گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۸/۲۴ - ۱۱:۰۰


  هیئت های عزاداری از بطن مردم بیرون آمد

  نگاه آبیک : رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت:  هیئات مذهبی تشکل های دینی و مردم نهاد و برخاسته از بطن جامعه هستند و نقش بسزایی در نهادینه سازی و ترویج فرهنگ دینی در جامعه ایفا می‌کنند.   رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک در مصاحبه با خبرنگار نگاه آبیک  عملکرد هیئات مذهبی شهرستان آبیک در دهه اول محرم […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک : رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت:  هیئات مذهبی تشکل های دینی و مردم نهاد و برخاسته از بطن جامعه هستند و نقش بسزایی در نهادینه سازی و ترویج فرهنگ دینی در جامعه ایفا می‌کنند.

  سید جلال حسینی

    رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک در مصاحبه با خبرنگار نگاه آبیک  عملکرد هیئات مذهبی شهرستان آبیک در دهه اول محرم را تشریح کرد و گفت: در دهه اول محرم امسال ۱۵۰هیئت مذهبی در برگزاری مراسم های عزاداری سالار و سرور شهیدان در سطح شهرستان آبیک حضور فعال داشتند.

  وی گفت: هیئات مذهبی در دهه اول محرم با برپایی تکایا و دستجات عزاداری، ارادت خالصانه خود را به ابا عبدالله الحسین(ع) نشان دادند و خالصانه هرچه داشتند در طبق اخلاص گذاشتند و تمام تلاش ود را کردند که این عزاداری ها به بهترین صورت انجام بگیرد.

  حجت الاسلام حسینی گفت: از جمله فعالیت های هیئات مذهبی در دهه اول محرم  برپایی ایستگاه های صلواتی و پذیرایی از دستجات عزاداری سرور و سالار شهیدان ابا عبدالله الحسین (ع) در سطح شهرستان آبیک بود.

  این مسئول اضافه کرد  : پخش نذورات و پذیرایی از عزاداران امام حسین(ع) از دیگر فعالیت های هیئات مذهبی شهرستان آبیک بود. از دیگر کارهای مهم و اساسی که در این دهه انجم شد، نذر فرهنگی بود، سعی کردیم این فرهنگ خئ=داپسندانه را با کمک اصحاب رسانه نهادینه کنیم. که خوشبختانه تأثیر بسیار خوبی نیز داشت.

  رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک گفت: برگزاری مراسم تعزیه عاشورای حسینی و بازسازی واقعه عاشورا و برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی از جمله فعالیت های هیئات مذهبی در دهه اول ماه محرم بود. که با حضور پر شور مردم شهرستان آبیک درسراسر این شهرستان برگزار شد.

  وی گفت: هیئات مذهبی تشکل های دینی و مردم نهاد و برخاسته از بطن جامعه هستند و نقش بسزایی در نهادینه سازی و ترویج فرهنگ دینی در جامعه ایفا می‌کنند. زیرا این نهادهایی که از دل مردم بیرون آمده اند بیشتر با روحیات مردم آشنا هستند و می تواند به راحتی بر روی آن ها تأثیر مثبت بگذارند.

  حجت الاسلام حسینی در پایان مصاحبه با خبرگار نگاه آبیک  گفت: برگزاری مناسبت های مذهبی به‌ ویژه عاشورای سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) از اهم فعالیت های هیئات مذهبی است. که تمامی مردم شهرستان در اجرای هر چه بهتر این مراسم ها شهر و روستاهای خود را یاری کردند.

  گفتنی است هیئات مذهبی شهرستان آبیک در حال برگزاری مراسم عزاداری حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) در دهه دوم محرم هستند و تا اربعین حسینی مراسم های عزاداری سرور و سالار شهیدان ادامه دارد. سازمان تبلیغات اسلامی و سایر دستگاه ها و سازمان هایمردمی تمام تلاش خود را خواهند کرد تا این مراسم ها به بهترین شکل انجام شود و در این مراسمات تنها به مرثیه سرایی ختم نشود و اهداف عاشورا در این مراسم بازگو شود و نگذارند که دشمن در دین و انقلاب ما نفوذ کنند.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  × 9 = هفتاد دو