گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۹/۹ - ۱۱:۲۰


  بازنشستگی شروع آسایش یا آغاز مشکلات

  نگاه آبیک: بازنشستگی، دورانی بی‌سو، دورانی پردغدغه و تنش‌زا،دورانی همراه با حسرت بی‌ شمار و بی‌ حاصل، تنها و بی‌ هدف و بیهوده در کنج عزلت خیلی چیزهای دیگر که ایام پرغصه از قصه کار و کار و کار ۳۰ ساله!! به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، حاصل دسترنج مردی که سی سال از عمر خود را  برای کار […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: بازنشستگی، دورانی بی‌سو، دورانی پردغدغه و تنش‌زا،دورانی همراه با حسرت بی‌ شمار و بی‌ حاصل، تنها و بی‌ هدف و بیهوده در کنج عزلت خیلی چیزهای دیگر که ایام پرغصه از قصه کار و کار و کار ۳۰ ساله!!

  بازنشستگان

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، حاصل دسترنج مردی که سی سال از عمر خود را  برای کار  این کشور صرف کرده است؛ این است؟ آیا وقت آن نرسیده است که دوران بازنشستگی را به دوران روشنایی و آرام‌ بخش و مفرح و یاد یادهای لذت‌ بخش دوران کار مبدل سازیم. آیا شیوه بازنشستگی فعلی مسبب نابسامانی‌ ها نیست، بخش بزرگی از عوارض و تبعات منفی‌ بازنشستگان کشور حاصل مکانیزم بیمارگونه قانون بازنشستگی است.

  یکی از بازنشستگان شهر آبیک در مصاحبه ایی با خبرنگار نگاه آبیک، با اشاره به مشکلات فراوانش اظهار داشت: با توجه به این که شما مشکلات مردم شهرستان آبیک را انعکاس می دهید لذا کمی هم از مشکلات بازنشستگان آبیک بنویسید که حداقل ۱۵۰۰۰ نفر از مردم را به همراه خانوادهایشان شامل می شود را پی گیری نمائید برای این منظور با کانون بازنشستگان واقع در بلوار امام خمینی (ره) بعد از خیابان شهید حسامی طبقه دو آقای رضایی تماس بگیرید.
  این بازنشسته ی آبیکی ادامه داد: ما که جزء بیمه شدگان تأمین اجتماعی هستیم، هیچ امکاناتی برای ما در این شهر وجود ندارد و ما اگر شبی دچار بیماری شدیم و اتفاقی برای ما افتاد باید به شهرهای اطراف برویم و در آن جا خودمان را مداوا کنیم. درمانگاه تأمین اجتماعی این شهر حتی یک دندانپزشک هم ندارد که ما دندان های خودمان را در شهر خودمان ترمیم کنیم و برای این کار باید به شهرهای همجوار برویم. پس این بیمه تأمین اجتماعی به چه درد ما می خورد. وقتی در شهری زندگی می کنیم که با وجود دارا بودن بیش از ۶۰۰۰ بیمه شده تأمین اجتماعی باز از کمترین امکانات بی بهره ایم.
   یکی دیگر از بازنشستگان آبیکی در مصاحبه با خبرنگار نگاه آبیک با اشاره به وام جاهله برای تأمین مسکن بازنشستگان گفت: به ما بازنشستگان برای تأمین مسکن یک وام جاهله می دادند که دیگر نمی دهند و ما ههیچ امکاناتی نداریم این نتیجه ۳۰ سال کار مداوم ماست! چرا باید در دورانی که باید در آسایش و راحتی زندگی کنیم، هیچ امکاناتی به ما داده نمی شود.
  بهمن نجفی، نائب رئیس کانون بازنشستگان شهرستان آبیک در مصاجبه ایی اختصاصی با خبرنگار نگاه آبیک گفت: خدماتی که ما در این کانون به بازنشستگان عزیز ارائه می کنیم، تنها درباره خدمات بیمه تکمیلی است و اگر کسی نسبت به این موضوع اعتراض دارد، به این جا بیاید و ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد، تا مشکل آن ها برطرف شود.
  نائب رئیس کانون بازنشستگان شهرستان آبیک، با اشاره به این که افرادی که در این جا مشغول به کار هستند، هیچ حقوقی دریافت نمی کنند و تنها برای رضای خدا مشغول به خدمت رسانی به بازنشستگان آبیکی هستند اظهار داشت: ما در این جا تنها برای رضای خدا کار می کنیم و  در خصوص وام های جاهله که برای تأمین مسکن بود را قطع کردند و ما جلسه های زیادی را با آقای اسکندری در استان گذاشته ایم تا وام ها را بیشتر کند، اما تنها وامی که ما داریم وامی است که از طریق بانک رفاه در ماه به ۹ نفر از بازنشستگان داده می شود که آن هم مراحل قانونی خود را دارد.
  نجفی با اشاره به این که بیشتر مشکلات بازنشستگان این شهر این است که از وجود درمانگاهی در خور بیمه شده و بازنشسته برخوردار نیستند و با یک بیمه شده درست برخورد نمی کنند و در درمانگاه نبی اکرم (ص) هیچ ارزشی برای فرد بیمه شده قائل نیست با این که امسال نسبت به سال های گذشته ما با ۴٫۶ درصی از بیمه شدگان مواجه هستیم اما هنوز با کوچکترین خواسته ما یعنی شبانه روزی کردن آن موافقت نکرده اند و ما بارها و بارها نامه زده ایم و پیگیر این موضوع بودیم اما به جایی نرسیدیم.
  این مسئول با اشاره به نبود دندانپزشک در این درمانگاه اظهار داشت: ما در شهرستان آبیک با خود بیش از هفت هزار و دویست (۷۲۰۰) بیمه شده، از داشتن یک دندانپزشک محروم هستیم. ما برای رفع این مشکل مکاتبات زیادی را با استان انجام داده ایم و آقای دکتر بابایی بارها و بارها به ما قول مساعد برای همکاری داد و هر بار به یک دلیلی این موضوع را به تعویق انداخت و می گویند، دندانپزشک نداریم و یا این که کسی با حقوق کم به آبیک نمی آید، چرا باید مردم آبیک از این مشکلات داشته باشند.
  نائب رئیس کانون بازنشستگان شهرستان آبیک در پایان با اشاره به مشکلات این کانون به خبرنگار نگاه آبیک گفت: ما خودمان نیز در این کانون با مشکلات زیادی مواجه هستیم و از اجاره ایی بودن محل کانون تا مشکلات دیگر، که اجاره ایی بودن ایمکان این کانون بزرگترین مشکل ما می باشد که چندین بار درباره این موضوع با فرمانداری و شورای شهر صحبت کرده ایم ولی به نتیجه مطلوب نرسیده ایم و به علت کمبود بوجه ما مجبور شده این واحدی را در طبقه دوم اجاره کنیم که این خود برای بازنشستگانی که به این محل مراجعه می کنند مشکل بسیار بزگی است. فردی که بازنشسته است توانیی ندارد که این تعداد زیاد پله را بالا و پایین برود من خودم به شخصه وقتی بازنشسته ایی را می بینم که نفس نفس زنان به بالا می آید دچار عذاب وجدان می شود. امیدوارم مسئولین در این زمینه با ما همکاری داشته باشند.
  دکتر حمید برودتی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان آبیک در مصاحبه ایی با خبرنگار نگاه آبیک پیرامون مشکلات بیمه شدگان در درمانگاه نبی اکرم (ص) گفت: یکی از مشکلات آن ها شبانه روزی نبودن این درمانگاه است که با تعداد بیمه شدگان که به حد مشخص رسیده است باید این اتفاق بی افتد، اما چون تأمین اجتماعی یک سازمان جدا می باشد و زیر نظر شبکه بهداشت و درمان نیست ما نمی توانیم در این خصوص کاری بکنیم و شما باید با آقای دکتر بابایی در این خصوص صحبت کنید، تا بتوانید به نتیجه برسید ، برای این که درمانگاه نبی اکرم شبانه روزی بشود باید تعداد بیمه شدگان به حد مطلوب می رسید که این اتفاق افتاده است و امیدوارم هرچه سریع تر مشکل آن ها برطرف شود.
  انتهای پیام/
  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  × 8 = هفتاد دو