گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۹/۷ - ۱۳:۵۸


  بازنده مذاکرات آمریکا خواهد بود/ اسرائیل دیگر امن نخواهد شد نگاه آبیک: خطیب نماز جمعه شهرستان آبیک تأکید کرد: اگر این مذاکرات به نتیجه نرسیم؛ بازنده مذاکرات آمریکا است و ما برای مقابله با تحریم ها راه حل اقتصاد مقاوتی را داریم که جوانان ما بر روی آن فعالیت زیادی دارند.

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، حجت ‌الاسلام سید ابوتراب موسوی خطیب نماز جمعه شهرستان آبیک در آیین عبادی و سیاسی این هفته نماز جمعه شهر آبیک در مسجد ولی‌عصر (عج) این شهر برگزار شد، با اشاره به مناسبت های هفته اظهار داشت: امروز ۷ آذر روز نیریوی دریایی است و من این روز را به همه بزرگ مردان نیروی دریایی تبریک می گویم.

  IMG_4555

  امام جمعه شهرستان آبیک در ادامه مناسبت ها به ۸ آذر روز همبستگی با مردم مظلوم فلسطین است که خوشبختانه ما همیشه در این عرصه پیشگام بوده ایم، امیدوارم با همبستگی تمام مردم جهان شاهد آزادی این ملت شریف باشیم.

  حجت الاسلام موسوی در ادامه به روز مجلس اشاره کرد و گفت: مجلس یکی از ارکان مهم کشور است و حضرت آیت الله خامنه ایی در این خصوص فرمودند: مجلس یکی از ارکان مهم  نظام است و مجلس شورای اسلامی در رأس حکومت قرار دارد و این مجلس نشاندهنده حاکمیت مردم بر حکومت، تجلی گاه عظمت ملی و منافع عمومی کشور است . موضع گیری های مدبرانه مجلس است که توانسته حکومت و انقلاب اسلامی را تا به این جا هدایت کند. من این روز را به همه بزرگ مردان مجلس شورای اسلامی تبریک می گویم.

  وی با اشاره به ۲ خصوصیت که مجلس باید دارای آن باشد افزود: مجلس ما باید دارای ۲ خصوصیت مهم باشد که یکی از آن ها زنده بودن مجلس است و این یعنی این که مجلس باید قوانینش را به روز کند و قانون هایی که تصویب می کند تفاوتی با اسلام نداشته باشد، کار آمد و شفاف باشد و تعمین کننده نیازهای به روز مردم باشد. خصوصیت دومی که مجلس باید از آن برخوردار باشد، سلامت مجلس است، این یعنی مجلس دارای سلامت سیاسی، سلامت اخلاقی، سلامت مالی باشد و گرایش به انحرافات نداشته باشد و خرج تراشی نکند و همانطور که بر بقیه نظارت می کند باید بر رفتار و کردان خود نیز نظارت کند و این طور می توانیم یک مجلس کارآمد داشته باشیم.

  امام جمعه شهرستان آبیک با اشاره به همکاری و هم دلی دولت و مجلس اظهار داشت: مجلس باید با دولت همکاری و همراهی داشته باشد و همینطور دولت نیز باید با مجلس همکاری و همیاری داشته باشد و این همکاری ها باید دوسویه باشد. اعضای مجلس باید مراقب اعمال و رفتار خود باشند و در مجلس آرامش را برپا کنند و کاری نکنند که اختلافات کوچک باعث بر هم زدن آرامش مجلس شود.

  حجت الاسلام موسوی در ادامه با اشاره به برگزاری کنگره جریان های انحرافی و سخنان رهبر معظم انقلاب اضافه کرد: امام خامنه ایی در جمع شرکت کنندگان در این همایش به نکات مهمی اشاره کرد که عبارت اند از: ۴ محور اصلی این سخنان چیستی و اهداف جریان های تکفیری، ایجاد کنندگان جریان های تکفیری و حامیانشان، آفات و آثار این جریان ها و در آخر به راهکارهای مقابله با این جریان ها اشاره کردند.

  وی با اشاره به این که حامی این جریان های سیاسی ، آمریکا اروپا و اسرائیل است و با اشاره به اهداف این کشورها از این جریانات سیاسی تأکید کرد: خط مقدم اسلام فلسطین بود و این کشورها با درست کردن جریان های تکفیری این خط مقدم را به خانه ها کوچه ها و محله های عراق، سوریه، پاکستان و لیبی کشاند و ذهن مردم و مسلمانان را از فلسطین دور کنند و اسرائیل به راحتی بتواند در آن جا حکومت کنند.

  خطیب نماز جمعه شهرستان آبیک با اشاره به گرایش مردم جهان به سمت اسلام خاطرنشان کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و شنیده شدن صدای اسلام در شرق و غرب عالم، مردم زیای در سراسر جهان به اسلام روی می آورند، آمریکا و کشورهای استعمارگر اروپایی خواستند با این کار چهره اسلام را خراب و وحشتناک نشان بدهند و اسلام هراسی را در دنیا افزایش بدهند و نگذارند مردم به دیل اسلام روی بیاورند.

  IMG_4557

  اسرائیل دیگر امن نخواهد بود

  حجت الاسلام موسوی در ادامه با اشاره به پیش آمدن جریان هایی در فلسطین، نوار غزه و سایر نقاط این را نشان می دهد که دیگر آرامش و امنیت به اسرائیل بر نخواهد گشت، در جنگ ۵۱ روزه آن ها نتوانستند مقابل تونل های حماس مقاومت کنند و شکست سختی خوردند و آمریکا نیز در مذاکرات می خواهد کاری کند که به اسرائیل آسیبی نرسد و اسرائیل در امان باشد. اما باید این را بداند که اسرائیل در حال نابودی است.

  امام جمعه شهرستان آبیک با اشاره به عدم حضور ۹۹ درصد مردم بحرین در انتخابات اظهار داشت: ۹۹ درصد مردم بحرین در انتخابات نمایشی آل خلیفه شرکت نکردند و آل خلیفه برای ضربه زدن به مردم به خانه شیخ عیسی قاسم رهبر مردم بحرین حمله کردنن و این حمله جز بی آبرو کردن خودشان در جهان چیز دیگری برایشان نداشت.

  وی در پایان مردم را به ایمان و تقوای الهی دعوت کرد واز آن ها خواست که فرمانبردار خدا، اسلام و رهبر  باشند و در همه حال به یاد خدا، قیامت و آخرت باشند و خدا را از یاد نبرند. به یاد حساب و کتاب قیامت باشند.

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  5 × هفت =