گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۹/۲ - ۱۴:۴۶


  عزادار حسینی و ارزش های حسینی

  نگاه آبیک: مراسم دهه سوم ماه محرم در شهرستان آبیک در حال برگزاری است؛ و مردم متدین و متعهد آبیک به عزای سرور و سالار شهدا می پردازند. به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، پس از برگزاری با شکوه مراسم عزاداری حسینی در دهه های اوال و دوم مردم آبیک در حال برگزاری مراسم عزاداری در دهه […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: مراسم دهه سوم ماه محرم در شهرستان آبیک در حال برگزاری است؛ و مردم متدین و متعهد آبیک به عزای سرور و سالار شهدا می پردازند.

  آقای برین فرمانده سپاه آبیک

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، پس از برگزاری با شکوه مراسم عزاداری حسینی در دهه های اوال و دوم مردم آبیک در حال برگزاری مراسم عزاداری در دهه سوم ماه محرم الحرام برای امام مظلوم و یارانش به عزاداری می پردازند.

  حمزه برین فرمانده سپاه ناحیه امام صادق (ع) در این باره به خبرنگار نگاه آبیک با توجه به قرار گرفتن در  هفته بسیج  اظهار داشت: بسیجی بزرگ انقلاب امام خمینی (ره) که فرموده اند: این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است، رسالت بسیجیان و تمامی مردم کشور این است که محرم را به معنای واقعی و درست حفظ کنیم و به ارزش ها و مفهوم های اساسی این قیام عطیم یعنی و اقعه عاشورا را در جامعه احیا کنیم و عزاداری ها را تنها به یک سینه زنی و روضه خوانی محدود نکنیم.

  فرمانده سپاه ناحیه امام صادق (ع) ادامه داد:  محرم و واقعه عاشورا بسیار گسترده تر از این است که ما در جامعه کنونی در حال اجرای آن هستیم، محرم یعنی امر به معروف و نهی از منکر، محرم یعتی قیام در برابر ظلم و ستم، محرم یعنیوفا داری به ارزش های اهل بیت (ع) عزادار واقعی کسی است که این خصوصیات را داشته باشد و سعی کند این ارزش ها را در جامعه نیز احیا کند. نگذارد جامعه به بیراهه کشیده شود و در زیر نور الهی و ولایت فقیه حرکت کند.

  برین در پایان مصاحبه با خبرنگار نگاه آبیک با اشاره به خصوصیات عزادار واقعی تأکید کرد: اگر همه ما و بسیجیان بتوانیم این تفکر بسیجی  را در جامعه گسترش بدهیم، می توانیم شاهد جامعه ایی عاری از هر گونه فساد باشیم و شاهد کاهش جرایم و بزهکاری ها در شهرستان آبیک و در سطوح بالاتر  کشوری نیز باشیم.

  حجت‌ الاسلام حسینی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک در مصاحبه ایی با خبرنگار نگاه آبیک اظهار کرد: توجه به بعد معرفت شناسانه واقعه کربلا و تبیین فلسفه و چرایی قیام عاشورا مسئله ای بسیار با اهمیت است. با واکاوی واقعه کربلا به اهداف قیام امام حسین (ع) پی خواهیم برد و درس های بسیاری از قیام امام حسین (ع) خواهیم گرفت. تبیین و نهادینه کردن فرهنگ عاشورایی کلید سعادت و رستگاری فرد و جامعه است.

  رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک گفت: ما باید درس هایی که از قیام عاشورا گرفته ایم هم در زندگی فردی  و هم در زندگی اجتماعی  محقق سازیم. قیام عاشورا و نهضت حسینی تا روز قیامت پا برجا خواهد ماند و هیچ قدرتی چه در گذشته و چه در زمان حال و چه در آینده توانایی خاموش کردن این نهضت را ندارد. امام حسین (ع) متعلق به همه انسان های آزاده با هر دین و آئینی می باشد.

  این مسئول در پایان گفت: عزاداری برای امام حسین (ع) صرفا محدود به ماه محرم نیست بلکه تبیین فلسفه قیام امام حسین (ع) توسط مبلغین دینی و برگزاری مراسم های عزاداری و سینه زنی باید همواره برقرار باشد. تامل و تفکر در قیام امام حسین (ع) درس های فراوانی برای ما به ارمغان خواهد داشت.

  سید ابوتراب موسوی

  حجت الاسلام سید ابوتراب موسوی امام جمعه و جماعت شهرستان آبیک نیز در مصاحبه ایی با خبرنگار نگاه آبیک پیرامون عزاداری های دهه سوم ماه محرم در شهرستان آبیک اظهار داشت: مهمترین درس قیام امام حسین (ع) امر به معروف و نهی از منکر است و از کارکردهای این فریضه اصلاح امور جامعه و امت اسلامی است. مقاومت و ایستادگی در برابر ظالمین و نپذیرفتن ظلم و ستم مستکبران از جمله درس های  واقعه کربلا است که امروزه و در عصر کنونی ملت عزیز ایران به آن نیاز دارد.

  امام جمعه و جماعت شهرستان آبیک ادامه داد: مردم آبیک از جمله مردمان دیندار و متدین هستند و ارادت خود را به اهل بیت در تمامی مراسم ها نشان داده اند، اما عزاداری به این نیست که فقط با روضه خوانی گریه کنی و بعد از مراسم بروی و دروغ بگویید، ریا کنید و امر به معروف را در جامعه کمرنگ کنید، عزادار واقعی کسی است که به تمامی ارزش های عاشورایی عمل کند و تنها عزاداری ها را به روضه خوانی و سینه زنی محدود و کوچک نکنیم.

  حجت الاسلام موسوی در پایان گفت: ملت عزیز ایران با الگو گیری از سالار و سرور شهیدان اسلام در برابر تمام مشکلات و سختی ها ایستادگی می‌کند و تن به ذلت نمی دهد. یک ملت نمی تواند هم استقلال داشته باشد و هم تحت سیطره ابرقدرتهای جهانی باشد.

  انتهای گزارش/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  − پنج = 4