گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۸/۳۰ - ۱۱:۳۰


  رسالت سنگین بسیج حفظ آرمان های امام است/ در مذاکرات هسته ایی دست شیطان بزرگ باید رو شود

  نگاه آبیک: فرمانده سپاه ناحیه امام صادق (ع) با اشاره به رسالت بزرگ بسیج اظهار داشت: بسیج رسالت سنگینی بعد از امام و در زمان فعلی بر عهده دارد و آن رسالت بزرگ حفظ ارزش های امام و خون شهدا در این جامعه است. به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، حمزه برین فرمانده سپاه پاسداران ناحیه […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: فرمانده سپاه ناحیه امام صادق (ع) با اشاره به رسالت بزرگ بسیج اظهار داشت: بسیج رسالت سنگینی بعد از امام و در زمان فعلی بر عهده دارد و آن رسالت بزرگ حفظ ارزش های امام و خون شهدا در این جامعه است.

  IMG_4058

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، حمزه برین فرمانده سپاه پاسداران ناحیه امام صادق (ع)  در سخنرانی های قبل از خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه با تبریک به بسیجیان مخلص خدا و هفته بسیج اظهار داشت: قطعا شما شما و تمام مسئولین شهری و کشوری این را می دانید، که برای مبارزه با طاغوتچند راهبرد اساسی را امام راحل در رسیدن به این هدف مقدس قرار داد.

  فرمانده سپاه پاسداران ناحیه امام صادق (ع) ادامه داد: به واسطه این راهبردها  ستمگر شاهی و طاغوت را از حکومت به زیر بکشانند و حکومت اسلامی را جایگزین کند. برای رسیدن به این اوهداف سه شاخصه را مد نظر قرار داده است.

  برین با اشاره به شاخصه اول گفت: شاخصه اول امام خدانگری بود. اگر قرار است حرکتی انجام شود و جمعی را با خود همراه کند با در نظر  یک جمله قیام کنیو آن حمله این است که برای خدا قیام کنید، قیام و نهضتی که برای خدا باشد پیروزی را به دنبال خواهد داشت، حتی اگر شکست بخوریم باز هم پیروز هستیم زیرا نیت ما برای رضا خدا و برپایی دین خدا درجامعه بود.

  این مسئول به پیام امام خمینی بعد از پیروزی خرمشهر اشاره کرد و گفت: خرمشهر را خدا آزاد کرد و این جمله بر این باور است برای حکومت خدایی باید همه حضورها برای خدا باشد. در این حرکت بسیج مردمی نیز شرکت و حضور مهمی داشت.

  IMG_4057

  وی اضافه کرد: امام یک اعتماد دو سویه را بین خود و مردم به وجود آورده بود، این تکیه امام به خدا بود که باعث سشد مردم نیز به امام و حرکت او ایمان بیاورن و با او همراه باشند.

  فرمانده سپاه پاسداران ناحیه امام صادق (ع)  با اشاره یه این که اماام خمینی (ره) تنها یک مرجع تقلید برای مردم نبود اظهار داشت: عموم مردم به دلیل اعتماد دوسویه که بین امام و ملت ایران به وجود آمد بود، امام خمینی (ره) برای مردم یک رهبر بود و این رهبریت به واسطه خدایی بودن این انقلاب بود.

  برین به رکن دوم یکتی تکیه اما م به مردم اشاره کرد و گفت: یکی دیگراز رکن های اساسی که امام راحل به  آن پایبند بود، تکیه بر مردم بود، امام خمینی به جای  اینکه بیاید به افراد ثروتمند و سایر قدرت های جهانی تکیه کند، به مردم و ملت خود تکیه کردند و پیروزی خود را در گرو مردمی بودن این انقلاب می دیدند و می فرمودند: با تکیه بر مردم و به دست توانای مردم این انقلاب به ثمر رسیده است.

  این مسئول افزود: به دست توانای ملت و تعهد حومت و مردم به خداوند پایه این حکومت را تشکیل داده است و حکومتی که با تکیه بر خدا و دین خدا و حضور مردم به وجود بی آید هیچ گاه کسی نمی تواند خراشی بر آن وارد کند.

  وی به رکن آخر یعنی تبلیغات اشاره کرد و اذعان داشت: سومین رکن در تحقق این انقلاب تبلیغ و هماهنگی فکری و تشکیل و وحدت بین عموم مردم بود، قبل از آغاز انقلاب هر شخصی یک نظری داشت و از حرکت های نظامی و جنگی تا روش های دیگر اما امام تفکر ونگاه فرهنگی را انتخاب کرد و راه اصلی را همفکر سازی و وحدت بین مردم دانست.

  وی با اشاره به این که اگر پایه هر حکومتی  ظلم و ستم و حرکت های نظامی باشد موفق نخواهد شدو  شکست خواهد خود، تأکید کرد: داعش با شعار حکومت اسلامی کار خود را آغاز کرد و در این راه دست به کشت و کشنترمردم مظلوم و بی دفاع کردو واقعیت اصلی خود را به همگان نشان داد، و چون این حکومت می خواست باظلم و ستم و کشتار مردم شکل بگیرد، فرو ریخت.

  فرمانده سپاه پاسداران ناحیه امام صادق (ع) با اشاره به  ارکان اساسی برای تغییر یک حکومت خاطرنشان کرد: برای تغییر ی حومت و پابرجا ماندن آن حکومت نیاز به این سه رکن داریم که امام راحل تمام این سه رکن اساسی را رعایت کردند و پس از ایشان نیز رهب انقلاب این سه رکن را رعایت کردند.

  IMG_4056

  وی با اشاره به وظیفه سنگین بسیج در این جامعه اظهار داشت: امام راحل بعد از پیروزی انقلاب دستور به تشکیل بسیج مستضعفین داد و بر این باور بود که بسیج لشکر مخلص خداست. بسیج خود را در تمامی زمینه ها ثابت کرده است، از زمان انقلاب و در زمان جنگ با تمام وجود برای اهداف انقلاب جنگیدند و در این زمان نیز بسیج با به روی کار آمدن در زمینه های اقتصاد مقاومتی، فرهنگی و سایر زمینه ها وارد عمل شده است و برای زنده نگه داشتن اهداف امام راحل از هیچ حرکتی فروگذار نیستند.

  برین با اشاره به ارزش مردم در پیش مقام معظم رهبری اظهار کرد: مقام معظم رهبری به قدرت مردم و نیروی آن ها اعتماد دارد و با تکیه بر مردم این حکومت را هدایت می کند. خودباوری، خدامحوری، عزت نفس، حق طلبی و دشمن ستیزی از خصوصیات بارز یک بسیجی نمونه است.

  در مذاکرات هسته ایی دست شیطان بزرگ باید رو شود

  IMG_4051

  این مسئول با اشاره به مذاکرات هست ایی اظهار داشت: دشمن ذهن مردم را به مذاکره با شیطان درگیر کرده است، و می خواهند با این کارها ذهن مردم را درگیر کنند. آن ها متوجه قدرت خدا و حضور مردم شده اند، و با این اوصاف مقام معظم رهبری وقتی اجازه به شروع این مذاکره دادند؛ می خواستند،  دست این شیطان بزرگ را رو کنند و نه این که عذت ایران را زیر سوال ببرند.

  فرمانده سپاه پاسداران ناحیه امام صادق (ع)  با اشاره به این که افتخار بسیج مردمی بودن آن است خاطر نشان کرد: افتخار بسیج این که از دل مردم در آمده است و بسیج مردمی محور است، بسیج ۲۰ میلیونی از دل همین مردم به وجود آمده است و برای حفاظت از این انقلاب همه تلاش خود را کرده اند.

  برین در پایان با اشاره فعالیت های بسیج در شهرستان آبیک اظهار داشت: در این شهرسان ما افتخار داریم که ۲۶ هزار بسیجی را در این شهر تربیت کرده و در غالب حلقه های صالحین سعی بر نهادینه کردن فرهگ اسلامی و تربیت دینی در بین مردم کرده ایم و با داشتن ۴ گردان بردران و ۲ گردان خواهران  و یک گردان ویژه آماده خدمت رسانی به مردم شهرستان آبیک، ملت ایران و کشور اسلامی ایران می باشند.

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  + هشت = 13