گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۹/۲ - ۱۰:۳۰


  بسیجی از نگاه مردم آبیک

  نگاه آبیک: به مناسبت هفته بسیج خبرنگار نگاه آبیک در بین مردم حضور پیدا کرد و تعریف یک بسیجی را از زبان اقشار مختلف ساکن در شهر آبیک جویا شد. به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، مردم از بسیجیان خاطرات خوبی دارند و بیش از ۹۹٫۷۵ در صد از مردم آبیک بسیجیان این شهر را ستایش می کنند […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: به مناسبت هفته بسیج خبرنگار نگاه آبیک در بین مردم حضور پیدا کرد و تعریف یک بسیجی را از زبان اقشار مختلف ساکن در شهر آبیک جویا شد.

  بسیجی

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، مردم از بسیجیان خاطرات خوبی دارند و بیش از ۹۹٫۷۵ در صد از مردم آبیک بسیجیان این شهر را ستایش می کنند و علاقه زیادی دارند که عضو این گروه مردم نهاد بزرگ شوند که از دل انقلاب بیرون آمده است و یکی از دستآورد های بزرگ انقلاب را بسیج ۲۰ میلیونی می دانند.

  یکی از افراد مسنی که در یکی از پایگاه های شهر آبیک مشغول به فعالیت بود، در پاسخ به سوال خبرنگار نگاه آبیک گفت: من چندین سال در جبهه های حق علیه باطل شرکت داشته ام و سعادت این را نداشته ام که به شهادت برسم، اکنون بعد از گذشت این همه سال من این شور و شوق اشتیاق حسینی را دوباره در این پایگاه و در بسیج پیدا کردم و می خواهم تا لحظه مرگم در ایین مکان بمانم زیرا این مکان یک مکان مقدس است و از ریا در این جا هیچ خبری نیست و همه برای رضای خدا تلاش می کنند و سعی می کنند پیرو خط رولایت فقیه و رهبرشان باشند. من از خداوند ممنونم که توفیق خدمت به این پایگاه مردم نهاد را به من داد و می خواهم ادامه دهنده یاد و خون دوستانم باشم که سعادت شهادت را پیدا کرده و ما را تنها گذاشته اند و این انقلاب را در بین ما به امانت گذاشته اند.

  این بسیجی پیشکسوت در پایان گفت: در دوران جنگ همه به فرمان رهبر و امام راحل به میدان آمدند، این ولایت مداری و حضور به موقع از خصوصیات اصلی یک بسیجی است و باید این خصوصیت را در خود افزایش بدهد.

  یکی از خانم های خانه دار آبیکی در پاسخ به این سوال خبرنگار نگاه آبیک، گفت: من ابتدا بسیج را نمی شناختم و نظر خوبی نسبت به این ارگان مردم نهاد نداشتم، تا این که یک روز مشکل مالی شدیدی برای من پیش آمد و می خواستم برای دختر دم بختم جهیزیه تهیه کنم و به خاطر عدم توانایی ما در خرید جهیزیه حتی یک جهیزیه ساده عروسی دخترم به عقب می افتاد و من از این موضوع بسیار ناراحت بودم و به هر بانکی مراجعه می کردم، با درصدهای سود زیاد و ضامن های بانکی در دادن وام بسیار سختگیر بودند و رفت و آمد هیمن و شوهر به جایی نمی رسید تا اینکه با کمک یکی از همسایگانم که عضو بسیج بود برایم از بسیج یک وامی تهیه کرد و من توانستم قسمتی از جهیزیه را تهیه کنم و با کمک خیرین بسیجی سایر جهیزیه را فراهم کردم.

  وی در پایان افزود: بسیجی یک روحیه خدایی دارد و سعی می کند سیره و رفتار امامان واسلام را که همان و لایت و رهبری است را در جامعه برپا کنند و در این راستا از هیچ اقدانی فروگذار نیستند و بدون هیچ گونه درآمدی تمامی کارها را برای رضایت خدا انجام می دهند، از آن روز بیش از ۳ سال گذشته است و من سعادت دارم که سه سال عضو فعالی در بسیج بوده ام.

  یک پسر بچه دبستانی نیز در مصاحبه با خبرنگار نگاه آبیک گفت: من بسیج را دوست دارم، من در مدرسه به همراه دوستانم عضو بسیج مدرسه هستیم و با هم به اردوی راهیان نور رفتیم و از نزدیک با فداکاری های شهدا آشنا شدیم. پدرم می گوید برای این که یاد و خاطره شهدا را زنده کنیم و کاری کنیم که خون شهدا به هدر نرود باید در بسیج عضو شویم و در برنامه های بسیج شرکت کنیم، زیرا بسیج ادامه هنده راه شهدا و اهداف انقلاب است.

  یک خانم آبیکی نیز در مصاحبه با خبرنگار نگاه آبیک، گفت:  بسیجی یعنی ولایت مداری، یعنی دین داری، یعنی چشمان پاک، بسیجی کسی است که اجرش را در این دنیا و به هر قیمتی به دست نمی آورد، بسیجی سعی دارد آخرت خود را بسازد و این آخرت را با هیچ چیز دیگری عوض نمی کند، خود را به زحمت می اندازد تا مردمان کشورش در آرامش باشند. هر کاری می کند که تا رفاه در سراسر کشور یکسان باشد.

  مهرداد یحیایی

  مهرداد یحیایی، مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک، در مصاحبه با خبرنگار نگاه آبیک  بسیج و بسیجی را این گونه توصیف می کند: بسیج بزرگترین سازمان مردم نهادی است که در کل جهان به وجود آمده است و هیچ قدرت و زور و منافع شخصی برای تشکیل این سازمان مردم نهاد وجود ندارد و منن به تمامی بسیجیان این مرز و بوم غبطه می خورم و خوشحالم در کشوری زندگی می کنم که  آزادی و آزادگی در آن موج می زند و نمونه اصلی این آزاده و آزادگی را می توان در بسیج پیدا کرد.

  یحیایی ادامه داد: بسیج و بسیجیان در این مدت با جهاد در سازندگی کشور و در تمامی عرصه ها مخلص بودن و بی ادعا بودن خود را ثابت کرده است و در هیچ جایی از جهان چنین گروه بزرگ مردم نهادی پیدا نمی شود و امیدوارم به سیله این لشکر مخلص زمینه ساز ظهور آقا امام زمان (عج) باشیم.

  مدیر اداره آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: بسیج یاد  آور مردان  زنان بی ادعا است که در موقع رزم لباس رزم بر تن می  پوشد و جانانه هشت سال از این آب و خاک  و مام میهن  دفاع می کند و حماسه های ماندگاری را در اذهان و تاریخ این سرزمین حک  می کند نام های  ماندگاری از فرزندان که در دامان  انقلاب اسلامی پرورش یافته بودند  و در مکتب بسیج به تعالی و کمال رسیده بودند  و تاب  ماندن در این دنیا را نداشتند و دفتر شهادت را امضاء کردند و  رستگار شدند شهیدان باکری ها، همت، کاوه اسطوره های جاودنه فرهنگ بسیج و شهادت هستند.

  آقای برین فرمانده سپاه آبیک

  حمزه برین فرمانده سپاه ناحیه امام صادق (ع) نیز در صاحبه با خبرنگار نگاه آبیک با تبریک هفته بسیج به بسیجیان شهرستان آبیک و تمامی کشور اظهار داشت: بسیج و بسیجیان مرد  میدان هستند  میدانی  که مختص به زمان و مکان  نیست  روزی های نه چندان دور  دفاع از کشور ،مال ،جان، و ناموس، زمانی زمانی  حضور در جبهه های سازندگی، زمانی  دیگر در سنگرهای تولید علم و دانشگاه  و اکنو ن نیز حضور در  در جبهه  اقتصادی با بر  دست داشتن پرچم اقتصاد مقاومتی، پیشگام تحولات تاپیر گذار در جمهوری اسلامی ایران است و همانند رودخانه ای خروشان که هیچ گاه آرام  نمی نشیند و  با توجه به ضرورت های کشور وارد میدان عمل می گردد و همچون سال های هشت سال دفاع مقدس با تحمیل کمترین هزینه ممکن کار های نشدنی را با توکل برخدا و همت والا شدنی می کنند  تا دشمنان نظام انگشت به دهان بمانند و در شوک  عمل کرد بسیجیان بی اعا در عرصه  های مختلف بمانند  و همچنین اثبات کنند که وجودشان با نظام و رهبریشان گره خورده و تا آخر بر سر آرمان های  خود  ایستاده اند .

  فرمانده سپاه ناحیه امام صادق (ع) در پایان گفت: بسیجی کسی است که با علم و آگاهی به مأموریت، عشق و ایمان به راهش و توسل به امام زمانش زمینه ظهور حضرت قائم (عج) را فراهم کند و در انجام مأموریت هایش یعنی، حفظ ارزش های اسلامی پایبند و مقرر باشد.

  یکی دیگر از مردم شهر آبیک گفت: در همه ارگان ها خوب و بد وجود دارد بسیجی اگر به معنای واقعی اخلاص داشته باشد، یکی از بهترین دستاوردهای انقلاب است بسیجی باید به سوگند و عهد خود وفادار باشد و به قوم امام راحل (ره) بسیج لشکر مخلص خدا باشد.

  انتهای گزارش/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  یک + 6 =