گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۸/۲۴ - ۰۸:۵۵


  المپیاد درون مدرسه ایی نمادی از بازیهای محلی هر شهرستان است

  نگاه آبیک: رئیس اداره تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش استان قزوین گفت: المپیادهای درون مدرسه ایی می تواند وسیله ایی برای احیای بازیای محلی هر شهرستان باشد و بگونه ایی نماد آن بازی ها در کشور شود. به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، در این جلسه که حسین کیایی ریاست اداره تربیت بدنی و عین […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: رئیس اداره تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش استان قزوین گفت: المپیادهای درون مدرسه ایی می تواند وسیله ایی برای احیای بازیای محلی هر شهرستان باشد و بگونه ایی نماد آن بازی ها در کشور شود.

  جلسه آموزش و پرورش 4

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، در این جلسه که حسین کیایی ریاست اداره تربیت بدنی و عین اله صادقی معاونت اداره تربیت بدنی اداره کل آموزش   و پرورش استان قزوین، خانم یوسفی کارشناس مسئول تربیت بدنی دختران اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین، مدیر و معاون پرورشی و کلیه مربیان تربیت بدنی شهرستان آبیک حضور داشتند در محل سالن جلسات اداره آموزش و پرورش آبیک با موضوع برگزاری المپیاد درون مدرسه ای، دفتر کار مربیان تربیت بدنی، برگزاری مسابقات منطقه و اعزام مسابقات استانی برگزار گردید.

  در این جلسه صادقی معاونت تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش استان  قزوین سخنانی را در خصوص کیفیت و اهمیت برگزاری المپیاد درون مدرسه ای مطرح کرد و در ادامه  به پرسش های مربیان دراین خصوص پاسخ گفت .

   جلسه آموزش و پرورش 5

  در پایان ازمربیان برتر مسابقات علمی و تخصصی و دفتر کار تربیت بدنی که در مسابقات کشوری حائز رتبه شده بودند و همچنین مربیان و مدیران پایگاه تابستانی با اهدای تقدیرنامه و هدیه تقدیر گردید.

  خانم یوسفی کارشناس مسئول تربیت بدنی دختران اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین  در مورد دفتر کار تربیت بدنی توضیحاتی را ارائه کرد و از کیفیت بخشی به درس تربیت بدنی به عنوان راهبرد این معاونت یاد کرد و گفت: رقابت های علمی تخصصی معلمان ورزش و الگوی تدریس برتر ازجمله محورهایی هستند که می توانند به ارتقای کیفیت درس تربیت بدنی کمک کرده و دبیران تربیت بدنی را در حرفه معلمی خود توانمند کنند.

   جلسه آموزش و پرورش 3

  یوسفی افزود: شیوه های برتر تدریس درس تربیت بدنی باید به عنوان یک مقوله برای کیفیت بخشی به آموزش مدنظر قرار گیرد و در سال های آینده، طرح ریزی ها باید به گونه ای باشد که هر دبیر با دانش آموزان خود بتواند در رقابت های کشوری شرکت کند.

  مهرداد یحیایی مدیریت اداره آموزش و پرورش آبیک در این جلسه مطالبی را در رابطه با  اهمیت کار تربیت بدنی در مدارس و وظیفه سنگین مربیان تربیت بدنی عنوان و از زحمات ایشان قدردانی کرد و گفت: جایگاه معلم ورزش را دریابیم بسیاری از والدین پس از مراجعه به مدارس فرزندان خود، از هر معلمی و درسی جویا می شوند الا ورزش! برخی والدین اعتقاد دارند نمرات بالا در ورزش حق مسلم فرزندان آن ها است و در مواردی اینگونه اعتراض خود را به نمرات پایین فرزند خود در ورزش اعلام می کنند: اگر نمره ورزش فرزندم ۲۰ نشود، معدل او پایین می آید. آیا این نوع نگرش و باور به سود آن فرزندانی است که والدین برای سعادت و آینده روشن آنها از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند؟!

  جلسه آموزش و پرورش 6

  مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک گفت: سال ها است که در کشورهای پیشرفته، معلم ورزش اگر نقش و جایگاهی مهم تر و برجسته تر از سایر معلمان نداشته باشد، نقش کم اهمیت تر ندارد! گواه این ادعا، نقش برجسته معلم ورزش در امر اهداف آموزشی و سلامت دانش آموزان است.

  مراد مرادی رحیم آبادی معاونت پرورشی و تربیت بدنی  اداره آموزش و پرورش آبیک نیز با بیاناتی در خصوص تربیت بدنی و سلامت و صحبت پیرامون المپیاد درون مدرسه ای مربیان تربیت بدنی را بهره مند ساخت .

  جلسه آموزش و پرورش 2

  در ادامه اسکندری  کارشناس تربیت بدنی و سلامت به بیان برنامه اجرایی درسال تحصیلی ۹۴- ۹۳ پرداخت.

  معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین، در حاشیه این نشست در مصاحبه با خبرنگار نگاه آبیک، گفت: شناسایی استعدادهای ورزشی دانش آموزان و تشکیل تیم های ورزشی آموزشگاه به منظور شرکت در مسابقات بین مدرسه ای در شهرستان و راهیابی به مسابقات استانی و کشوری و هدایت افراد با استعداد به کانون های ورزشی مدرسه و خارج از مدرسه را از دیگر اهداف المپیاد ورزشی درون مدرسه ای عنوان کرد.

  جلسه آموزش و پرورش 7

  وی از دیگر اهداف این طرح را تحقق شعار تحصیل، تهذیب و ورزش در مدارس ،ارتقاء سطح سلامت و نشاط و شادابی دانش آموزان، افزایش سرزندگی محیط مدارس ، افزایش نرخ پوشش دانش آموزان در فعالیت های فوق برنامه ورزشی ، غنی سازی اوقات فراغت و تشویق و ترغیب دانش آموزان به شرکت در فعالیت های ورزشی دانست.

  المپیاد ورزشی درون مدرسه ای، برگزاری همزمان بازی های رشته های مختلف ورزشی در یک دوره زمانی مشخص در سال تحصیلی با توجه به امکانات مدرسه، ویژگی ها و شرایط اقلیمی منطقه و مناسبت های تقویم در داخل مدارس به صورت مسابقات ورزشی بین کلاسی است.

  جلسه آموزش و پرورش1

  وی هدف اصلی از برگزاری این المپیاد را توسعه نظام داوطلبی در بین دانش آموزان، اولیای آن ها و معلمان تربیت بدنی و … عنوان نمود.

  انتهای خبر/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  3 + یک =