گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۱۲/۱۵ - ۱۳:۴۰


  امام جمعه آبیک:
  حمایت از تولید داخلی ادعایی بیش نیست امام جمعه آبیک گفت: با قاچاق کالای ۲۰میلیارد دلاری، حمایت از تولید داخلی شوخی بیشتر نیست.

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، حجت الاسلام سید ابوتراب موسوی، امام جمعه شهرستان آبیک در خطبه های نماز  عبادی و سیاسی جمعه این هفته شهرستان آبیک با اشاره به مناسبت های هفته بیان داشت: ۱۵ اسفند روز درختکاری، شکرانه یکی از نعمت های الهی است.

  وی با اشاره به پایان سال و درخواست مقام معظم رهبری در آغاز سال اظهار داشت: مقام معظم رهبری در آغاز سال ۹۳ با توجه به نامگذاری سال، از دولت خواست که به مقوله اقتصاد مقاومتی توجه ویژه ای داشته باشند.

  امام جمعه شهرستان آبیک با اشاره به این که دولت در این زمینه هیچ اقدامی نکرده است، یادآور شد: آمارها نشان دهنده قاچاق کالا بیش ازبیست میلیارد دلار است که این آمار جای تأسف برای دولت دارد، که می خواهد برای این موضوع چه اقدامی انجام دهد.

  IMG_6449

  وی بانک داری امروز را یک بنگاه دانست و گفت: بانکداری امروز ما هیچ بویی از اسلام نبرده است و به یک بنگاه بیشتر شبیه است، چطور به یک آدم وام های میلیاردی بدون هیچ قید و بندی می دهد ولی یک نیازمند برای سیک وام یک میلیون تومانی باید چند ضامن و کلی دوندگی داشته باشد.

  حجت الاسلام موسوی، با اشاره به روز درختکاری، اظهار داشت: خداوند متعال سرنوشت بشر را به گونه-ای رقم زده که در دامن طبیعت رشد کند و ببالد و به طور کامل به آن وابسته و نیازمند باشد. متقابلاً طبیعت را نیز طوری آفرید که در خدمت انسان قرار گیرد، نیازهای وی برآورد و آرامش، لذّت و شادی را برایش به ارمغان آورد.

  وی افزود: یکی از نشانه‌های قدرت خداوند را آفرینش آتشی می‌داند که از درخت سبز تولید می‌شود؛ زیرا بسی شگفت‌آور است که چگونه درختی سبز – که سایه خنک و روحبخش آن، آدمی را از آسیب گرما و اشعه سوزان خورشید در امان نگه می‌دارد – در فرآیندی دیگر، تبدیل به آتشی افروخته می‌گردد که می‌تواند همه چیز را در کام مرگ و نیستی فرو برد. این نیست، مگر به اعجاز و قدرت پروردگار توانا.

  IMG_6447

   امام جمعه آبیک اضافه کرد: فرهنگ شدن درختکاری و حفاظت از آن، در سلامت محیط زیست و پاکی هوا و تندرستی شهروندان تاثیر بسیاری دارد. باید سرزمین‌های مسلمانان سرسبز و پردرخت باشد و مسلمانان از آثار آن بهره‌مند شوند. فضا و محیط سرسبز از درختان فراوان ضامن ارتقای بهداشت روانی و افزایش نشاط و شادابی انسان‌ها در جامعه اسلامی است.

  وی با اشاره به اهمیت راهیان نور اذعان داشت: یکی از بستر ها که می تواند از خود گذشتگی های رزمندگان در طول هشت سال دفاع مقدس را نشان دهد، بستر راهیان نور و حضور مردم  در مناطق عملیاتی است.

  حجت الاسلام موسوی، بیان داشت: ابتکار بازدید از مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس را یک ابتکار الهی و انقلابی بسیار شایسته در جهت شناساندن اجزاء برجسته‌ی حادثه‌ی بزرگ و تاریخی دفاع مقدس به مردم و نسل جوان کشور خواندند و تأکید کردند: «فراموشی» و «تحریف» دو آسیب و خطر بزرگی است که در کمین هر حادثه ی بزرگ تاریخی قرار دارد و نخبگان، فرزانگان و دست‌اندرکاران عرصه ی دفاع مقدس، با شناساندن دقیق این ذخیره و گنجینه‌ی فرهنگی، اجازه ندهند این حماسه دستخوش فراموشی و تحریف شود.

  IMG_6448

  وی با اشاره به سخنان رهبری بیان داشت: حضرت آقا با اشاره به آثار مکتوب و هنری فراوان منتشر شده در حوزه‌ی دفاع مقدس، خاطرنشان کردند: دفاع مقدس همانند یک تابلوی عظیم و بسیار باشکوهی است که هرچه بیننده به اصل حادثه نزدیک می شود و درباره ی اجزاء و ترکیب آن تعمق بیشتری می‌کند به ابعاد جدید و شگرف بیشتری دست می‌یابد.

  وی ادامه داد: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای اصل حادثه ی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را نیز در معرض آسیب تحریف دانستند و گفتند: معنی ندارد که برخی از آثار فرهنگی و هنری که به نام دفاع مقدس تولید می‌شود و یا همایش‌هایی که برگزار می‌گردد در تعارض با ماهیت و اصل این حرکت عظیم باشد.

  امام جمعه آبیک در پایان گفت: رهبر انقلاب اسلامی اردوهای راهیان نور و بازدید از مناطق عملیاتی را یک سنت حسنه به منظور پیشگیری از دو آسیب «فراموشی» و «تحریف» خواندند و افزودند: باید از برخی حوادثی که گاهی در این اردوها پیش می‌آید جلوگیری کرد اما اینگونه حوادث نباید بهانه‌ای برای زیر سؤال بردن اصل این حرکت بزرگ و مفید شود.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  چهار + 2 =