گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۹/۴ - ۰۹:۵۳


  ماهواره بدهید گیرنده دیجیتال بگیرید

  نگاه آبیک: بر اساس طرحی که به مناسبت هفته بسیج توسط بسیجیان شهرستان آبیک برگزار شده است، همشهریان آبیکی می توانند، ماهواره های خود را با یک دستگاه گیرنده دیجیتال نو تعویض نمایند. به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، امروز که چند روز از آغاز هفته بسیج تعدادی از مردم از این طرح استقبال کرده اند، این طرح […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: بر اساس طرحی که به مناسبت هفته بسیج توسط بسیجیان شهرستان آبیک برگزار شده است، همشهریان آبیکی می توانند، ماهواره های خود را با یک دستگاه گیرنده دیجیتال نو تعویض نمایند.

  IMG_4337

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، امروز که چند روز از آغاز هفته بسیج تعدادی از مردم از این طرح استقبال کرده اند، این طرح که در چادری در ورودی شهرک بعثت برپا شده است، مردم از بر پایی این چنین طرح هایی بسیار راضی هستند.

  یکی از عابرینی که از کنار این چادر عبور می کرد در مصاحبه ایی با خبرتگار نگاه آبیک اظهار داشت: این طرح بسیار خوب است، اما مردم به این طرح ها کمی شک دارند و فکر می کنند که فقط می خواهند رسیورها را تحویل بگیرند و بدانند که چه کسی در خانه ماهواره دارد و او را جریمه کنند، اما در این چند روز مردم کم کم به این ها اعتماد دارند می کنند و در بیم مردم زمزمه این طرح پیچیده است.

  یکی از خانم هایی که از آن محل عبور می کرد به خبرنگار نگاه آبیک گفت: من می خواهم رسیور خودم را تحویل بدهم من در خانه بچه کوچک دارم و برنامه های این ماهواره بر روی بچه من بسیار تأثیرات بدی دارد من نمی خواهم فرزندم دچار اشتباه بشود، چطور می توانم این کار را بکنم و مسئولین به او گفتند که رسیور و دیش را بیاورد و یک دستگاه گیرنده دیجیتال تحویل بگیرد، و او با سرعت رفت تا از خانه ماهواره را بیاورد، و وقتی برگشت، با تحویل دجالواره گیرنده دیجیتال را در همان لحظه تحویل گرفت.

  یکی دیگر از خانم ها نیز گفت: ما در خانه ماهواره نداریم و از این ماهواره هم بسیار بدم می آید، اما با اجرای این طرح ها بسیار موافق هستم، مردم باید از این فرصت ها استفاده کنند و این وسیله دشمن را از خانه های خود خارج کنند، دشمن امروز در خانه های ماست و به ما دستور می دهد و از داخل این دجالواره ما را کنترل می کند و فرهنگ ما را زیر سوال برده است. امروز با گذشت ۳۵ سال دشمن این را می داند که دیگر نمی تواند بال ما بجنگد و می خواهد به وسیله این ماهواره بنیان خانواده و حکومت را از هم بپاشد.

  IMG_4339

  این خانم خانه دار که از مسجد آمده بود گفت: در تلوزیون و شبکه های خودمان در حدود چند سال پیش برنامه های خوبی پخش نمی شد، اما امروزه نسبت به سال های قبل بسیار بهتر شده است و تعداد شبکه ها و فیلم ها بسیار افزایش پیدا کرده است و باید همه دست به دست هم بدهیم و این وسیله شیطان و دشمن را از خانه ها بیرون کنیم.

  امام جماعت مسجد حضرت محمد (ص) که چادر جمع آوری دجالواره در نزدیکی آن برپا شده است، در مصاحبه ایی به خبرنگار نگاه آبیک گفت:  من از این طرح بسیار استقبال می کنم و در مسجد و نمازهای جماعتی که برگزار می شود، از مردم می خواهم که این وسیله دشمن را به مسئولین تحویل بدهند و از گیرنده دیجیتال استفاده کنند، نباید به دشمن اجازه بدهیم که به بنیان خانواده های ما آسیب برساند و کاری کند که اسلام در بین جوانان ما کمرنگ بشود .

  امام جماعت مسجد حضرت محمد (ص) در پایان به برخی از مضرات ماهواره اشاره کرد و گفت: ماهواره بر اخلاق، فکر و روح جوانان تأثیرات مخرب دارد، وجود ماهواره در خانواده بر تمام مسائل زندگی اثرگذار خواهد بود و در خانواده‌ها باعث بی عفتی و از همه مهمتر باعث ایجاد مشکلات در روابط زناشویی می‌شود و در نهایت منجر به ازهم پاشیده شدن خانواده ها در جامعه می‌شود که متأسفانه اکثر خانواده ها از اثرات آن بی‌خبرند.

  IMG_4339

  یکی از مردانی که در این طرح شرکت کرده بود در مصاحبه با خبرنگار نگاه آبیک تأکید کرد: من از این که این سلاح دشمن را از خانه ام برداشتم، بسیار از این کار راضی هستم اول کمی می ترسیدم که فقط بخواهند ما را شناسایی کند و جریمه کنند، اما وقتی همراه با همسرم ماهواره را تحویل دادیم، با یک برخورد بسیار خوب همان لحظه به مکا یک دسستگاه کیرنده دیجیتال دادند. من از همه مسئولین برای برگزاری این طرح ممنونم که باعث شدند، این ابزار دشمن از خانه ها خارج شود .

  رضا پاریاب فرمانده حوزه مقاومت بسیج ثارالله آبیک در مصاحبه ایی با خبرنگار نگاه آبیک اظهار داشت: با هدف مبارزه با تهاجم فرهنگی و در قالب فعالیت اردوهای جهادی در این شهرستان، خانواده‌ها و افرادی که ماهواره خود را تحویل دهند، به طور رایگان گیرنده دیجیتال دریافت خواهند کرد.

  فرمانده حوزه مقاومت ثارالله افزود: در راستای مبارزه با معضلات و آسیب های شبکه های ماهواره ای بیگانه و جلوگیری از آثار مخرب آن، بسیج ناحیه امام صادق (ع) شهرستان آبیک اقدام به برگزاری یک سری کلاس های روشنگری ونهضت بصیرت افزایی در اقشار مختلف مردم را داشته است و تاکنون ۵۰ نشست بصیرتی را با حضور کارشناسان آسیب های اجتماعی در سطح شهر و روستاها برگزار نموده است و بیش از ۱۷۰۰ نفر در این دوره ها شرکت نموده اند.

  IMG_4336

  وی بیان داشت : مردم عزیز شهرستان مطمئن باشند که در راستای تحویل ماهواره ها با حفظ آبروی فرد اطلاعات آنان محفوظ است. شهروندان آبیکیمی توانند ماهواره خود را به حوزه ها و پایگاه های بسیج محل زندگی خود تحویل دهد یک دستگاه مبدل دیجیتال برای دریافت کانال های داخلی هدیه بگیرند..

  پاریاب با بیان عوارض و پیامدهای مختلف استفاده از ماهواره در جامعه گفت: یکی از عوامل اصلی استفاده از ماهواره، ناآگاهی والدین از ابعاد مختلف این رسانه بوِیژه آثار مخرب آن بر کانون خانواده هاست که با برگزاری این نشست ها سعی کردیم این مشکل را برطرف سازیم.

   وی افزود: عوامل زیادی دست به دست هم می دهند تا خانواده ها از این مقوله ضد فرهنگی و اجتماعی استفاده کنند از این رو باید مردم را از بروز و تشدید این معضل اجتماعی آگاه کرد.

  این مسئول تاثیر ماهواره بر پوشش جوانان ایرانی، خیانت به یکدیگر و ارتباطات خارج از عرف و شرع را از دیگر برنامه های ماهواره ها عنوان کرد و افزود: بزرگترین این تاثیرات و نمونه بارز این اقدامات شبکه های خارجی کم شدن یا در بعضی از موارد از بین رفتن احترام میان پدر و مادر و فرزندان است دیگر مانند قدیم فرزندان به پدر و مادران خود احترام نمی گذارنند و فکر و حرف آن ها را قبول ندارند و یک شکاف بزرگ در بین افراد خانواده به وجود آمده است.

  Print Friendly

  3 پاسخ به “ماهواره بدهید گیرنده دیجیتال بگیرید”

  1. عدنان گفت:

   در گیرنده های دیجیتال شبکه های بیشتری مثل شبکه های دینی عراقی یا شبکه های قرآنی عربستانی گذاشته شود

  2. عدنان گفت:

   آیا در سراسر کشور برای عوض کردن رسیور با گیرنده دیجیتال این کار انجام می شود؟

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  نُه + = 12