار شهید این شهرستان با حضور خانواده‌ شهدا و عموم مردم را در برنامه های خود قرار داده است.

  همچنین دیدار از خانواده‌های شهدا، غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدا با حضور مسئولان از دیگر برنامه‌ های بزرگداشت روز شهدا در این شهرستان است.

  Print Friendly

  یک پاسخ به “شهدا درخت انقلاب را با خون خود آبیاری نمودند”

  1. Outlawteddy گفت:

   No more s***. All posts of this qultaiy from now on

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  نُه − = 7