گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۸/۲۵ - ۰۹:۳۰


  زنگ آغاز هفته کتاب و کتابخوانی در مدارس آبیک به صدا در آمد

  نگاه آبیک: به  مناسبت آغاز هفته کتاب و کتابخوانی، زنگ هفته کتاب و کتابخوانی همزمان با سراسر کشور در شهر آبیک و به صورت نمادین در دبیرستان نمونه دولتی سوره  نواخته شد. به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک در آیین نواختن این زنگ اظهارکرد: باید دو کتاب قرآن و نهج البلاغه را به خوبی […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: به  مناسبت آغاز هفته کتاب و کتابخوانی، زنگ هفته کتاب و کتابخوانی همزمان با سراسر کشور در شهر آبیک و به صورت نمادین در دبیرستان نمونه دولتی سوره  نواخته شد.

  IMG_3887

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک در آیین نواختن این زنگ اظهارکرد: باید دو کتاب قرآن و نهج البلاغه را به خوبی درک کنیم چون این دو کتاب، مبانی دینی ما هستند.

  در این مراسم دانش آموزان با خواندن یادداشت و شعرها و سرودها دانش آموزان را به خواندن کتاب تشویق کردند و از دانش آموزان با یک جمله و نکته زیبا پذیرایی کردند.

  ‘مهرداد یحیایی’ با اشاره به اینکه دین اسلام برای نوشتن و مطالعه اهمیت زیادی قائل شده افزود: اسلام تنها دینی است که در طول تاریخ با خواندن آغاز شده؛ و رگ حیات هر جامعه ای مطالعه و توجه به کتاب است . باید تلاش کنیم تا دانش آموزان از کتابخانه های مدارس به کتابخانه های عمومی شهر پیوند داده شوند و این کار، نیازمند عزم همگانی دستگاه های فرهنگی است.

  وی با اشاره به سخنی از پیامبر اسلام (ص) گفت: ز گهواره تا گور دانش بجوی، این سخنی است که در آن رازهای زیادی نهفته است و به ما می آموزد که هیچگاه برای علم آموختن دیر نیست و ما همیشه باید در حال مطالعه باشیم.

  یحیایی با اشاره به ۳ موج بزرگی که بشریت پشت سر گذاشته است، اظهار داشت: مردمان دنیا۳ موج بزرگ را پشت سر گذاشته ان، موج اول موج کشاورزی بود که در این موج مردم  آموختند که چگونه کشاورزی کنند و با تبادل کالا نیازهای خود را برطرف کنند. موج دوم انقلاب صنعتی بود که ۵۰۰ سال طول کشید در این انقلاب، دیگر انسان کار نمی کرد و ماشین ها جای انسان ها را گرفتند و تولیدات کالا به صورت انبوه بود و موج آخر موج فرا صنعتی بود، این عصر عصر اطلاعات است، ما دیگر وقت کافی برای مطالعه هر کتابی را نداریم و باید برای کتاب خواندن از کتاب های مفید و به روز استفاده کنیم.

  مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک با اشاره به اینکه دانش آموزان نباید خود را در چهارچوب کتاب های درسی محدود نکنند اضافه کرد: دانش آموزان باید با کتاب های مفید و به روز آشنا شوند و برای مطالعه از این کتاب ها استفاده کنند.

  این مسئول با اشاره به مورد به عصر مجازی گفت: ما در عصر مجازی به سر می بریم، بانک داری مجازی، دولت مجازی، کتاب های مجازی و سایر چیزها به صورت الکترونیکی در آمده و ما نیز باید با این موج پیش برویم و زمان در این عصر چیزی است بسیار گرانبها است و باید قدر این لحظات را بدانید و در علم آموزی تمام تلاش خود را بکنید.

  یحیایی با اشاره به وفات آیت الله طباطبایی گفت: این فرهیختگان و بزرگان هستند که نامشان باقی می ماند و هیچ گاه هیچکسی را با مال و اموالش به خاک نمی سپارند و این علم است که ماندگار است.

  مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک در پایان اذعان داشت: اگر می خواهید در دنیا و در آخرت موفق باشید، هر روز بخوانید و هر روز بنویسید وقتی یک روز مطالعه نداشته باشی به روز نخواهی بود و ز دنیایی که هر لحظه علمش به روز می شود عقب خواهی ماند.

  در ادامه مسئولین به بازدید از نمایشگاه کتاب پرداختند.

  بیست و دومین هفته کتاب و کتابخوانی از ۲۴ تا ۳۰ آبان ادامه دارد.

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  − هفت = 2