گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۸/۲۸ - ۱۵:۰۰


  همایش تقدیر از پیرغلامان و خادمین حسینی شهرک قشلاق برگزار شد

  نگاه آبیک : همایش تقدیر از پیرغلامان و خادمین حسینی شهرک قشلاق با حضور رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک و جمعی از مسئولان شهری در شهرک قشلاق آبیک برگزار شد. به گزارش خبرنگار نگاه آبیک ، همایش تقدیر از پیرغلامان و خادمین حسینی شهرک قشلاق با با حضور مسئولین شهری شهرستان آبیک و روستای قشلاق در […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک : همایش تقدیر از پیرغلامان و خادمین حسینی شهرک قشلاق با حضور رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک و جمعی از مسئولان شهری در شهرک قشلاق آبیک برگزار شد.

  تقدیر از پیرغلامان

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک ، همایش تقدیر از پیرغلامان و خادمین حسینی شهرک قشلاق با با حضور مسئولین شهری شهرستان آبیک و روستای قشلاق در مسجد حضرت ابوالفضل (ع) شهرک قشلاق برگزار شد.

  در این مراسم حجت‌الاسلام حسینی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک با تشکر از نقش مهم و اساسی اینن بزرگواران در مراسم عزاداری حسینی اظهار داشت: پیرغلامان و مداحان اهل بیت (ع) نقش بسزایی در آگاهی بخشی به عزادارن حسینی ایفا می‌کنند. که به حمد الله این عزیزان نقش خود را به خوبی ایفا کرده اند.

  حجت الاسلام حسینی ادامه داد: ذاکرین و پیرغلامان اهل بیت (ع) باید با آسیب شناسی مداحی از ورود بسیاری از بدعت ها و انحرافات به مراسم های عزاداری سرور و سالار شهیدان ابا عبدالله الحسین (ع) جلوگیری کنند. نگذارند عده ایی با اسم عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) نام اسلام ، شیعه و امام حسین و واقعه عاشورا را زیر سوال ببرند .

  این مسئول اضافه کرد: یکی از وظایف اصلی مداحان و پیرغلامان اهل بیت (ع) انتقال پیام عاشورا و تبیین و ترویج فرهنگ حقیقی عاشورا در جامعه است.  عاملی که موجب شده مراسمات سوگواری هرسال پرشور تر از گذشته برگزار شود ، آثار و برکاتی می باشد که برای همه ما مشهود است.

  وی انسان‌ سازی را یکی از آثار آیین سوگواری امام‌حسین (ع) برشمرد و افزود: حقیقت عزاداری برای سیدالشهدا یادآوری معارف اهل بیت (ع) است که با این معارف انسان ساخته می‌شود. ذاکرین و پیر غلامان اهل بیت(ع) باید الگوی شاسیته ای برای مداحان جوان باشند.

  گفتنی است در این مراسم با اهداء لوح تقدیری از تلاش ها و زحمات ذاکرین و پیرغلامان اهل بیت(ع) شهرک قشلاق قدرانی شد.

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  − دو = 7