گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۱۲/۱۴ - ۰۸:۴۳


  توسط شبکه بهداشت و درمان آبیک صورت گرفت:
  بازدید از مراکز سوءدرمان مواد مخدر برای افزایش کیفیت خدمت رسانی در مراکز ترک اعتیاد در شهرستان آبیک، بازدیدی به وسیله مسئولین شبکه بهداشت و درمان آبیک انجام شد.

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، کارشناس شبکه بهداشت و درمان شهرستان آبیک در حاشیه بازدید از این مراکز در گفتگو با خبرنگار نگاه آبیک، گفت: با عنایت به نقش موثر مراکز درمان سوء مصرف مواد در زمینه کاهش معضل اعتیاد و بازگرداندن افراد داری سوء مصرف مواد به آغوش جامعه و خانواده و در راستای وظایف نظارتی دانشگاه علوم پزشکی قزوین، مراکزی که در سطح شهر آبیک به این منظور مشغول به فعالیت هستند.
  وی اظهار داشت: با حضور همزمان کارشناسان معاونت درمان و معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی قزوین و کارشناس شبکه بهداشت و درمان شهرستان آبیک مورد بازدید قرار گرفتند و مشکلات دیده شده در این مراکز به مسئولین این مراکز گوشزد داده شد.
  کارشناس شبکه بهداشت و درمان شهرستان آبیک، ادامه داد: در این بازدید مراکز درمان سوء مصرف مواد از لحاظ نحوه خدمات دهی به مراجعین، نحوه توزیع دارو و میزان آن و نحوه گزارش دهی و تکمیل دفاتر مربوطه مورد پایش و ارزیابی قرار گرفتند و رهنمودهای لازم جهت بهبود فرایندهای خدمت رسانی به مسئولین این مراکز ارائه گردید.
  این کارشناس ادامه داد: شکست معتادان در زندگی شکست پایداری نیست و اگر آنان اراده کنند می توانند بهبودی خود را بازیابند و افراد مفید و اثرگذاری در جامعه باشند.
  وی افزود: باید مضرات مصرف مواد به مردم گوشزد شود که متاسفانه مصرف مواد برای جوانان یک بحث مصرف تفریحی و تلقینی شده است که مصرف مواد کار خوبی است و خانواده ها اگر مواظبت نکنند گریبان گیر آن ها خواهد شد.
  وی با اشاره به اهمیت جایگاه و نحوه خدمت رسانی در این مراکز،؛ تأکید داشت: باید در این گونه مجموعه ها فضاهایی ایجاد شود که فرد معتاد رغبت پیدا کند که جهت ترک مراجعه نماید و به خانواده ها نیز از وجود این مراکز اطلاع رسانی گردد
  گفتنی است این بازدید اسفند ماه ۹۳ با هدف پایش و ارزیابی مراکز درمان سوء مصرف مواد سطح شهر آبیک صورت گرفت که با استقبال خوب مسئولین مراکز ترک اعتیاد در شهرستان آبیک همراه بود.
  انتهای پیام/
  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  + شش = 14