گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۹/۹ - ۱۰:۱۶


  با پیگیری نگاه آبیک به نتیجه رسید: وانت بارها از چهره شهر پاک شدند

  نگاه آبیک : با پیگیری های مدام نگاه آبیک و شهرداری شهر آبیک، وانت بارها از چهره شهر پاک شدند و در مکان هایی مشخص ساماندهی شدند. به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، وانت بارهای سطح شهر آبیک که مدت ها بود برای مردم شهر مزاحمت ایجاد می کردند، چهره شهر را مخشوش می کردند و نمایی آشفته از […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک : با پیگیری های مدام نگاه آبیک و شهرداری شهر آبیک، وانت بارها از چهره شهر پاک شدند و در مکان هایی مشخص ساماندهی شدند.

  IMG_4669

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، وانت بارهای سطح شهر آبیک که مدت ها بود برای مردم شهر مزاحمت ایجاد می کردند، چهره شهر را مخشوش می کردند و نمایی آشفته از شهر برای تازه واردین به وسیله این وانت بارها به وجود می آمد، علاوه بر این تجمع این وانت بارها باعث ایجاد ترافیک های شدیدی در هنگام بعد از ظهر و هنگام مراجعت مردم به خانه هایشان به وجود می آورد و مردم از این موضوع بسیار آزرده خاطر بودند. و همچنین زمینه کسب و کار قانونی و سالم را نیز از بین می برند.

  یکی از همشهریان آبیکی در مصاحبه ایی با خبرنگار نگاه آبیک از اجرای این طرح توسط شهرداری تشکر کرد و افزود: با اجرای این طرح یکی از بزگترین مشکلات مردم یعنی بار ترافیکی که در سطح خیابان های شهر به وجود می آمد، از بین رفته و من بعداز ظهر ها با آرامش به سوی منزلم می روم و دیگر دغدغه این تجمع وانت بارها را ندارم.

  این همشهری آبیکی اظهار کرد: قبل از اجرای این طرح وانت بارها دیگر به صورت بیست و چهار ساعته در خیابان ها تجمع داشتند و خود را صاحب خیابان می دانستند و جای پارکی برای ما نمی گذاشتند و ما مجبور می شدیم برای انجم کارهای ضروری خودروی خود را در فاصله زیادی از محل کار خود پارک نمائیم.

  یکی دیگر از همشهریان آبیکی آقای مصطفی زرگر  مصاحبه ایی با خبرنگار نگاه آبیک گفت: این طرح خوبی هایی دارد که چهره شهر بسیار مرتب شده است و دیگر شاهد آن آشفتگی نیستیم و این که باید حالا روی تنظیم قیمت بازار یعنی میوه فروش ها نیز کار کنیم، هر میوه فروشی میوه را به قیمتی که خودش می خواهد می فروشد و مردم به خاطر زیاد بودن قیمت میوه در مغازه های میوه فروشی به وانت بارها روی می آوردند.

  آقای زرگر ادامه داد: ما می توانیم با اجبار کردن میوه فروش ها با زدن برچسب قیمت و نظارت دقیق بر روی اعمال و قیمت های مغازه های میوه فروشی کاری کنیم که مردم به این مغازه ها روی بیاورند و با رضایت از این مغازه ها خرید نمایند؛ چون بیشتر ساکنین این شهر را فرردمی کارگر تشکیل می دهند و کارگر با حقوق کمی که دارد تنها می توان زندگی را به سختی اداره کند و توانایی خرید از این مغازه ها را ندارند، با این کار کمک بسیار زیادی به مردم شآبیک می کنید و این اقدام رضایت چندین برابری مردم را به دنبال خواهد داشت.

  یکی از خانم های خانه دار آبیکی که با فرزند کوچکش برای خرید به سطح شهر آمده بودند از اجرای این طرح ابراز خوشحالی کرد و گفت: این  کار شهرداری آبیک بسیار عالی بوده است و من از شهردار و اقداماتش راضی هستم و از آن ها می خواهم برای این وانت بارهای سرگردان نیز فکری بکنند، من در خانه فرزند کوچک دارم این وانت بارهای سرگردان، با فریاد زدن در بلندگوها ما را بسیار اذیت می کنند و فرزند کوچکم از خواب می پرد و مدام گریه می کند.

  این خانم خانه دار آبیکی در پایان گفت: من افراد زیادی را می شناسم که در خانه هایشان افراد پیر و مریض زندگی می کنند و احتیاج به آرامش دارند ولی صبح، سر ظهر و حتی اوایل شب نیز این وانت بارهای سرگردان با فریادها خود موجب آزار و اذیت همه اهالی آبیک می شوند، اگر آن ها را نیز در مکان خاصی استقرار دهید بسسیار عالی می شود، ما می توانیم با خیال آسوده کمی استراحت کنیم.

   یکی از میوه فروش های آبیکی نیز که سد معبر زیادی را نیز به وجود آورده بود در مصاحبه با خبرنگار نگاه آبیک گفت: من میوه هایم را برای این به پیاده رو می آورردم که مشتری وقتی از کنارش رد می شود، آن را ببیند و تمایل به خرید پیدا کند وقتی وانت بارها می آمدند در سطح شهر و جلوی مغازه من میوه می فروختند، من بسیار ضرر می کردم و مجبور بودم تمام میوه هایم را به پیاده رو بیاورم تا مشتری میوه هایم را بهتر ببیند و از من خرید کند، اما با اجرای این طرح من قول می دهم تمام این میوه ها را به مغازه منتقل کنم.

  این میوه فروش آبیکی در حالی که میوه ها را به داخل مغازه می برد گفت: به خدا برای ما هم بسیار سخت بود که هر روز صبح میوه ها را به پیاده رو بیاوریم و جلوی مغازه بچینیم و شب و ظهر آن ها را جمع کنیم با اجرای این طرح من خودم به شخصه دیگر میوه هایم را به پیاد ه رو نخواهم آورد.

   شهردارآبیک امامقلیان

  علیرضا امامقلیان شهردار شهر آبیک در مصاحبه ایی با خبرنگار نگاه آبیک با اشار هبه اجرای طرح ممنوع شدن تجمع وانت بارها در سطح شهر اظهار داشت: با توجه به تجمع وانت بارها خصوصاً وانت نیسان در معابر  اصلی شهر که منجر به ایجاد چهره نامناسب در خیابان اصلی شهر که چهره اصلی شهر ر ابه نمایش می گذارد، گردیده بود با موافقت کمیته حمل و نقــل و ترافیک در شورای تنظیم بازار شهرستان به سه مکان مشخص شده انتقال پیدا کردند.

  شهردار شهر آبیک با اشاره به محل های استقرار وانت بارها اضافه کرد: رانندگان وانت بارها می توانند برای فروش بار خود به به بلوار خلیج فارس بعد از میدان معلم، انتهای بلوار امام خمینی روبه روی سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک؛ خیابان کمربندی، نرسیده به دیوار مزار شهدا، انتقال پیدا کنند و با این روش نه در سطح شهر مشکل ترافیکی و نمای آشفته از شهر مواجه می شویم و هم  وانت بارها می توانند اجناس خود را در محل هایی مشخص به فروش برسانند.

  امامقلیان در پایان مصاحبه با خبرنگار نگاه آبیک افزود: این موضوع در سطح  شهر از طریق نصب بنر اطلاع رسانی شده و رانندگان  محترم می توانند با هماهنگی و همکاری اداره پلیس راهور با متخافین برخورد صورت خواهد گرفت و خودروی متخلف به پارکینگ انتقال پیدا خواهد کرد.

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  × دو = 6