گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۹/۴ - ۰۹:۵۳


  رضایت مردم از اجرای طرح ویزیت رایگان در مناطق محروم

  نگاه آبیک: روستای شهرآباد که از روستاهای بخش بشاریات از توابع شهرستان آبیک است، دارای مردمی با قشری نسبتا محروم هستند و از اجرای این گونه برنامه ها در روستایشان بسیار راضی و خرسند می باشند. به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، طرح ویزیت رایگان روستای شهرآباد توسط بسیج جامعه پزشکی هلال احمر و  همکاری شبکه […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: روستای شهرآباد که از روستاهای بخش بشاریات از توابع شهرستان آبیک است، دارای مردمی با قشری نسبتا محروم هستند و از اجرای این گونه برنامه ها در روستایشان بسیار راضی و خرسند می باشند.

  IMG_4310

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، طرح ویزیت رایگان روستای شهرآباد توسط بسیج جامعه پزشکی هلال احمر و  همکاری شبکه بهداشت شهرستان آبیک به مناسبت هفته بسیج برگزار شد؛ مورد استقبال تمامی ساکنین این روستا قرار گرفت و مردم این روستا خواستار تجدید این برنامه در روستای خود شدند.

  یکی از خانم های تقریبا مسن ساکن روستای شهراباد در حاشیه برگزاری این طرح در این روستا با اشاره به نبود مرکز بهداشتی در این روستا به خبرنگار نگاه آبیک گفت: خدا مسئولین این طرح را خیر بدهد، ما در این جا خانه بهداشت نداریم و برای زدن یک آمپول ساده مجبور هستیم به خاکعلی برویم و کلی هزینه صرف کنیم، زیرا همه در این روستا ماشین ندارند و سرویسی هم برای انتقال مردم به شهرهای اطراف وجود ندارد، این آدم های خیر به روستای ما آمده اند و به صورت رایگان ما را ویزیت می کنند و داروها را هم به صورت رایگان در اختیار ما می گذارند، من خیلی وقت بود معده درد شدید داشتم و نمی توانستم به شهر  بروم آن ها آمدند و من را درمان کردند.

  یکی دیگر از خانم های ساکن این روستا اظهار داشت: ما در این روستا از لحاظ امکانات بهداشتی مشکلات بسیاری داریم و گاهی برای یک سرماخوردگی ساده من فرزندم را داشتم از دست می دادم، که با کمک همسایه ها توانستم فرزندم را به خاکعلی برسانم.

  در این طرح که ۱ پزشک عمومی، ۱ متخصص مامایی و زنان و زایمان به همراه یک داروساز و چند نفر به عنوان بهیار و تزریقاتی در این اردو شرکت کرده بودند ، پزشک عمومی بیشتر مشکلات مردم را سرماخوردگی و ناراحتی معده دانست و گفت: بیشتر مراجعه کنندگان که افرادی مسن بودند و از خود به خوبی محافظت نمی کنند به سرماخوردگی مبتلا می شوند.

  متخصص مامایی و زنان و زایمان نیز در مصاحبه با خبرنگار نگاه آبیک با اشاره به این که ۸۵ درصد از زنان ساکن این روستا به عفونت و قارچ های رحمی مبتلا هستند، اظهار داشت، باید به شدت بر روی این موضوع کار کرد زیرا این مشکلات می تواند زمینه بروز سرطان را افزایش بدهد،

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  4 − یک =