گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۸/۲۲ - ۱۴:۵۲


  عبور از فتنه توهین به ملت ایران است

  نگاه آبیک: عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتخاب مجدد رئیس جمهور از افراد آلوده به فتنه اظهار داشت: عبور از فتنه و تأکید رئیس جمهور بر انتخاب افرادی که آلوده به فتنه هستند، توهین به ملت ایران و نماینده های آن ها یعنی مجلس است. به گزارش خبرنگار نگاه آبیک در پی معرفی […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتخاب مجدد رئیس جمهور از افراد آلوده به فتنه اظهار داشت: عبور از فتنه و تأکید رئیس جمهور بر انتخاب افرادی که آلوده به فتنه هستند، توهین به ملت ایران و نماینده های آن ها یعنی مجلس است.

  حسینی

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک در پی معرفی فخرالدین احمدی دانش آشتیانی به عنوان وزیر پیشنهادی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری توسط ریاست جمهوری در جلسه امروز مجلس با مطلع شدن مردم، دانشگاهیان و دانشجویان نگران شدند و از مجلسیان خواستار رأی منفی به وی هستند.

  سید مرتضی حسینی، نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مصاحبه ایی با خبرنگار نگاه آبیک، در پی وزیر پیشنهادی رئیس جمهور به مجلس اظهار داشت: افرادی که در مجلس و خارج از مجلس بر فضای دانشگاه‌ها و فضای فتنه اشراف داشتند امروز با معرفی این فرد از سوی آقای روحانی موضع‌گیری کردند و به موضع گیری خود پایبند خواهند بود، زیرا فتنه از خط قرمزهای مجلس است، که دولت باید به آن احترام بگذارد.

  نگاه آبیک: گفته می شود وی از مرتبطین فتنه سال ۸۸ است، آیا مجلس به وی رای اعتماد می دهد؟

  نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک: قطعا رأی من و سایر همکارانم در مجلس شورای اسلامی منفی خواهد بود، افرادی که در مجلس و خارج از مجلس بر فضای دانشگاه‌ها و فضای فتنه اشراف داشتند امروز با معرفی این فرد از سوی آقای روحانی موضع‌گیری شدیدی داشتند  و به موضع گیری خود پایبند خواهند بود، زیرا فتنه از خط قرمزهای مجلس است، که دولت باید به آن احترام بگذارد.

  نگاه آبیک:  فریاد «دو دو» نمایندگان هنگام قرائت نامه رئیس جمهور در صحن مجلس برای معرفی این وزیر پیشنهادی به چه معنا بود؟

  نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک: این فریاد دو دو به نحوه ی معرفی روحانی بود، چرا که آقای روحانی می خواهد، بدون توجه به نظر مردم که مجلسیان نمایند های همین مردم هستند، برای بار چندم از خط قرمزها عبور کنند، فتنه از خط قرمزهای مردم و مجلس است و نباید آقای روحانی کابینه خود را از اعضای فتنه و کسانی که در این فتنه بزرگ دست داشته اند به روی کار بیاورد.

  نگاه آبیک: شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور در بیانیه ای خطاب به رئیس جمهور تاکید کرد که این وزارتخانه حساس و حیاتی، تبدیل به یک بنگاه چانه زنی برای افرادی خاص گشته تا به وسیله آن بتوانند سهم خود را از دولت حضرتعالی اخذ نمایند، نظر شما چیست؟

  نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک: آن ها فردی نخبه به همراه سابقه مدیریتی و اجرایی مناسب و همچنین به دور از حاشیه های سیاسی و بری از فعالیت در فتنه ۸۸ به مجلس  را می خواهند که دولت به مجلس معرفی کند تا  پایانی باشد برای دوران نابسمانی ها و ناکار آمدی هایی که نتایج تلخ آن در پیشرفت کشور، سالیان بعد روشن و معلوم خواهد شد. این خواسته ما نمایندگان مجلس نیز می باشد.

  حسینی 1

  نگاه آبیک:  وقتی مجلس فتنه را خط قرمز خود می داند و به فتنه گران رای نمی دهد چه اصراری است که یک فرد فتنه گر به مجلس معرفی شود؟ چرا می خواهند بارها و بارها عوامل فتنه را به مجلس معرفی کنند ؟

  نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک: آن چه انسان از این موضوع درک می کند، این است که دولت به اصلاح طلبان تند قول داده است که این وزارت خانه را در اختیار آن ها قرار دهد، دولت نظر اصلاح طلبان تند را به نظر مردم و مجلس ترجیه می دهد. آن ها می خواند با این کار این خط قرمزها را کمرنگ کنند و کاری کنند که دیگر خط قرمزی برای دولن وجود نداشته باشد.

  نگاه آبیک: برخی نمایندگان معتقدند که برخی افراد وزارت علوم را ابزار تنش و چالش بین دولت و مجلس قرار دادند تا به منافع خود دست یابند، نظر شما چیست؟

  نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک: آن ها می خواهند با در دست گرفتن دانشگاه ها  محیط آموزشی را به یک محیط آشوبی تبدیل کنند و کاری کنند که شور و شوق این جوانان بر ضد نظام استفاده شود، همان کاری که آن ها در فتنه ۸۸ و مثال دیگرش در سال ۷۸ اجرا کردند. زیرا دانشگاه محل تربیت عظیم ترین و مهم ترین قشر جامعه است.

  نگاه آبیک: رئیس جمهور چه فردی با چه ویژگی باید به مجلس معرفی کند تا مجلس به وی رای اعتماد دهد؟

  نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک: خواسته مردم و نماینده مردم یعنی مجلس انتخاب فردی متدین، دین دار، نخبه به همراه سابقه مدیریتی و اجرایی مناسب و همچنین به دور از حاشیه های سیاسی و بری از فعالیت در فتنه ۸۸ به مجلس  را می خواهند که دولت به مجلس معرفی کند تا پایانی باشد برای دوران نابسمانی ها و ناکار آمدی هایی که نتایج تلخ آن در پیشرفت کشور، سالیان بعد روشن و معلوم خواهد شد.

   یکی از دانشجویان دانشگاه غیاث الدین جمشید کاشانی، در مصاحبه ایی با خبرنگار نگاه آبیک، با توجه به معرفی وزیر پیشنهادی دولت برای  وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: ما آمده ایم که در دانشگاه درس بخوانیم و برای کشور خود افتخار آفرین باشیم و در محیطی آرام و بدور از هر آشوب و سیاست های اشتباه به ادامه تحصیل بپردازیم.

  گفتنی است، وی از مرتبطین فتنه است و دانشگاهیان و دانشجویان از وقتی که  مطلع شدند، نگران شده و در تماس با نمایندگان خواستار رای منفی مجلس به وی هستند.

  انتهای گزارش/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  + سه = 8