گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۹/۵ - ۱۲:۵۴


  ایران به هیچ قدرتی جز ایمان به خدا متکی نیست

  نگاه آبیک: عضو هیئت علمی دانشگاه امام حسین (ع) با اشاره به مذاکرات هسته ایی تأکید کرد:  آمریکا در این مذاکرات با کشورهایی مانند اسرائیل، عربستان، یمن و چندین کشور دیگر   هم فکری می کند و این ایران است که تنها با تهران مذاکره می کند و این نشاندهنده استقلال ایران و وابستگی آن به […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: عضو هیئت علمی دانشگاه امام حسین (ع) با اشاره به مذاکرات هسته ایی تأکید کرد:  آمریکا در این مذاکرات با کشورهایی مانند اسرائیل، عربستان، یمن و چندین کشور دیگر   هم فکری می کند و این ایران است که تنها با تهران مذاکره می کند و این نشاندهنده استقلال ایران و وابستگی آن به قدرت بزرگ ایمان به خداوند است.

  IMG_4471

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، محمدجواد سبحانی‌ فر، عضو هیئت علمی دانشگاه امام حسین (ع) ظهر امروز در تجمع بزرگ و غرور آفرین  بسیجیان شهرستان آبیک که در سالن پیامبر اعظم (ص) برگزار شد، تأکید کرد: کشور ایران به این مذاکرات وابسته نیست و در این مذاکرات تنها می خواهد دست دشمن را برای همگان رو کند.

  عضو هیئت علمی دانشگاه امام حسین (ع) افزود: اینکه امام راحل بیان کرده است آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و رئیس جمهور وقت آمریکا نیز گفته بود با این جمله بر خود لرزیدم بیانگر این است اتصال امام راحل به خدا بود و خدا در چشم امام بزرگ و دیگران در چشمش کوچک بودند.

  سبحانی‌فر ادامه داد: امام راحل همان‌گونه که ارتش و سپاه را حفظ کرد با دانایی و کمال الهی، بسیج را تشکیل داد و آن را حفظ کرد. زمانی که نخستین‌بار عراق به ایران حمله کرد امام راحل فرمود: «دزدی آمده و سنگی انداخته است آن چنان سیلی محکمی به آن می‌زنیم که هرگز بلند نشود».

  عضو هیئت علمی دانشگاه امام حسین (ع) اضافه کرد: با توجه به حضور همه آحاد جامعه در دفاع مقدس به این نتیجه رسیدیم که اگر از مرگ نترسیم همه را می‌توانیم به زانو درآوریم که طی این ۳۶ سال از عمر انقلاب به این مهم دست یافته‌ایم.

  این مسئول تأکید کرد: این که مسئولان و هیئت دیپلماسی کشور با تمام قدرت و توان در میز مذاکره می‌ نشینند و از حق انقلاب و ملت دفاع می‌کنند به برکت خون شهدا و رشادت‌های بسیجیان است.

  وی توضیح داد: با توجه به اینکه دشمنان نظام شبانه‌روز علیه انقلاب دروغ‌پراکنی می‌کنند و از کاه، کوه و از کوه، کاه و راست و حقیقت را دروغ و دروغ را راست جلوه می‌دهند باید بدانند که ملت ایران فهیم، آگاه و موقع‌شناس هستند.

  عضو هیئت علمی دانشگاه امام حسین (ع) اضافه کرد: بسیجیان تیری بر قلب دشمنان هستند چراکه ایران اسلامی در مذاکرات اخیر با پشتوانه بسیج توانست در برابر پنج ابرقدرت دنیا ایستادگی کند.

  عضو هیئت علمی دانشگاه امام حسین (ع) با اشاره به ۸  سال دفاع مقدس و دارا بودن بیش از ۲۰۰ خانواده ۴ شهیدی اظهار داشت: شهدا در طول هشت سال دفاع مقدس برای شهادت شهید نشدند بلکه برای حاکمیت حکومت دینی، عدالت و ولایت الهی به شهادت رسیدند. در این راه خانواده های زیادی از تمام دارایی های خود گذشتند تا انقلاب پابرجا بماند.

  سبحانی فر اضافه کرد: شهدا رفتند و از جان و مال و آرزوهای خود گذشتند تا دین باقی بماند، پس بیایید ما هم دین خدا را حفظ کنیم و بنابراین هر کس دین خدا را یاری رساند مانند این است که در همه جبهه‌ ها حضور داشته و در جنگ های آغازین اسلام مانند بدر و احد، پیامبر اکرم (ص) و در کربلا، امام حسین (ع) را یاری رسانده است. نهاد مقدس بسیج دریای بیکرانی است که ابعاد مختلفی دارد و شامل ابعاد علمی، عقلانیت، حماسی، رشادت، استقامت، کوشش، عاطفی، احساس، جهاد و دیگر ابعاد می‌شود.

  این مسئول با اشاره به زنده بودن یاد و خاطره و روح شهدا خاطرنشان کرد: پس از آنکه خداوند امام علی (ع) را در نبرد جمل بر دشمن پیروز کرد، یکی از یارانش گفت «کاش فلان برادرم شاهد پیروزیت بر دشمن بود»، امام فرمود: «آیا دل برادرت با ماست»؟ گفت: آری. فرمود: او با ما و در جمع یاران ماست، و بالاتر آنکه گروه‌هایی که در پشت پدران و زهدان مادرانند، در شمار این سپاه هستند که به زودی زمانه آنان را به صحنه آورَد و ایمان بدانان نیرو گیرد.

  وی به مذاکرات اخیر هیئت دیپلماسی کشور با گروه ۱+۵ اشاره کرد و گفت: مسئولان آمریکایی در هنگام مذاکره چندین‌بار جلسه را ترک کرده و با رژیم صهیونیستی، عربستان و قطر و بحرین صحبت کردند ولی تنها کشوری که با تهران در تماس بود مسئولان جمهوری اسلامی بودند که این بیانگر استقلال ما است.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  2 + هفت =