گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۸/۲۲ - ۰۹:۴۲


  جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آبیک برگزار شد

  نگاه آبیک: جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در شهرستان آبیک برگزار شد.   به گزارش خبرنگار نگاه آبیک ، جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان آبیک در محل جلسات  فرمانداری آبیک  به ریاست معاونت محترم فرماندار برگزار گردید. در این جلسه حمید بغدادی معاون فرماندار ضمن آرزوی قبولی عزاداری های ایام محرم […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در شهرستان آبیک برگزار شد.

   جلسه مواد مخدر

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک ، جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان آبیک در محل جلسات  فرمانداری آبیک  به ریاست معاونت محترم فرماندار برگزار گردید.

  در این جلسه حمید بغدادی معاون فرماندار ضمن آرزوی قبولی عزاداری های ایام محرم در رابطه با شرح وظایف ستادها و کمیته های فرعی مواد مخدر شهرستان توضیحاتی ارائه نمودند و اظهار داشت: امید است هرچه زود تر این بلای خانمان سوز از بین برود و ریشه کن شود.

  مواد مخدر

  حجت‌الاسلام علی جبارزه مسئول تشکلهای دینی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک حجت‌الاسلام جبارزاده با اشاره به عملکرد شش ماه نخست سال ۹۳ اداره تبلیغات اسلامی درباره پیشگیری از اعتیاد گفت: اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک با برگزاری دوهمایش بزرگ برای روحانیون و مسئولین هیئات مذهبی نقش بسزایی در ارتقاء سطح آگاهی اقشار تاثیر گذار پیرامون مسئله اعتیاد و پیشگیری از آن در شهرستان ایفا کرده است.

  وی گفت: مسئله اعتیاد یکی از معضلات اساسی جامعه ما است که امروز گریبان بسیاری از خانواده ها را گرفته است.

  جبارزاده گفت: حل معضل اعتیاد تنها زمانی میسر می‌شود که تمام نهادها و ارگان های فرهنگی و اجتماعی و انتظامی با یکدیگر تعامل و همکاری سازنده داشته باشند. تا بتوانیم با این معذل جدی برخورد کنیم.

  وی گفت: باید با مسئله اعتیاد به طور ریشه ای برخورد کرد چرا که عوامل بسیاری زمینه اعتیاد جوانان و نوجوانان ما را فراهم می‌کنند. از جمله این اقدام ها می توان به آشنایی نوجوانان و جوانان با این بلای خانمان سوز و برگزاری نمایشگاه هایی در مدارس می تواند در این امر مهم کمک فراوای کند.

  این مسئول تصریح کرد: نقش خانواده در پیشگیری از اعتیاد فرزندان بسیار مهم و اساسی است چرا که خانواده ها از طریق نظارت بر فرزندان می توانند از به دام اعتیاد افتادن فرزندان خود جلوگیری کنند.

  وی در پایان گفت: خانواده ها با کنترل بر فرزندانشان و با وسواس نشان دادن بر روی انتخاب دوستان فرزندان خود می توانند به میزان قابل توجهی از انحرافات آن ها جلوگیری کنند.

  در ادامه آقای کشاورز مسئول انجمن معتادان گمنام NA در رابطه با فعالیتهای این انجمن بیاناتی فرمودند که این انجمن حدود ۱۵ سال است که در کشور فعالیت آغاز نموده است. در پایان اعضاء نقطه نظرات و راهکارهای خود را در رابطه با کاهش تعداد معتادین و کنرل بیماری های ایدز و هپاتیت بیان نمودند.

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  2 + = پنج