گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۸/۲۶ - ۰۸:۰۰


  تجدید میثاق با شهدا تلنگری خوب برای ادامه راه است

  نگاه آبیک: مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین به همراه جمعی از معاونان و کارشناسان اداره‌کل آموزش و پرورش این استان و مسئولان آموزش و پرورش شهرستان آبیک با شهدای این شهر تجدید میثاق کردند. به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، سالار قاسمی مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین به همراه جمعی از معاونان و کارشناسان اداره‌کل […]

  Print Friendly

  نگاه آبیکمدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین به همراه جمعی از معاونان و کارشناسان اداره‌کل آموزش و پرورش این استان و مسئولان آموزش و پرورش شهرستان آبیک با شهدای این شهر تجدید میثاق کردند.

  DSC07324

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، سالار قاسمی مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین به همراه جمعی از معاونان و کارشناسان اداره‌کل آموزش و پرورش این استان و همچنین مسئولان اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک صبح امروز با حضور در گلزار شهدای شهر آبیک با قرائت فاتحه به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرده و با این عرشیان آسمانی تجدید میثاق کردند.  همچنین در این تجدید میثاق دانش‌ آموزان دبیرستان پسرانه امام خمینی شهر آبیک نیز حضور داشتند و با قرائت فاتحه به شهدا ادای احترام کردند.

  DSC07325

  مدیر آموزش و پرورش شهرستان آبیک در حاشیه این تجدید میثاق در مصاحبه با خبرنگار نگاه آبیک، اظهار کرد: با حضور در گلزار شهدا آمده‌ایم تا با شهدا تجدید میثاقی دوباره ببندیم و یاد و نامشان را گرامی بداریم.  با مطالعه زندگی و وصیت‌نامه‌ ها و پیام‌ های شهدا و نیز شناخت آنان می‌ توانیم در مسیر آنان حرکت کرده و راه شان را ادامه دهیم.

  DSC07326

  رحمانی معاون  اداره آموزش پرورش کل استان قزوین نیز در حاشیه این مراسم به خبرنگار نگاه آبیک گفت: دیدار از شهدا نکته بسیار تأثیرگذاری در زندگی متن بود، با دیدن این صحنه یاد این خاطره از شهید رجایی افتادم که ایشان یک روز به راننده خود گفت: مرا با ماشین معمولی و شخصی به خیابان ببر و در مییدان خراسان بچرخان، میدان خراسان که محل تجمع دست فروشان بود، با رسیدن به آن جا بر سر خود زد و گفت: من از همین جا بلند شده ام ، نباید آن ها و دردهایشان را فراموش کنم من باید با تمام وجود به آن ها خدمت کنم.

  DSC07328

   حضور مسئولان آموزش و پرورش به همراه دانش‌آموزان در گلزار شهدای شهر آبیک این پیام را داشت که آن‌چه شهدای ما در هشت سال دفاع مقدس به دنبال آن بودند دفاع از احکام اسلام و قرآن، خاک پاک میهن و نوامیس و باورهای مردم بود و امروز برای ادامه راه شهدا باید هدف آن‌ها را مجدداً مرور کنند.

  DSC07329

  امروز مسئولان و دانش‌آموزان علاوه بر اینکه با شهدا و آرمان‌ هایی که شهدا به خاطر آن‌ها از جان خود گذشتند، تجدید میثاق کردند، تلاش خواهند کرد تا خود را در رفتار و گفتار شبیه شهیدان کنند، چر‌ا که شهدا بهترین انسان‌ های زمان خود بودند. امروز این وظیفه دشوار بر عهده ما است و ما باید حافظ و نگهبان خون این بزرگواران باشیم.

  DSC07330

  DSC07335

  DSC07337

  DSC07331
  DSC07344
  DSC07340
  DSC07338
  DSC07346
  انتهای پیام/
  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  7 − پنج =