گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۹/۶ - ۱۲:۱۰


  علم همراه عمل تحقق اقتصاد مقاومتی را بدنبال دارد

  نگاه آبیک: مسئول معاونت بسیج سازندگی استان قزوین با اشاره به ورود بسیج سازندگی در بحث علم آموزی اظهار داشت: بسیج سازندگی با آموزش کشاورزان و ورود آن ها در بحث علم آموزی تولیدات را افزایش داده و این افزایش تولید تحقق اقتصاد مقاومتی را به همراه خواهد داشت. به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، حمیدالله […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: مسئول معاونت بسیج سازندگی استان قزوین با اشاره به ورود بسیج سازندگی در بحث علم آموزی اظهار داشت: بسیج سازندگی با آموزش کشاورزان و ورود آن ها در بحث علم آموزی تولیدات را افزایش داده و این افزایش تولید تحقق اقتصاد مقاومتی را به همراه خواهد داشت.

  IMG_4543

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، حمیدالله بداشتی، مسئول معاونت بسیج سازندگی استان قزوین در همایش اقتصاد مقاومتی در آبیک با اشاره به عملکرد بسیج سازندگی در این چند سال اظهار داشت: وقتی بتوانیم علم و عمل را با هم در یک راستا قرار بدهیم و آن ها را با هم اجین سازیم،  می توانیم در عرصه اقتصاد مقاومتی پیروز باشیم و با این پیروزی، بتوانیم در صحنه های جهانی به خصوص تحریم ها موفق باشیم و نگذاریم تحریم ها بر زندگی مردم تأثیرگزار باشد.

  مسئول معاونت بسیج سازندگی استان قزوین با اشاره به این که بسیج سازندگی از سال ۷۹ تشکیل شده است اظهار داشت: رویکرد اصلی بسیج سازندگی در این سال ها تحقق امر ولایت فقیه بوده است و این سازمان متأسفانه به سمت اداری شدن تغییر مسیر داده بود، که برای احیای این امر بسیج سازندگی تشکیل داده شد و  از آغار به دست چند دانشجو هدایت می شد و امروز بسیج سازندگی در تمامی امور و عرصه ها وارد عمل شده است و با برگزاری اردوهایی در تمامی زمینه ها مانند اردوی یک روزه حلقه های صالحین که به ماطق محروم رفته و در مباحث فرهنگی، دینی و بهداشتی حضور پیدا خواهند کرد.

  بداشتی با اشاره به اردوهای دانش آموزی و دانشجویی که توسط این سازمان برگزار می شود، بیان کرد: در اردوهای ۱۰ روزه ی دانش آموزی دانش آموزان با حضور در مدارس خود در ایام تعطیل سعی در مرمت و بازسازی مدارس را دارند و با این کار علاوه بر این که روحیه کارهای اجتماعی و گروهی در بین دانش آموزان افزایش پیدا می کند، دانش آموزان قدر چیزهایی که حاصل دسترنج خودشان است بیشتر می دانند و نمی گذارند که آن وسایل آسیب ببیند.

  وی با اشاره به روی کار آوردن افراد فارغ التحصیل در اردوهای جهادی اظهار داشت: در بحث اردوهای دانشجویانی هم که فارغ التحصیل شده اند می توانند در این اردوهای ۱۲ روزه شرکت کنند و از توانمندی های خود در عرصه های سازندگی شرکت کنند و در این زمینه جایگاه خوبی در استان و کشور  خواهند داشت.

  این مسئول با اشاره به ۱۳ وظیفه محول شده به بسیج سازندگی اشاره کرد و ادامه داد: در عرصه های علمی اقتصادی و فرهنگی بسار خوب وارد عمل شده است، دشمن تلاش های بسیاری برای نابودی نظام و انقلاب اسلامی تا به امروز کرده است که خوشبختانه به هیچ نتیجه ایی نرسیده است.

  مسئول معاونت بسیج سازندگی استان قزوین با اشاره به دلیل پیروزی ایران را تا به امروز اظهار داشت: ایران با تکه بر دو بال ولایت مداری و شهادت طلبی توانسته است در تمامی این عرصه ها پیروز میدان باشد و دشمن سعی دارد این دو بال را از ما بگیرد، ما نباید از ولایت و رهبری فاصله بگیریم.

  بداشتی  در پاسخ به سوال خبرنگار نگاه آبیک مبنی بر این که آیا می شود با چند رأس گوسفند و راه انداری چند شرکت تولیدی مقابل تحریم ها استادگی کرد و اقتصاد مقاومتی را در کشور بنیان گذاری کرد؟ اظهار داشت:  این قطه قطره های باران است که دریاها را به وجود آورده است و بپیک ضرب المثل قدیمی داریم که می گوید، قطره جمع گردد وانگهی دریا شود، پس ما با باور داشتن واقعیت های خود و تکیه بر داشته های خود می توانیم در این زمینه موفق باشیم و شعار سال را به واقعیت تبدیل کنیم.

  نگاه آبیک: یکی از مشکلات اساسی تولید کنندگان بحث دلال ها و واسطه ها می باشد، اقدام شما در این زمینه چیست؟

  مسئول معاونت بسیج سازندگی استان قزوین: در بحث دلالان که یکی از مشکلات مهم مردم و تولیدکنندگان است ما صحبت هایی با فروشگاه های وابسطه مانند بسیجیان و اتکا انجام داده ایم که اگر تولیدکنندگان تاریخ دقیق تولید را بگویند سعی می کنیم در این فروشگا ها به فروش برسانیم  و همچنین یک نمایشگاه هایی تحت عنوان دستاوردهای ملی در سراسر کشور برپا خواهیم کرد و در استان قزوین و شهرستان آبیک سعی داریم در ایام دهه فجر این نمایشگاه ها را برپا کنیم.

  نگاه آبیک: بعضی از مشکلات تولید کننده این است که قیمت تمام شده کالایی برای او برای مثال ۶ هزاار تومان است ، اما نمونه های دیگری در بازار با قیمت بسیار کمتری وجود دارد، به نظر شما این فرد چه اقدامی می تواند انجام بددهد؟

  مسئول معاونت بسیج سازندگی استان قزوین: اولین شرط  در زمینه تولید این است که ملک استیجاره ایی نباشد و سند به نام خود فرد باشد و این موضوع بسیاری از هزینه ها را کاهش می دهد، کسی که ملک شخصی داشته باشد به راحتی می تواند در این عرصه با وام های که از بسیج سازندگی می گیرد، شروع به فعالیت و تولید کند.

  IMG_4545

  نگاه آبیک: در بحث قیمت بعضی از تولیدکنندگان در تولید کالاهای ارگانیک وارد شده اند و دوست دارند محصولی با بهترین کیفیت را تولید کند و هزینه تولید نیز افزایش پیدا می کند در این زمینه چه اقدامی باید کرد؟

  مسئول معاونت بسیج سازندگی استان قزوین: در صنعت غذا، غذا به سه دسته تقسیم می شود، غذای ناسالم، غذای سالم و غذای ارگانیک، که دز حال حاضر صنایع غذایی در ایران بیشتر حول محور غذای سالم می چرخند و به همین دلیل قیمت تمام شده این تولید کننده با تولید کننده ایی که به صورت ارگانیک کار می کند بسیار کمتر است و برای این موضوع باید فرهنگسازی شود و این فرهنگ سازی نیاز ورود اصحاب رسانه است که با ورود خود می توانند زمینه ساز فرهنگ استفاده و تشخیص و تفاوت اجناس ارگانیک از غیر ارگانیک باشد.

  نگاه آبیک: در بحث کاشت و تولید زعفران بسیج سازندگی چه اقداماتی را انجام داده است؟

  مسئول معاونت بسیج سازندگی استان قزوین: در بحث زعفران فعلا به صورت آزمایشی در چند قطعه زمین در بوئین زهرا شروع به فعالیت کرده ایم و اگر به نتیجه برسد و تولیدکننده بتواند در این عرصه موفق باشد این بحث را به صورت عمده و جدی تری پیگیری خواهیم کرد.

  نگاه آبیک: درخصوص باز پرداخت اقساط چه تسهیلاتی برای فرد وام گیرنده در نظر گرفته اید؟

  مسئول معاونت بسیج سازندگی استان قزوین: با صحبت ها و رایزنی هایی که در این مورد با بانک عامل صورت گرفته؛، بانک اقتصاد مهر این شرایط را برای فرد وام گیرنده فراهم کرده است که پس از گذشت ۶ ماه شروع به باز پرداخت اقساط کند تا ۶ ماه فرصت دارد تا محصول تولیدی را به بازار تحویل دهد و از آن را کسب درآمد کند و بتواند اقساط را به بانک پرداخت کند . ما دوست نداریم تولید کننده با ورود به این عرصه مشکلی برایش پیش بیاید و با بدهی هایی که به وجود می آید از این عرصه خارج شود.

  انتهای گزارش/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  9 − پنج =