گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۸/۲۴ - ۱۲:۵۲


  با معرفی مجدد فتنه گران اصل موضوع فتنه کمرنگ نخواهد شد

  نگاه آبیک: عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتخاب مجدد رئیس جمهور منتصب به فتنه گران تأکید کرد: با معرفی مجدد فتنه گران اصل موضوع فتنه در ذهن ملت ایران هیچگاه کمرنگ نخواهد شد. به گزارش خبرنگار نگاه آبیک این روزها معرفی گزینه جدید برای وزارتخانه علوم نقل محافل علمی و سیاسی کشور شده است این وزارتخانه […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتخاب مجدد رئیس جمهور منتصب به فتنه گران تأکید کرد: با معرفی مجدد فتنه گران اصل موضوع فتنه در ذهن ملت ایران هیچگاه کمرنگ نخواهد شد.

  عباسپور نماینده بوئین زهرا در مجلس

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک این روزها معرفی گزینه جدید برای وزارتخانه علوم نقل محافل علمی و سیاسی کشور شده است این وزارتخانه که از ابتدای شکل گیری دولت یازدهم با چالش های زیادی روبرو بوده با اینکه یکی از سکان های مهم دولت است همچنان با سرپرست اداره می شود و بلاتکلیف مانده است. در پی معرفی فخرالدین احمدی دانش آشتیانی به عنوان وزیر پیشنهادی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری توسط ریاست جمهوری در جلسه گذشته مجلس با مطلع شدن مردم، دانشگاهیان و دانشجویان نگران شدند و از مجلسیان خواستار رأی منفی به وی هستند.

  روح الله عباسپور ، سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس  در مصاحبه ایی با خبرنگار نگاه آبیک، در پی وزیر پیشنهادی رئیس جمهور به مجلس اظهار داشت: خوشبختانه نمایندگان مجلس، از افرادی آگاه و پیرو خط امام و فرمایشات مقام معظم رهبری می باشند و بر روی عقاید اسلامی خود پایبند می باشند و در هیچ صورتی از منافع مردم و اسلام کوتاه نمی آیند و نمی گذارند، دولت از خط قرمزها عبور کند.

  نگاه آبیک: گفته می شود وی از مرتبطین فتنه سال ۸۸ است، آیا مجلس به وی رای اعتماد می دهد؟

  نماینده مردم شهرستان‌های بویین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی: فتنه و افراد آلوده به فتنه از خط قرمزهای مجلس و رهبری است و ما هیچ گاه نخواهیم گذاشت که کسی از این خط قرمزها عبور کند، عبور از خط قرمزها به صلاح کشور و ملت نیست و کسی که بخواهد این کار را بکند صلاح ملت و  کشور را به منافع شخصی خود ترجیه می دهد. فتنه و فتنه گران گناهی کرده اند که قابل بخشش نیست و قیاس رئیس جمهور درباره فتنه گران با حر بسیار اشتباه است.

  نگاه آبیک:  فریاد «دو دو» نمایندگان هنگام قرائت نامه رئیس جمهور در صحن مجلس برای معرفی این وزیر پیشنهادی به چه معنا بود؟

  نماینده مردم شهرستان‌ های بویین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی: فریادهای دو دو در هنگام معرفی وزیر پیشنهادی علوم از سوی رئیس جمهور به این دلیل بود که روحانی بر روی خط قرمزها پافشاری می کند و می خواهد سکان این وزارتخانه عظیم را در اختیار فتنه گران قرار دهد، مجلسیان با تکرار این واژه می خواستند نشان بدهند که هربار رئیس جمهور فتنه و فتنه گران را به روی صحن مجلس بیاورد باز همه مجلس با صدا بلند به او رأی منفی خواند داد. نمی گذارند فتنه گران در کشور آزاد باشند.

  نگاه آبیک: شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور در بیانیه ای خطاب به رئیس جمهور تاکید کرد که این وزارتخانه حساس و حیاتی، تبدیل به یک بنگاه چانه زنی برای افرادی خاص گشته تا به وسیله آن بتوانند سهم خود را از دولت حضرتعالی اخذ نمایند، نظر شما چیست؟

  نماینده مردم شهرستان‌ های بویین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی:  شورای تبیین مواضع بسیح دانشجویی کشور نیز همان حرف مجلس را می زند، زیرا این وزارتخانه یکی از حساس ترین وزارتخانه ها می باشد و با نسل جوان کشور ارتباط تنگاتنگی دارد و نباید کاری کنیم که به دست دشممنان نظام و فتنه و افراد آلوده به فتنه اداره شود.

  نگاه آبیک:  وقتی مجلس فتنه را خط قرمز خود می داند و به فتنه گران رای نمی دهد چه اصراری است که یک فرد فتنه گر به مجلس معرفی شود؟ چرا می خواهند بارها و بارها عوامل فتنه را به مجلس معرفی کنند ؟

  نماینده مردم شهرستان‌های بویین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی: آن چه برداشت من از این موضوع است این است که آن ها می خواهند، خط قرمزها را بی اهمیت جلو دهند و بدی و زشتی  عمل این فتنه گران را از بین برد، آن ها می خواند کاری کنند که این خط قرمزها اول کمرنگ و بعد نابود شود و فتنه گران به راحتی در پست های مهم به کار مشغول شوند و جامعه را در دست بگیرند و خط امام را از بین ببرند. آن ها با معرفی چندباره از سران فتنه می خواهند به مجلس و نظر مجلس و مردم بی اعتنایی کنند و نظر مجلس را بی اهمیت جلوه دهند.

  نگاه آبیک    : برخی نمایندگان معتقدند که برخی افراد وزارت علوم را ابزار تنش و چالش بین دولت و مجلس قرار دادند تا به منافع خود دست یابند، نظر شما چیست؟

  نماینده مردم شهرستان‌های بویین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی: بعضی از افراد می خواهند با این کار آب را گل آلود کنند و از این آب گل آلود ماهی بگیرند، آن ها می خواهند یک وزارت خانه مهم مانند وزارت علوم که در ارتباط مستقیم با نسل جوان وتأثیرگذار کشور است، می خواهند با وارد شدن در این وزارت خانه جوان های ما را تحریک کنند و این حوانان با ایمان را از راه امام و انقلاب دور کنند و کاری منند که خودمن به خودمان ضربه بزنیم.

  عباسپور نماینده بوئین زهرا در مجلس

  نگاه آبیک   : رئیس جمهور چه فردی با چه ویژگی باید به مجلس معرفی کند تا مجلس به وی رای اعتماد دهد؟

  نماینده مردم شهرستان‌های بویین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی: خواسته نه تنها مجلس بلکه تمام ملت ایران این است که دولت از معرفی افرادی که دستشان را فتنه آلوده باشد را وارد پست هی کشوری نکند ما نمی خواهیم کشورمان به دست فتنه گران اداره شود. رئیس جمهور باید فردی متدین دین دار و با سواد را به مجلس معرفی کند، باید قبل از معرفی وزیر بر روی صحن مجلس از نظرات مجلسیان نیز با خبر باشد و برای انتصاف افراد از نظر نمایندگان مردم نیز بهره مند شوند.

  سخنگوی کمیسیون صنایع در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد، من در خانواده ای انقلابی بلند شده ام و خون و پوست من با انقلاب آغشته شده است  و همراه خانواده ام نقش بسیار پررنگی  و انقلابی داشتیم که همیشه در خط اول انقلاب حضورمان پررنگ بود .

   عباسپور، اضافه کرد: از دوران نوجوانی، قبل از انقلاب مبارزات ستم شاهی فراوانی داشتم، از پخش اعلامیه حضرت امام تا سخنرانی از طرف دانش آموزان در مجامع و اجتماعات. همچنین من ارتباط بسیاری با چهره های سیاسی به ویژه علما و روحانیت در زمان انقلاب داشتم با شروع جنگ تحمیلی برادرم  مشتاقانه به جنگ علیه باطل رفت که با شهادت خود راه سعادت بسوی حق را لبیک گفت.  البته قضیه به اینجا ختم نشد و برادر دوم هم در همین جنگ به درجه والای جانبازی ۴۵ درصد نائل آمد. من  هم ۲۲ ماه در جنگ بودم و توانستم در کنار دلاورمردان دیگر رشادت های بسیاری از خود نشان دهد.

  نماینده مردم شهرستان‌ های بویین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی، افزود: من چگونه می توانم به خون شهدای اسلام از جمله برادرم خیانت کنم و کسانی که قصد داشتند زحمات برادرانم را به هدر بدهند، ببخشم و بگذارم کشورم که حاصل خون هزاران جوان ایرانی بود، بدست چنین انسان هایی اداره شود.

  وی با اشار ه به شغل اصلی خود که معلم بود، خاطرنشان کرد: من معلم هستم، می دانم که چقدر یک معلم می تواند، در جامعه تأثیرگذار باشد، یک معلم به نوبه خود تأثیرات زیادی بر روی جامعه می گذارد و حالا اگر وزارت علوم که یکی از مهم ترین و تأثیرگذار ترین وزارتخانه های کشور است، که باید فردی لایق و شایسته را در این پست قرار دهیم تا کشور از این آشوب آسوده شود و بر ساحل امن بنشیند و کشور روند رو به رشدی را پیدا کند و به جاهایی که لایق این ملت عزیز است برسد.

  گفتنی است، وی از مرتبطین فتنه است و دانشگاهیان و دانشجویان از وقتی که  مطلع شدند، نگران شده و در تماس با نمایندگان خواستار رای منفی مجلس به وی هستند. در همین رابطه خبرنگار نگاه آبیک در بین دانشجویان دانشگاه های آبیک آمده و درباره پیشنهاد جدید رئیس مهور برای کابینه وزارت علوم پیشنهاد داده است نظر مردم را جویا شویم.

   یکی از دانشجویان دانشگاه غیر انتفاهی آ ب آ ، در مصاحبه ایی با خبرنگار نگاه آبیک، گفت: من از شهر خود و از خانواده خودم فاصله گرفته ام و آمده ام به دنشگاه به این امید که بتوانم درس بخوانم و برای کشورم فردی مفید باشم و گره ایی از مشکلات کشورم را برطرف کنم اما با سیاسی کردن فضای آموزشی و آلوده کردن فضای مقدس دانشگاه که محل علم آموی است، می خواهند ما را از این هدف بزرگ دور کنند.

  یکی دیگر از دانشجویان دختر دانشگاه پیام نور آبیک نیز در مصاحبه ایی با خبرنگار نگاه آبیک اظهار داشت: محیط علم آموزی باید از هرگونه فعالیت های سیاسی به دور باشد، سیاست برای صحنه های خارج از میط های پاکی مانند دانشگاه ها است و ما و مسئولین به خصوص نماینده های عزیز مجلس نباید بگذارند، دامان پاک دانشگاه به این سیاست ها آلوده شود، فتنه ۸۸ درس بزرگی برای همه ما جوانان شد، دشمنان و افراد فریب خورده داخلی با فریب خوردن از دشمن کاری را می واستند بکنند که خود مخالف آن بودند، جوانان ما به حمدالله فعال و بالغ و بسیار عاقل شده اند و نمی گذارند کسی محیط امن دانشگاه ها را به آشوب بکشاند.

  انتهای گزارش/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  6 + پنج =