گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۱۲/۱۴ - ۱۱:۱۰


  سرپرست کمیته امداد امام خمینی شهرستان آبیک گفت:
  برپایی جشن نیکوکاری در ۲۳۹ پایگاه سرپرست کمیته امداد امام خمینی شهرستان آبیک گفت: امسال جشن نیکوکاری در 239 پایگاه در سطح شهرستان آبیک برگزار می شود.

  جشن اکرام فاطمی و شور نیکوکاری در دبیرستان نمونه دولتی دخترانه سوره با حضور مدیر و معاون پرورشی آموزش وپرورش و سایر مسئولان شهرستان آبیک برگزار شد.

  جشن نیکوکاری هر ساله از ۱۳ تا ۱۵ اسفند ماه برگزار می‌ شود و کمک‌ های نقدی و جنسی مردم خیر و نیکوکار جمع‌ آوری شده و برای نیازمندان و مستمندان زیر پوشش کمیته امداد هزینه می‌شود.

  سرپرست کمیته امداد امام خمینی شهرستان آبیک در این مراسم اظهار کرد: برای برپایی جشن نیکوکاری ۲۳۹ پایگاه در سطح شهرستان آبیک مستقر شده که از این تعداد ۱۰۰ پایگاه در مدارس، ۱۶ پایگاه ثابت در شهر آبیک، ۱۵ پایگاه در مساجد روستاها و هشت پایگاه در قالب هسته‌ های مردمی در روستاها استقرار داده شده است.

  قربان‌علی ملاحسنی افزود: برای برپایی جشن نیکوکاری از ۱۰۰ شرکت مستقر در شهرستان آبیک استمداد گرفته شده ‌که به مدت دو روز مراسم برگزار کرده و در قالب شور نیکوکاری کمک‌ ها جمع‌ آوری می‌شود.

  این مسئول بیان کرد: کمک‌ ها و مساعدت‌ های مردم در جشن نیکوکاری یا برای تامین پوشاک و کیف و کفش شب عید و یا در قالب سبد کالا به ارزش ۵۰۰ هزار ریال مددجویان زیر پوشش کمیته امداد هزینه می‌ شود.

  سرپرست کمیته امداد امام خمینی شهرستان آبیک اضافه کرد: کمک‌ های دانش‌ آموزان در هر مدرسه به دانش‌آموزان نیازمند همان مدرسه هزینه می‌ شود اما در صورتی که آن مدرسه دانش‌ آموز نیازمند نداشته باشد با هماهنگی مدیر همان مدرسه به دانش‌ آموزان نیازمند دیگر مدارس اهدا می‌ شود.

  ملاحسنی خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود کمک‌ های مردمی در جشن نیکوکاری امسال نسبت به سال گذشته صددرصد افزایش یابد البته پیش‌بینی کرده‌ایم برای یک هزار خانوار سبد کالا یا پوشاک تهیه کنیم.

  وی بیان کرد: با توجه به تقارن ایام فاطمیه با جشن نیکوکاری، شعار امسال جشن اکرام فاطمی و شور نیکوکاری نام‌ گذاری شده که هر فردی می‌تواند هر نوع کمکی اعم از نقدی و جنسی به این جشن داشته باشد.

  گفتنی است؛ در روز جمعه ۱۵ اسفند ماه جاری کمک‌ های نمازگزاران در مصلاهای نماز جمعه شهرهای آبیک و خاکعلی جمع‌ آوری می‌ شود.

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  پنج × 6 =