گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۱۲/۱۷ - ۱۴:۳۲


  دبیر ستاد پیشگیری و حفاظت اجتماعی دادگستری آبیک:
  سامانه ۱۲۹ ستاد پیشگیری و حفاظت اجتماعی دادگستری در آبیک راه اندازی شد دبیر ستاد پیشگیری و حفاظت اجتماعی دادگستری شهرستان آبیک گفت: سامانه 129 ستاد پیشگیری و حفاظت اجتماعی دادگستری آبیک با هدف برقراری ارتباط مستقیم و بدون واسطه مردم با دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان آبیک راه‌اندازی شد.

  مصطفی چگینی، دبیر ستاد پیشگیری و حفاظت اجتماعی دادگستری شهرستان آبیک امروز در گفت‌ و گو با خبرنگار نگاه آبیک، از راه اندازی سامانه ۱۲۹ در سطح شهرستان آبیک خبر داد و اظهار داشت: سامانه ۱۲۹ با هدف برقراری ارتباط مستقیم و بدون واسطه مردم با دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان آبیک راه‌ اندازی شده است.

  وی با اشاره به سرعت گرفتن در رسیدگی به پرونده ها، تأکید داشت: مردم شهرستان آبیک می‌ توانند گزارش هر عمل مجرمانه‌ ای اعم از زورگیری و مواد مخدر،  مزاحمت، سرقت، دعوا و دیگر اقدامات مجرمانه به سامانه ۱۲۹ ستاد پیشگیری و حفاظت اجتماعی دادگستری شهرستان آبیک اطلاع دهند.

  دبیر ستاد پیشگیری و حفاظت اجتماعی دادگستری شهرستان آبیک تصریح کرد: صحت و سقم گزارشات واصله از سوی مردم شهرستان آبیک توسط بازرسان و مشاوران دادستان بررسی پس از مشخص شدن صحت موضوع توسط دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبیک، حکم قضایی صادر می‌شود.

  این مسئول ادامه داد: مشخصات و شماره تماس‌ های مردم با سامانه ۱۲۹ محرمانه باقی مانده و به هیچ عنوان این شماره تماس‌های گرفته شده پیگیری نمی‌شود و در اختیار کسی قرار نمی‌گیرد بنابراین مردم نباید نگرانی و دغدغه این موضوع را داشته باشند.

  چگینی اضافه کرد: مردم می‌توانند گزارشاتی که جنبه عمومی داشته و نظم عمومی را مختل می‌ کند و هیچ شاکی خصوصی ندارد و افراد احساس می‌کنند عمل مجرمانه رخ می‌ دهد و جامعه در معرض آسیب است را به ستاد پیشگیری و حفاظت اجتماعی شهرستان آبیک و البته طی تماس با سامانه ۱۲۹ اطلاع دهند.

  وی یکی از مزایای این طرح را بی واسطه بدون ارتباط مردم با مسئولین دانست و بیان کرد: مردم می‌ توانند جرایم زمین افتاده شهرستان آبیک را که جزو لیست سیاه قرار دارند و هیچ متولی ندارد اما در شهرستان رخ می‌ دهد و مردم را اذیت می‌ کند به سامانه ۱۲۹ اطلاع دهند؛ این در حالی است که تمام گزارشات مردمی با سامانه ۱۲۹ به طور مستقیم و بدون واسطه به دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبیک منتقل می‌ شود.

  چگینی دفتردار دادستان

  دبیر ستاد پیشگیری و حفاظت اجتماعی دادگستری شهرستان آبیک افزود: اگر افرادی نمی‌ توانند گزارشات خود را تلفنی به سامانه ۱۲۹ اطلاع دهند می‌ توانند به صورت حضوری روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه در وقت اداری از ساعت هشت صبح تا ۱۳ به دفتر ستاد پیشگیری و حفاظت اجتماعی دادگستری شهرستان آبیک مستقر در دادسرای عمومی و انقلاب مراجعه کنند.

  این مسئول  اضافه کرد: وجهه اصلی ستاد  پیشگیری و حفاظت اجتماعی دادگستری شهرستان آبیک، امر به معروف و نهی از منکر است که این فریضه الهی مراتبی دارد که آخرین مرتبه آن برخورد است که سامانه ۱۲۹ برای آخرین مرتبه امر به معروف و نهی از منکر است.

  چگینی با اشاره به اهمیت استفاده درست مردم از سامانه ۱۲۹، خاطرنشان کرد: پیگیری گزارشات مردمی با سامانه ۱۲۹ سبب برقراری امنیت، پیشگیری از جرم و کاهش جرم در شهرستان آبیک می‌ شود بنابراین افرادی که می‌ توانند در قالب عضوگیری به ستاد پیشگیری کمک کنند درخواست می‌ شود به دفتر ستاد پیشگیری و حفاظت اجتماعی دادگستری شهرستان آبیک مستقر در دادسرای عمومی و انقلاب این شهرستان مراجعه کنند.

  دبیر ستاد پیشگیری و حفاظت اجتماعی دادگستری شهرستان آبیک در پایان گفتگو با خبرنگار نگاه آبیک، ارتباط مستقیم با مردم، دریافت مشکلات مردم به صورت مستقیم و پیگیری سریع گزارشات مردمی و بررسی جرایم ارتکابی در شهرستان آبیک را از اهداف راه‌ اندازی سامانه ۱۲۹ برشمرد و افزود: دسترسی آسان و سریع با دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبیک و ارتباط مستقیم با مشاوران دادستان از دیگر اهداف ستاد پیشگیری و حفاظت اجتماعی دادگستری شهرستان آبیک است.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  پنج + = 12