گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۸/۲۳ - ۱۳:۴۱


  آمریکا با رونمایی از پهباد RQ170 سکته کامل را زد

  نگاه آبیک :  امام جمعه موقت آبیک با اشاره به پرواز پهباد  RQ 170 ایرانی و بومی بیان کرد: این پهباد با دستان جوانان متخصص و توانمند با کیفیت بسیار عالی به مراتب بهتر و برتر از پهبادی است که سه سال پیش آمریکایی‌ها در خاک ایران فرود آورده بودند که نخست به نشاندن پهباد انکار […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک :  امام جمعه موقت آبیک با اشاره به پرواز پهباد  RQ 170 ایرانی و بومی بیان کرد: این پهباد با دستان جوانان متخصص و توانمند با کیفیت بسیار عالی به مراتب بهتر و برتر از پهبادی است که سه سال پیش آمریکایی‌ها در خاک ایران فرود آورده بودند که نخست به نشاندن پهباد انکار کردند ولی بعدها به این مسئله اعتراف کردند.

  IMG_3849

  به گزارش نگاه آبیک ، حجت‌الاسلام عبدالصمد رمضانی در آیین عبادی و سیاسی نماز جمعه این هفته شهر آبیک در مسجد ولی‌عصر (عج) اظهار کرد:  وقتی که از فرمانده هوا و فضا سئوال شد زمانی که خبر پهباد به گوش آمریکایی‌ ها برسد چه عکس‌العملی نشان می‌دهند پاسخ داده بود که سه سال پیش سکته ناقص کردند و انشا‌الله با شنیدن این خبر سکته‌شان کامل می‌شود.

   وی گفت: امروز نیز آمریکایی‌ها پرواز پهباد آرکیو ۱۷۰ ایرانی را تصاویر کامپیوتری و ساختگی می دانند  و این موضوع را دور از ذهن می دانند و می گویند این موضوع اتفاق نمی افتد و ولی کم‌کم به این موضوع اعتراف کرده اند.

  IMG_3848

  خطیب موقت نماز جمعه شهر آبیک با اشاره به آغاز هفته کتاب و کتاب‌خوانی و رحلت آیت الله طباطبایی که رحلت این بزرگوار اهل قلم را آغاز هفته کتاب و کتابخوانی نامیدند و اظهار داشت: این هفته به جهت ارج نهادن به مقام عالم بزرگوار و مفسر گرانقدر علامه محمدحسین طباطبایی و در روز رحلت ایشان نام‌گذاری شده است. عالم، فیلسوف و مفسر عالی‌قدر بزرگ قرآن کریم که صاحب کتاب گران‌سنگ تفسیرالمیزان است. از ۲۴ تا ۳۰ آبان را به نام هفته کتاب و کتابخوانی تامیده اند.

  IMG_3847

  امام جمعه موقت شهر آبیک تأکید کرد: همان‌گونه که جسم انسان به غذاهای متنوع و سالم نیازمند است روح انسان نیز به غذا نیاز دارد که یکی از این غذاهای روح مطالعه کتاب‌های مناسب، سالم، آموزنده، تربیتی و سالم است چراکه کتاب نشاط‌آور و بهترین دوست انسان است. همانطور که ما نمی توانیم هر غذایی را بخوریم و بعضی از غذاها برای جسم ما ضمضر هستند، بعضی از کتاب ها نیز برای روح مضر است، انسان باید بداند که چه چیزی می خورد و چه چیزی می خواند.IMG_3855

  امام جمعه موقت شهر آبیک بیان کرد: توقع و خواسته رهبری این است که پدران و مادران، بچه‌ها را از روز نخست با کتاب محشور و مأنوس کنند گرچه مقام معظم رهبری در اهمیت ندادن به مطالعه در جامعه گلایه‌هایی نیز دارند که مطلوب است امر مطالعه و کتاب‌خوانی مورد توجه افراد جامعه قرار گیرد. باید کتاب خواندن از دوران کودکی در بین فرزندانمان نهادینه کنیم، هیچ یک از ابزار الکترونیکی نمی تواند جایگزین کتاب شود.

  وی یادآور شد:   بانوان خانه دار نیز می توانند در منزل به مطالعه بپردازند و کودکانشان با دیدن این صحنه به سوی مطالعه کتاب سوق پیدا خواهند کرد.

  IMG_3865

  پیامبر اکرم (ص) در حدیثی فرموده است: «در میان صداها سه صدا ارزشمند است و امتیاز دارد: صدای قلم دانشمندان، صدای پای مجاهدان و صدای چرخ ریسندگان» که مضمون این روایت این است که امروز صدای چاپخانه‌ها برای نشر کتاب مفید و سالم، صدای چرخ کارخانجات و شرکت‌ها برای تولید و راه‌اندازی اقتصاد کشور هم مهم و دارای ارزش است.

  خطیب موقت جمعه شهر آبیک با اشاره به پرواز پهباد آرکیو ۱۷۰ ایرانی و بومی بیان کرد: این پهباد با دستان جوانان متخصص و توانمند با کیفیت بسیار عالی به مراتب بهتر و برتر از پهبادی است که سه سال پیش آمریکایی‌ها در خاک ایران فرود آورده بودند که نخست به نشاندن پهباد انکار کردند ولی بعدها به این مسئله اعتراف کردند.

  رمضانی به روز شنبه ۲۴ آبان‌ماه روز حمایت از بیماران کلیوی و روز جهانی دیابت اشاره کرد و گفت: بیشتر مردم گریبان‌گیر بیماری کلیوی و دیابت هستند و طبق گفته متخصصان ۹ درصد مردم به دیابت مبتلا هستند.IMG_3866

  وی افزود: از مردم درخواست می‌شود در کمک به بیماران کلیوی دریغ نورزند و این بیماران را دریابند.

  خطیب موقت جمعه شهر آبیک تاکید کرد: مردم نباید از عیادت بیماران غفلت بورزند چراکه عیادت بیمار ثواب دارد و به فرموده پیامبر اکرم (ص) کسی که به عیادت مریض می‌رود در راه بهشت گام برمی‌دارد.

  رمضانی خاطرنشان کرد: از افرادی که در حج تمتع و عمره ثبت‌نام کرده‌اند و اسامیشان درآمده است، درخواست می‌شود به دفاتر حج مراجعه کرده و اقدامات لازم را انجام دهند تا مسئولان نمایندگی‌های حج و زیارت با مشکل مواجه نشوند.

  وی در پایان بر رعایت تقوای الهی از سوی نمازگزاران جمعه شهر آبیک تاکید کرد.

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  × 3 = دوازده