گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۸/۲۱ - ۰۶:۳۷


  جداسازی آب شرب از آب فضای سبز از زبان شهردار آبیک

  نگاه آبیک: شهردار آبیک از اجرای طرح اول مطالعاتی جدا سازی آبیاری فضای سبز شهر با استفاده از آب خام غیر شرب خبر داد و گفت: بیش از ۶۴ درصد فضای سبز شهر آبیک با آب شرب شهری آبیاری می شود. علیرضا امامقلیان شهردار شهر آبیک، در مصاحبه ایی با خبرنگار نگاه آبیک، با بیان این مطلب […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: شهردار آبیک از اجرای طرح اول مطالعاتی جدا سازی آبیاری فضای سبز شهر با استفاده از آب خام غیر شرب خبر داد و گفت: بیش از ۶۴ درصد فضای سبز شهر آبیک با آب شرب شهری آبیاری می شود.

  شهردارآبیک امامقلیان

  علیرضا امامقلیان شهردار شهر آبیک، در مصاحبه ایی با خبرنگار نگاه آبیک، با بیان این مطلب که برای سالم‌ سازی آب شرب هزینه‌های بسیاری صورت می‌ گیرد، گفت شهرداری در این راستا  طراحی شبکه مستقل آبرسانی به فضای سبز با استفاده از آب خام (غیر شرب)، جدا سازی شبکه آب فضای سبز از شبکه آب شرب، بهینه سازی سیستم آبرسانی و افزایش راندمان آبیاری فضای سبز با استفاده از اجرای سیستم آبیاری نوین و کاهش هزینه های آبیاری فضای سبز از جمله نیروی انسانی پس از اجرای طرح اولیه مطالعاتی  در کوتاه ترین زمان پروژه جدا سازی ابیاری را اجرا خواهد کرد.

  شهردار آبیک خاطرنشان کرد در این راستا امید است با مساعدت مسئولان شرکت آب منطقه‌ای استان قزوین و صدور مجوز أخذ چاه به شهرداری، شاهد جداسازی آب شرب از فضای سبز شهر آبیک در سال جاری شاهد باشیم.

  وی افزود: مکاتبه و پیگیری برای أخذ مجوز یک حلقه چاه آب با شرکت آب منطقه‌ای استان قزوین صورت گرفته و تلاش برای تحقق این مهم ادامه دارد، همچنان این طرح در حاله ایی از ابهام قرار دارد و ما منتظر همکاری بیشتر اداره آبفای شهری در این خصوص هستیم.

  این مسئول در پایان مصاحبه با خبرنگار نگاه آبیک، افزود: در فصل گرما روزانه ۷۰۰ هزار لیتر آب از چاه موجود برای آبیاری فضای سبز استفاده می‌شد و آبفای شهری هم میزان برداشت آب را به شش ساعت جیره‌بندی اختصاص داده بود و فضای سبز شهر آبیک از ساعت ۱۲ شب تا شش صبح آبیاری می‌ شد. خوشبختانه با ورود به فصل سرما و بارش های پراکنده ایی که در سطح شهر با آن مواجه بودیم بسیاری از مشکلات را کم کرده است. اما هنوز هم نیازبه جداسازی آب شرب از آب آبیاری فضای سبز به شدت احساس می شود.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  دو × 1 =