گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۹/۴ - ۱۰:۲۷


  جلسه مانور زلزله در آبیک برگزار شد

  نگاه آبیک: جلسه هماهنگی مانور زلزله و ایمنی به مناسبت ۸ آذر در محل جمعیت هلال احمر شهرستان آبیک، به همراه مسئولینی نیز از اورژانس و آتش نشانی آبیک برگزار شد. محمد حسن رجبی،  رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آبیک در حاشیه این جلسه به خبرنگار نگاه آبیک گفت: کشور مابه عنوان یکی از کشورهای […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: جلسه هماهنگی مانور زلزله و ایمنی به مناسبت ۸ آذر در محل جمعیت هلال احمر شهرستان آبیک، به همراه مسئولینی نیز از اورژانس و آتش نشانی آبیک برگزار شد.

  IMG_4328

  محمد حسن رجبی،  رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آبیک در حاشیه این جلسه به خبرنگار نگاه آبیک گفت: کشور مابه عنوان یکی از کشورهای زلزله خیز جهان از آن یاد می‌شود پس لازم است فرهنگ ایمنی در برابر زلزله نیز در سطح جامعه نهادینه شود.

  رجبی با اشاره به موضوع برگزاری جلسه اظهار داشت: این جلسه بیشتر به منظور برنامه‌ریزی درباره چگونگی اجرای مانور و هماهنگی با اعضا ستاد جهت شناخت وظایف خود است. پیشگیری از حوادث و بالابردن آستانه تحمل افراد ، ایجاد آمادگی برای مقابله با بلایای طبیعی و کنترل آن ها افزایش سطح اطلاع‌ رسانی عمومی در زمینه کاهش خطر اثرات سوانح طبیعی ، آشنایی مدیران دستگاه های ذیربط با فعالیت‌ها و اقدامات مدیریت بحران و پایگاه‌ های ویژه و چند منظوره در سطح شهرستان آبیک، آموزش اعضا ، آموزش  چگونگی امدادرسانی به شهروندان  توسط دانش آموزان که بیشتر از سایر اقشار در هنگام بروز بلایای طبیعی در معرض آسیب هستند، بخشی از اهداف اجرای این مانور خواهد بود

  وی با اشاره به سایر اهداف برگزاری این گونه مانورها در سطح شهرستان آبیکگ یادآور شد: همچنین افزایش سطح آگاهی در مدیران دستگاه ها و ایجاد فرهنگ ایمنی در برابر زلزله  نیز از اهداف اصلی برگزاری این مانور خواهد بود.

  این مسئول اضافه کرد: برای کاهش آسیب های ناشی از این پدیده، ایمنی ساختن مدارس مهمترین عامل برای جلوگیری از خسارت های ناشی از آن و همچنین کاهش مرگ و میر دانش آموزان و کارکنان می باشد .

  رئبیس جمعیت هلال احمر شهرستان آبیک در پایان مصاحبه با خبرنگار نگاه آبیک خاطرنشان کرد: این مانور برای این در مدرسه برگزار می شود، که دانش آموزان از نزدیک با این مسئله روبه رو بشوند و نکات لازم را در موقع خطر آموزش دیده باشند و بتوانند به مرحله اجرا در آورند به همین منظور ما تمام سعی خود را می کنیم که بیشتر از دانش آموزان در این بحث استفاده شود.

  در پایان جلسه و پس از گفتگوهای صورت گرفته توسط افراد شرکت کننده، چند مورد مورد تأکید قرار گرفت و کارها و اقداماتی که توسط مأمورین انجام می شود به صورت نمادین در این مانور انجام شود.

  مانور در مورخ ۲۳/۷/۹۳ در مدرسه دخترانه  متانت مقطع متوسطه دوم که اداره محترم آموزش و پرورش

  معرفی مینماید انجام گردد.

  مقرر شد در مورخ فوق راس ساعت ۸ صبح ادارات هلال احمر٬ آتش نشانی و شبکه بهداشت اقدامات لازم در

  خصوص آموزش دانش آموزان در خصوص نحوه پناه گیری ٬ حفظ خونسردی و نحوه مقابله با زلزله و … انجام گردد.

  مانور راس ساعت ۳۰/۱۰ در مدرسه شروع شود .

   

   

  مقرر گردید از طرف هلال احمر یک چادر برپائی جهت بیمارستان صحرائی در اختیار به صورت نمادین برپا شود و یکی از مصدوم شده را به بیمارستان انتقال داده و درمان های اولیه بر روی وی انجام بگیرد.

  مقرر گردید آتش نشانی محترم اقدامات لازم در خصوص اطفاء حریق های پیش ساخته فرضی محدود در حین مانور

  و همچنین رها سازی مصدوم از زیر آوار اقدامات لازم را انجام دهد.

  هلال احمر و فوریت های پزشکی هماهنگی های لازم قبل از مانور بمنظور آماده سازی مصدومان و آموزش

  آن ها معمول و عملیات تخلیه اضطراری و امداد و نجات مانور توسط هلال احمر و فوریت های پزشکی صورت گیرد.

  مقرر گردید جلسه آتی هماهنگی با حضور و دعوت از پلیس راهور + نیروی انتظامی بمنظور بررسی نهایی وضعیت

  مانور صورت گیرد

   

  و مقرر شد مانور زلزله همزمان با سراسر کشور ساعت ۱۰صبح روز یکشنبه مورخ ۱۰/۰۹/۹۳  در محل راهنمایی شهید مفتح بصورت نمادین با حضورمسئولین ادارات ونهادهای بخش برگزار گردد. همچنین نمونه این  مانور در کلیه مدارس بخش برگزار خواهد شد.

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  نُه − 8 =