گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۱۲/۱۰ - ۰۹:۵۷


  رئیس اداره آب و فاضلاب شهری آبیک:
  آب فروشی چشمه در شهرک قدس آبیک مشکل آفرین است رئیس اداره آب و فاضلاب شهری آبیک گفت: آب فروشی چشمه در شهرک قدس آبیک مشکل آفرین است.

  محمد کریمیان، رئیس اداره آب و فاضلاب  شهری در مصاحبه ای با خبرنگار نگاه آبیک، با اشاره به این که حدود ۱۰ سال است که ایران وارد یک آب و هوای جوی نامناسبی شده است، عنوان داشت: متأسفانه ۱۰ سال است که کشور ایران وارد یک آب و هوای جدیدی شده است، که ما شاهد کاهش بارندگی در ایران بودیم.

  وی با اشاره به این که سطح آب های زیرزمینی به شدت کاهش پیدا کرده است، متذکر شد: با کاهش سطح آب های زیرزمینی طعم آب نیز متفاوت خواهد شد، که متأسفانه چند سالی ست که آبیک با مشکل سختی آب روبه رو است که این مشکل تنها بر روی طعم آن تأثیر گذاشته است و به کیفیت آن هیچ لطمه ای وارد نکرده است.

  رئیس اداره آب و فاضلاب  شهری آبیک، با اشاره به این که موضوع سختی آب باعث شده است که عده ای افراد سودجو از این موضوع سوء استفاده کنند.

  این مسئول با اشاره به این که این افراد بدون کسب هیچ گونه مجوزهای قانونی به کار خود ادامه می دهند، تأکید داشت: متأسفانه این افراد سودجو با استفاده از ناآگاهی مردم از این مشکل سوء استفاده می کنند و بدون هیچ گونه مجوزی در حال فعالیت می باشند.

  کریمیان با اشاره به این که این افراد املاح آب را به صفر می رسانند، تصریح کرد: املاح معدنی، در فعل و انفعالات شیمیایی بدن نقش مهمی ایفا می کنند و در تحریک عضله و انعقاد خون مؤثر می باشند. این املاح، اسیدهای متشکله در بدن را خنثی و بدون اثر می سازند. بین فشار مایعات و یاخته های بدن تعادل برقرار می کنند.

  وی افزود: با اشاره به این که نیازهای بدن به املاح غیر قابل انکار است، وقتی این افراد سودجو با به فر رساندن این املاح، سعی دارند که طعم آب را بهبود ببخشند، ولی متأسفانه از این موضوع غافل هستند که این املاح نقش های بسیار حیاتی را در بدن ایفا می کنند.

  رئیس اداره آب و فاضلاب  شهری آبیک، با اشاره به تلاش های اداره آب و فاضلاب شهری آبیک بای بهبود بخشی به طعم آب، آبیک، خاطرنشان کرد: اداره آب و فاضلاب شهری آبک در تلاش است که با حفر و انتقال آب دو حلقه چاه از روستای قشلاق طعم آب را بهبود ببخشد.

  این مسئول با اشاره به این که آبیک در آینده با مشکلات زیادی روبه رو خواهد شد، یادآور شد: اگر بر اثر استفاده از آب در شهر آبیک فردی با مشکل روبه رو شود، شما به چه کسی مراجعه خواهید کرد، افرادی مانند خانم ز . ح به صورت غیرقانونی اقدام به فروش آب می کند؟

  کریمیان با اشاره به پیگیری های مدام این اداره و درج شکایت نامه های متعدد به دادگستری آبیک بیان داشت:  متأسفانه تا به امروز علارقم تلاش های بسیار زیاد و ارجاع شکایت به دادگستری آبیک، تا به امروز این مورد به جایی نرسیده است و این خانم به صورت غیرقانونی به فعالیت خود ادامه می دهد.

  وی در پایان گفتگو با خبرنگار نگاه آبیک، طعم آب را دلیلی بر بهبود و بهداشتی بودن آن نیست و تأکید داشت: این خانم با سوء استفاده از مشکل سختی آب آبیک از ناآگاهی مردم مظلوم این شهر سوء استفاده کرده است و هیچ گونه نظارتی بر تهیه این آب وجود ندارد.

  دکتر حمید برودتی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان آبیک در گفتگو با خبرنگار نگاه آبیک،  با اشاره به این که آب فروشی که در شهرک قدس آبیک مشغول به فعالیت است، عنوان داشت: خانم ز . ح  با سوء استفاده از نشان و تأییده شبکه بهداشت آبیک اقدام  فروش آب های خود کرده است، ولی هیچ تأییده ای از این شبکه ندارد.

  وی با اشاره به این که خانم ز . ه از نشان شبگه بهداشت و درمان شهرستان آبیک، سوء استفاده کرده است، تصریح کرد: این خانم بدون هیچ گونه اجازه ای از شبکه بهداشت و درمان آبیک از تأییده شبکه بهداشت برای فریب افکار عمومی استفاده کرده است و این شبکه نیز برای شکایت به مقام دادگستری مراجعه کرده بود که به هیچ نتیجه ای نرسیده است.

  مجید حسنوند، جانشین فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان آبیک در مصاحبه ایی با خبرنگار نگاه آبیک، با اشاره به آب فروشی چشمه در شهرک قدس آبیک گفت: ما همه این را می دانیم که طعم آب آبیک بسیار نامطبوع است و به علت سختی فراوان مردم نمی توانند از این آب استفاده کنند، امروز اگر از مردم بپرسیم مهم ترین مشکل شما در آبی کچیست، بیش از ۹۰ درصد مردم آب را مشکل اصلی خود می دانند.

  وی در پایان گفتگو با خبرنگار نگاه آبیک؛ تأکید داشت: مردم از روی ناآگاهی اقدام به خرید از این آب فروشی می کنند، زیرا آن ها ظاهر آب را می بیند و باید به آن ها حق بدهیم، وقتی طعم آب بهبود پیدا کند دیگر کسی نمی تواند با عنواین مختلف مردم را فریب دهد.

  Print Friendly

  یک پاسخ به “آب فروشی چشمه در شهرک قدس آبیک مشکل آفرین است”

  1. مجتبی خیام گفت:

   سلام ]قای ریس شما به فکر اب اشامیدنی باش تا انتقاد و فریب مردم،مردم دبه بدست مگه شما مشاهده نمیکنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  شش × = 42