گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۸/۲۱ - ۱۴:۲۴


  آبیک همچنان منتظر آغاز به کار پروژه پردیسبان

  نگاه آبیک: مجتمع توریستی تفریحی برج بین المللی کاسپین با هدف راه اندازی مجموعه ای پیشرو با نگاه به آینده و بهره گیری از هنر متخصصین ایرانی داخل و خارج از کشور، سعی دارد تحولی در صنعت ساخت و ساز کشور ایجاد نماید. به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، این پروژه که تا به امروز، به علت […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: مجتمع توریستی تفریحی برج بین المللی کاسپین با هدف راه اندازی مجموعه ای پیشرو با نگاه به آینده و بهره گیری از هنر متخصصین ایرانی داخل و خارج از کشور، سعی دارد تحولی در صنعت ساخت و ساز کشور ایجاد نماید.

  پردیسبان

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، این پروژه که تا به امروز، به علت سنگ اندازی ادارات و سایر ارگان ها قرار گرفته است که تا به حال نتوانسته این پروژه را عملی کند. باعث شد این پروژه متوقف شود و به صورت نیمه کاره باقی بماند.

  محمد خرمن بیز، عضو شورای اسلامی شهر آبیک در مصاحبه ایی با خبرنگار نگاه آبیک پیرامون پردیسبان گفت: احداث پروژه پردیسبان می‌تواند ناجی شهرستان آبیک باشد و در پیشرفت و توسعه این شهر نقش بسزایی ایفا کند.

  عضو شورای اسلامی شهر آبیک اضافه کرد: مردم شهر آبیک مردمی، شریف، محبوب و محجوب هستند که کم و کاستی‌های موجود در این شهر را تحمل کرده و لب به اعتراض نگشوده‌اند، ولی با توجه به مطرح بودن احداث پروژه پردیس‌بان، انتظار می‌رود مسئولان برای رفع مشکلات بر سر راه این پروژه گام بردارند.

  وی ادامه داد: با وجود سنگ‌ اندازی‌هایی که در احداث این پروژه وجود داشت مجوزهای لازم اخذ شده و امید است با تلاش و پیگیری نمایندگان مجلس مشکلات موجود این پروژه رفع شود.

  یکی از اعضای هیئت مدیره پروژه پردیسبان نیز در مصاحبه ایی با خبرنگار نگاه آبیک، اظهار داشت: احداث پروژه پردیسبان می‌تواند گامی مهم برای توسعه زیرساخت صنعت توریست کشور باشد و در رفع اشتغال که از دغدغه‌های مقام معظم رهبری و دولت است گام ارزنده‌ای بردارد.

  وی افزود: طی تفاهم‌نامه سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و همچنین سازمان محیط زیست کشور پروژه‌های زیر ۳۰ هکتار نیاز به ارزیابی زیست محیطی ندارد، ولی اعلام شده پروژه پردیس‌بان که زیر ۲۰ هکتار است نیاز به ارزیابی زیست محیطی دارد. این جای سوال دارد که چرا پروژه پردیسبان باید چنین مجوزی را بگیرد؟

  این عضو هیئت مدیره ادامه داد: این در حالی است که طبق بخش‌نامه سازمان محیط زیست کشور پروژه‌های زیر ۲۵ هکتار نیازی نیست که به تهران ارجاع داده شود و مصوبه استانی کافی است، ولی پروژه پردیس‌بان به تهران ارجاع داده شده و ارزیابی زیست محیطی آن باید انجام شود که طبق گفته نمایندگان پروژه پردیسبان معمولا مجوز آن ۱٫۵ سال طول می‌کشد.

  یکی از نمایندگان پروژه پردیسبان نیز در مصاحبه با خبرنگار نگاه آبیک، گفت: از نظر طرح جامع استان قزوین، شهرستان آبیک در محدوده فضای توریستی و تفریحی و ملی مطرح شده و نیاز به ارزیابی زیست محیطی ندارد. از نظر تامین آب نیز مجوز یک حلقه چاه آب اخذ شده است و طبق نامه وزارت نیرو انتقال پروانه چاه آب بلامانع اعلام شده است.

  این مسئول بیان کرد: مجوز های شرکت پردیسبان کاملا قانونی و مجوز شورای توسعه و برنامه ریزی استان قزوین و کار گروه امور زیر بنایی و شهر سازی قزوین برای پروژه پردیسبان صادر شده است و در شورای عالی شهر سازی و معماری در حال بررسی و صدور مجوز می باشد،لذا هر گونه خبر حاشیه ای بوسیله هر فرد و ارگانی تکذیب می گردد.

  وی گفت: ما برای سازندگی و آبادانی این شهر آمده ایم و در این راستا اقدامات زیادی انجام داده ایم، احداث پارکینک ۳ طبقه، مجتمع تجاری و همچنین این شرکت این آمادگی را نیز دارند که می‌توانند حامی خوبی برای انتقال و تامین آب تصفیه شده برای مردم شهر آبیک باشند.

  داوود محمدی

  داوود محمدی نائب رئیس کمسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی در  مصاحبه با خبرنگار نگاه آبیک، پیرامون مشکلات پردیسبان اظهار داشت: حمایت و اجرای پروژه ملی پردیسبان زمینه ساز تحقق شعار اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی از سوی مقام معظم رهبری را  به دنبال خواهد داشت؛ پس برای این که هر چه زودتر بتوانیم درخواست رهبر را جامه عمل بپوشانیم، باید در آماده سازی این پروژه کمک حال پردیسبان باشیم.

  نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی  اظهار کرد: شهرستان آبیک در گذشته باید بیشتر مورد توجه قرار می‌گرفت و به عنوان ورودی استان قزوین باید وضعیت این شهرستان بهتر از امروز بود؛ که متأسفانه تا به امروز این امر محقق نشده است.

  محمدی افزود: همان گونه که سالی که نکو است از بهارش پیدا است، شهرستان آبیک نیز به عنوان چهره استان قزوین و همجواری با پایتخت کشور باید ورودی خوبی داشته باشد که برای استان قزوین هم نمود مطلوبی خواهد داشت؛ البته احداث پردیسبان می‌تواند به تحقق این مهم کمک کند که ما تلاش می‌کنیم این امر تحقق یابد.

  وی ادامه داد: تاکنون در رایانه بنده ۲ هزار و ۹۰۰ نفر متقاضی اشتغال لیسانس و فوق‌ لیسانس ثبت شده است و در هر پنج‌شنبه ملاقات مردمی که دارم، ایجاد اشتغال درد جدی و مزمن خانواده‌ها است که در هر خانواده چند نفر بیکار بوده و جویای کار هستند.

  این مسئول بیان کرد: با احداث پروژه پردیسبان در شهرستان آبیک و حتی شهرستان های همجوار، ساوجبلاغ، نظراباد،کرج و قزوین برای ۱۰ هزار نفر، ایجاد اشتغال صورت می‌گیرد که ایده‌آل و مطلوب است و این موضوع از اهمیت خاصی برخوردار است.

  نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: آنچه که به بنده در خصوص پردیسبان منتقل شده بود این بود که در کمیسیون اصل ۱۰۰ آمده بود هیچ توقف و اشکالی در این پروژه وجود ندارد. به زودی و در کمتر از ۲۰ روز با رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی و نیز با مسئولان سازمان محیط زیست کشور در خصوص رفع مشکلات زیست محیطی اعلام شده پروژه پردیس‌بان، جلساتی برگزار خواهیم کرد و نتیجه را به شما اعلام خواهیم کرد.

  وی اضافه کرد: در صورت کسب نظر مساعد کمیسیون ماده ۱۰۰ و اعلام نظر مثبت سازمان محیط زیست کشور علی‌ القاعده مشکلی وجود نخواهد داشت و در گام بعدی با شورای عالی معماری و شهرسازی نشستی برگزار و مشکلات و موانع موجود بر سر راه پردیسبان با این شورا پیگیری و بررسی می‌شود. با همکاری همه ارگان‌ها و نهادهای ذی‌صلاح استان قزوین در بخش‌ های مختلف مجوزهای لازم پروژه پردیسبان أخذ شده و مشکلات پیش روی مسئولان این پروژه نیز با هم‌فکری و نشست با مسئولان کشوری بررسی و پیگیری و برطرف می‌شود.

  زهرا صیادی

  زهرا صیادی سخنگوی شورای اسلامی شهر آبیک در مصاحبه ایی با خبرنگار نگاه آبیک گفت: شهر آبیک از سال ۴۲ دارای شهرداری بوده و به عنوان شهر شناخته شده ولی پیشرفت چندانی نداشته است در صورتی که شهرستان‌های همجوار استان البرز بعدها شهر شده‌اند و در توسعه و پیشرفت از آبیک پیشی گرفته‌اند.

   سخنگوی شورای شهر آبیک، تأکید کرد:   جوانان تحصیل‌کرده بسیاری در شهرستان آبیک وجود دارند که جویای کار هستند و احداث پروژه پردیسبان می‌تواند به رفع اشتغال این جوانان کمک کند.

  وی ادامه داد: مردم شهر آبیک با توجه به احداث پروژه پردیس‌بان از شوراهای اسلامی شهر آبیک به عنوان نمایندگان خود انتظار دارند هرچه زودتر کلنگ احداث این پروژه در شهر آبیک به زمین زده شود و حتی اعلام کرده‌اند اگر نیاز است در تحقق این پروژه مهم بسیج شوند.

  این مسئول در پایان مصاحبه با خبرنگار نگاه آبیک تصریح کرد: به نمایندگی از مردم شهر آبیک از نماینده مجلس انتظار داریم مانند همیشه و با تمام وجود و به عنوان یک وظیفه دینی و شرعی پیگیر مشکل و گره موجود در پروژه پردیس‌بان شود.

  گفتنی است، مجتمع گردشگری کاسپین با نام کامل مجتمع توریستی تفریحی برج بین‌المللی کاسپین یک پروژه گردشکری – تجاری در حال ساخت است که در شهرستان آبیک، استان قزوین و در شمال آزادراه کرج به قزوین قرار دارد.

  این مجتمع گردشگری ۲۵ خرداد ۱۳۹۱ در زمینی به مساحت ۱۵۰٬۰۰۰ مترمربع، زیربنای ۸۵۰٬۰۰۰ متر مربع و با ۱۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری بخش خصوصی شروع به ساخت شده که برای تکمیل شدن آن سه سال برآورد کرده‌اند.

  ویژگی های مهم پروژه

  – ۳۰۰۰ واحد اقامتی با قابلیت اقامت برای ۱۸۰۰۰ نفر (این تعداد واحد اقامتی در یک مجتمع توریستی تفریحی در کل جهان بی نظیر است)

  – ۵۰۰۰ واحد تجاری با امکان اشتغال برای ۱۵۰۰۰ نفر در سه شیفت ۲۴ ساعته

  – اختصاص واحد هایی برای نمایشگاه و عرضه مستقیم تولیدات کارخانجات هر سه استان تهران،البرز و قزوین و سایر استان های کشور

  – اختصاص واحد هایی برای برند های برتر و موفق بین المللی

   اختصاص واحد هایی برای نمایشگاهای فصلی

  – اختصاص واحد هایی برای برگزاری مسابقات و اهدای جوایز مختلف برای بازدیدکنندگان و خریداران

  – اختصاص واحد هایی برای کل بانک ها و موسسات مالی اعتباری و شرکت های بیمه

  – اختصاص واحد هایی برای بورس لوازم منزل – کیف و کفش – زیور آلات – البسه – کامپیوتر و گوشی های تلفن همراه و مواد غذایی و ….

  – احداث بزرگترین هایپر مارکت کشور

   چهار سالن اجتماعات ۱۰۰۰ نفره – برای برگزاری همایش و کنسرت و تئاتر بطور همزمان

   سالن اجتماعات ۵۰۰۰ نفره با امکان اقامت ۱۸۰۰۰ نفر مدعوین و اعضای خانواده و همراهان آنان

  – مسجد-نمازخانه و رصد خانه و سایر امکانات مطابق با استاندارد های بین المللی از ویژگی های برج بین الملل کاسپین است.

  – برگزاری جشن ها و مسابقات ورزشی و مسابقات علمی و ….

  احداث ۶۰ رستوران و کافی شاپ برای پذیرایی رایگان از مسافران استان های شمالی و غربی آزاد راه تهران قزوین و مسافران جاده ترانزیت کشور های خارجی

   ۳۰ رستوران برای عرضه غذاهای ملیت های مختلف : ژاپنی – چینی – هندی – ایتالیایی و ….

  رستوران گردان روی طبقات فوقانی و رستوران گردان روی قله کوه همجوار پروژه

   پارک برف و یخ که در کشورمان بی نظیر بوده و احداث این پارک فضای تازه ای برای خود باوری و مکان مناسبی برای سرگرمی و پر کردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان با خانواده های آنان بدون نیاز رفتن به خارج از کشور می باشد.

  پارک آبی – دو واحد ویژه آقایان و بانوان بطور جداگانه و همزمان

  پارک دولفین – تنها واحد احداث شده تا کنون فقط در جزیره کیش واقع شده است که احداث این پارک موجب خوشحالی و سرگرمی فرزندانمان در همه استان های کشور با کمترین هزینه خواهد بود .

  – باغ موزه مینیاتور – احداث نمادین المان های کل استان ها مانند: تخت جمشید – دروازه قرآن – حافظیه – سعدیه و ….

  – احداث سورتمه ریلی برای رفتن به قله کوه و دسترسی به رستوران ها و کافی شاپ های کوهستانی

  – احداث آکواریوم

  – سالن پاتیناژ- اسکی- اسکیت- سالن های ورزشی- سالن تیرندازی- اسب سواری- کوهنوردی-پینت بال- بیلیارد- والیبال- پینگ پنگ- بسکتبال- کارتینگ- بولینگ- اسکواش- دوچرخه سواری- فضای مناسب برای دو میدانی –بالن هوایی متصل-پاراگلایدر- دریاچه مصنوعی و قایق سواری و ماهیگیری- سورتمه-تله سیژ- مجموعه تفریحات کودکان و نوجوانان- شهربازی-استخر و سونا- جکوزی- ماساژ- سالن های بدن سازی- آرایشگاه- کتابخانه- فرهنگ سرا و هنر کده- سینما ۷بعدی –گیم نت-موسسات فنی و حرفه ای-مراکز آموزش

  – اینترنت بیسیم رایگان

  – کوه نور- نور پردازیهای شبانه بر روی کوه مجاور با استفاده از ترکیب نور و صدا ولیزر و تر کیب و بازی با رنگ ها بصورت اتش بازی مصنوعی شبانه.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  2 پاسخ به “آبیک همچنان منتظر آغاز به کار پروژه پردیسبان”

  1. رضا گفت:

   انشاءاله مسؤلین دست بدست هم میدن درست میشه .تا مردم از آثار این پروژه عظىم بهره مند شون

   • رضا گفت:

    نشاءاله مسؤلین دست بدست هم میدن درست میشه .تا مردم از آثار این پروژه عظىم بهره مند شون. به خا طرسربلندی ایران وایرانی هم شده این پروژه بایددرست بشه.۰۹۱۵۹۸۷۸۴۴۷رضا گواهی

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  9 − = هشت