گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۸/۲۹ - ۱۴:۰۷


  برنامه های بسیج فرهنگیان شهید خورانی به مناسبت هفته بسیج در آبیک

  نگاه آبیک: برنامه های بسیج فرهنگیان شهید خورانی در هفته بسیج در شهرستان آبیک اعلام شد و  شعار امسال هفته بسیج را بسیج، پیشتاز حماسه وخدمت اعلام کرد. رضا تکدهقان مسئول بسیج فرهنگیان شهید خورانی شهرستان آبیک در مصاحبه ایی اختصاصی با خبرنگار نگاه آبیک با اشاره به برنامه های هفته بسیج اظهار داشت: ما در […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: برنامه های بسیج فرهنگیان شهید خورانی در هفته بسیج در شهرستان آبیک اعلام شد و  شعار امسال هفته بسیج را بسیج، پیشتاز حماسه وخدمت اعلام کرد.

  بسیج

  رضا تکدهقان مسئول بسیج فرهنگیان شهید خورانی شهرستان آبیک در مصاحبه ایی اختصاصی با خبرنگار نگاه آبیک با اشاره به برنامه های هفته بسیج اظهار داشت: ما در هفته بیسج برنامه های بسیاری در دست اقدام داریم که مهمترین  آن ها حضور در نماز عبادی سیاسی جمعه در مسجد ولیعصر (عج) می باشد.

  مسئول بسیج فرهنگیان شهید خورانی شهرستان آبیک افزود: بعد از اتمام جنگ تحمیلی علیه ملت ایران و پایان هشت سال دفاع مقدس، بسیج با تغییر رویکرد خود، در عرصه سازندگی کشور و فرهنگی گام برداشت و با تشکیل اردوهای جهادی توسط بسیجیان در نقاط محروم کشور خدمات ارزشمندی به ملت به ویژه ساکنان مناطق محروم ارائه کرد.

  تکدهقان، حضور پرشور نیروی بسیج را در دوران دفاع مقدس یادآور شد که همچنان با روحیه گذشت و ایثار در مواقع لزوم در میدان حاضر می شوند و افزود: حضور در صحنه دفاعی برای بازدارندگی حرکت دشمن، تأمین امنیت مردم، خدمت رسانی به مردم، مقابله با بلایا و حوادث طبیعی و پیشتازی در نوآوری و علوم فناوری و سازندگی، از مهمترین عرصه های فعالیت بسیج در طول سال های پس از انقلاب است.

  این مسئول همچنین با اشاره به  تهدیدات نظامی دشمن اضافه کرد: با حضور ملت همیشه در صحنه و آمادگی های بازدارنده ای که ملت ما و نیروهای مسلح از خود نشان داده اند دشمن اگر عاقل باشد به فکر حمله نظامی به کشور ما نخواهد افتاد و اگر بی عقلی کند و از خود تحرکی نشان دهد قطعا با ابعاد مختلف مقابله بسیجیان و ملت ایران روبرو خواهد شد. ما در بحث نظامی از پیشرفت های قابل توجهی برخوردار شده ایم و در زمینه جنگ نرم نیاز به آموزش بیشتری داریم و باید جوانان را نیز در این جنگ آماده سازیم.

  وی  از دیگر برنامه های اجرایی در این هفته به برگزاری مسابقه ایی که به همت بسیج اداره آبفای شهری انجام می شود اشاره کرد و گفت: مسابقه ایی تحت عنوان جوان بسیجی و خودباوری در این اداره برگزار می شود که به آثار برتر جوایزی اهدا خواهد شد.

  مسئول بسیج فرهنگیان شهید خورانی شهرستان آبیک از برگزاری مسابقه نقاشی و کاریکاتور با موضوع دجالوار در مدارس سراسر شهرستان آبیک خبر داد و گفت: در تمامی مدارس شهرستان آبیک مسابقه نقاشی و کاریکاتور با موضوع دجالواره با هف آشنا کردن جوانان و نوجوانان این شهرستان با مضرات ماهواره برگزار خواهد شد.

  تکدهقان برگزاری جلسات سیاسی در نمازخانه های ادارات را یکی درگیر از برنامه های اجرایی در این هفته دانست و اظهار کرد: به مظور بالا بردن افکار و سطح اطلاعات کارمندان از وقایع و مسائل سیاسی روز این برنامه تا پایان هفته بعد از نماز ظهر و عصر در نمازخاه های تمامی اداره ها برگزار خواهد شد. و همچنین  برگزاری ختم ۱۴۰۰۰ صلوات بر محمد و آل محمد(ص) بمنظور تعجیل در ظهور آقا امام زمان (عج)، شادی روح امام (ره)، شهدای انقلاب (بخصوص شهدای بسیجی وابسته به کارکنان مرکز) و سلامتی و سعادت رهبر معظم انقلاب، خادمین نظام، پرسنل و خانواده های محترم کارکنان نیز از برنامه های اجرایی در این هقفته خواهد بود.

  این مسئول با اشاره به اهمیت احیای زندگی به سبک اسلامی و تربیت اسلامی و تحکیم بنیان خانواده ها بیان کرد: دیدار با حلقه های صالحین در مدارس و گفتگو با اولیای دانش آموزان در این هفته و آشنایی آن ها با زندگی و تربیت به سبک اسلامی از دیگر برنامه های اجرایی توسط بسیج فرهنگیان شهرستان آبیک می باشد.

  وی در پایان برنامه ها به تجدید میثاق با بیمه کنندگان انقلاب اسلامی و خانواد هایشان اشاره کرد و گفت: کوهپیمایی و تجدید میثاق با شهدا و غباروبی مزار پاکشان و دیدار با خانواده هایشان بخشی دیگر از برنامه های اجرایی توسط بسیج فرهنگیان می باشد، که امید است بتوانیم پاسدار  نگهبان خوبی از خون شهدا و اهداف بزرگشان باشیم.

   مسئول بسیج فرهنگیان شهید خورانی شهرستان آبیک در پایان مصاحبه با خبرنگار نگاه آبیک خاطرنشان کرد: گرایش فرهنگی بسیج، نشاط، ایمان و بصیرت بسیجیان در ابعاد مختلف اندیشه، باورها و رفتار است چرا که آنچه ما را نسبت به سایر کشورها برجسته می کند، نشاط دینی و استحکام دینی است که مقاومت ملی را ایجاد می کند.

  انتهای گزارش/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  × 4 = بیست چهار