گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۸/۲۶ - ۰۹:۴۵


  کارها باید عملی شود شعار کافی نیست

   نگاه آبیک:  مدیر کل آموزش و پرورش قزوین در دیدار با فرماندار آبیک اظهار داشت: شعارها باید به عمل تبدیل شود، دادن شعار آسان است باید به شعارها جامه عمل بپوشانیم. به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، سالار قاسمی مدیر کل آموزش و پرورش استان قزوین و مسئولین آموزش و پرورش شهرستان در دیدار با فرماندار آبیک […]

  Print Friendly

   نگاه آبیک:  مدیر کل آموزش و پرورش قزوین در دیدار با فرماندار آبیک اظهار داشت: شعارها باید به عمل تبدیل شود، دادن شعار آسان است باید به شعارها جامه عمل بپوشانیم.

  DSC07348

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، سالار قاسمی مدیر کل آموزش و پرورش استان قزوین و مسئولین آموزش و پرورش شهرستان در دیدار با فرماندار آبیک با اشاره به بازدید کاری مشترک با شورای معاونان اداره‌کل آموزش و پرورش این استان در شهرستان‌ ها گفت: اداره‌ کل آموزش و پرورش قزوین به دنبال کارهای ظاهری و شعاری نیستند، این اداره می خواهد هرچه در توان دارد را به مرحله اجرا در آورد.

  مدیر کل آموزش و پرورش استان قزوین پیش از ظهر امروز در دیدار با فرماندار شهرستان آبیک که در محل دفتر فرمانداری شهرستان آبیک صورت گرفت، تأکید کرد: شهرستان آبیک نخستین شهرستان در استان قزوین است که برای بازدید کاری مشترک به همراه شورای معاونان اداره کل آموزش و پرورش قزوین تعیین شده و امروز از آموزش و پرورش این شهرستان بازدید کاری مشترک صورت می‌گیرد.
  DSC07350
  قاسمی اضافه کرد:  اداره‌کل آموزش و پرورش استان قزوین به دنبال کارهای ظاهری و شعاری نیست و با بازدید کاری مشترک با شورای معاونان در نظر داریم نقاط ضعف آموزش و پرورش شهرستان آبیک را شناسایی کرده تا نقاط ضعف رفع و نقاط قوت تقویت شده و برای رفع مشکلات گام‌ های مؤثری برداشته شود.
  این مسئول خاطرنشان کرد: در نظر داریم با بازدید مشترک از آموزش و پرورش شهرستان آبیک  و بررسی حوزه‌های مختلف از سوی تیم کارشناسان اداره‌کل آموزش و پرورش استان قزوین و نیز دیدار با مسئولان این شهرستان برای رفع مشکلات آموزش و پرورش تمهیدات لازم را بیندیشیم.
  DSC07347
  مدیر‌کل آموزش و پرورش استان قزوین   یادآور شد  : مسئولان ارشد استان قزوین و شهرستان آبیک به عنوان رؤسای شورای آموزش و پرورش، نقشی بسیار تأثیرگذار در آموزش و پرورش دارند. اگر چه مسئولان ارشد استان و شهرستان در همه بخش‌ ها مسئولیت‌ های خاص خود را دارند و جایگاه شان به عنوان نماینده عالی دولت محفوظ است، اما در حوزه آموزش و پرورش نقش کلیدی و محوری دارند.
  وی افزود: امروز ملاقات عمومی با مردم و فرهنگیان در اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک در دستور کار قرار دارد تا بتوانیم مطالب را شنیده و نسبت به رفع مسائل و مشکلات اقدام کنیم.   مسئولان از جنس مردم هستند و به آسانی در دسترس مردم قرار دارند که این امر به برکت نظام جمهوری اسلامی تحقق یافته است.
  مدیر‌کل آموزش و پرورش استان قزوین با اشاره به وجود مشکلات مالی شدید در آموزش و پرورش تأکید کرد: از مسئولان شهرستان آبیک درخواست می‌ شود نسبت به تجلیل از معلمان و دانش‌ آموزان محقق در هفته پژوهش، تکمیل کمیته پشتیبانی نهضت سوادآموزی برای بررسی وضعیت بی‌سوادی و برگزاری برنامه‌ های مناسب در هفته امور تربیتی در اسفند ماه و همچنین گرامیداشت هفته معلم مسئولان آموزش و پرورش شهرستان آبیک را یاری رسانند.
  قاسمی   در پایان اظهار داشت: اداره‌کل آموزش و پرورش استان قزوین یک برنامه سالانه و یک برنامه چهار ساله برای مناطق مختلف آموزش و پرورش تدوین کرده است. با بررسی وضعیت آموزش و پرورش شهرستان آبیک در همه حوزه‌ ها و معاونت‌ ها دورنمایی از وضعیت آموزش و پرورش برای فرماندار شهرستان آبیک و مسئولان آموزش و پرورش این شهرستان ترسیم می‌شود تا نسبت به رفع مسائل و مشکلات در شورای آموزش و پرورش تدابیر مناسب اندیشیده شود و آموزش و پرورش به جایگاه اصلی و شأن و منزلت واقعی خود دست یابد.
  در پایان نیز برای انجام این امور و کمک به آموزش و پرورش شهرستان آبیک قول مساعد داد.
  مهرداد یحیایی مدیر ادار ه آموزش و پرورش شهرستان آبیک، در حاشیه این دیدار در مصاحبه ایی با خبرنگار نگاه آبیک، اظهار داشت: این دیدار برای آموزش و پرورش شهرستان آبیک می تواند نقطه قوتی باشد تا بتوانیم با انرژی و سرمایه بیشتری به اهداف بلند آموزشی که رهبر برایمان مشخص کرده است دست بیابیم.
  مراد مرادی رحیم آبادی، معاون پرورشی و تربیت دینی اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک نیز به خبرنگار نگاه آبیک، گفت: این شست برای ما بسیار دلگرم کننده بود و ما امیدواریم این صحبت ها به مرحله اجرا در آید و ما بتوانیم خدمت گذار خوبی برای آینده سازان این مرز و بوم باشیم. آموزش و پرورش نقش بسیار کلیدی در کشور به عهده دارد و صرف کردن هزینه در این اداره سرمایه گذاری بلند مدتی است که نتیجه ایی بسیار درخشان برای کشور به همراه خواهد داشت.
  DSC07354
  عبدالحسین داداشی، فرماندار شهرستان آبیک نیز در مصاحبه ایی با خبرنگار نگاه آبیک، با مثبت دانستن این نشست اظهار داشت: از این که شهرستان آبیک نخستین شهرستان در استان قزوین است که برای بازدید کاری مشترک به همراه شورای معاونان اداره کل آموزش و پرورش قزوین تعیین شده و امروز از آموزش و پرورش این شهرستان بازدید کاری مشترک صورت گرفته است؛ بسیار خوشحال هستم و امیدوارم این روند ادامه دار باشد و در تمامی اداره ها این اتفاق به مرحله اجرا در بیاید.
  انتهای گزارش/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  شش − = 4