گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۸/۲۰ - ۱۷:۴۸


  ۲۰۵ نمایشگاه کتاب در شهرستان آبیک برپا خواهد شد

  نگاه آبیک:  معاون پرورشی و تربیت دینی اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک، از برپایی ۲۰۵ نمایشگاه در هفته کتاب خبر داد و گفت: امسال همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی، ۲۰۵ نمایشگاه کتاب در سطح شهرستان دایر می شود. مراد مرادی رحیم آبادی، معاون پرورشی و تربیت دینی اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک، در […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک:  معاون پرورشی و تربیت دینی اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک، از برپایی ۲۰۵ نمایشگاه در هفته کتاب خبر داد و گفت: امسال همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی، ۲۰۵ نمایشگاه کتاب در سطح شهرستان دایر می شود.

  مراد مرادی

  مراد مرادی رحیم آبادی، معاون پرورشی و تربیت دینی اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک، در مصاحبه با خبرنگار نگاه آبیک گفت: در ساله با آغاز هفته کتاب و کتابخوانی، در سطح شهرستان آبیک، ۲ دو اقدام مهم صورت می گیرد، که یکی از این اقدامات افتتاح نمایشگاه های کتاب در سطح شهر و مدارس شهرستان می باشد.

  معاون پرورشی و تربیت دینی اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک،اظهار کرد: امسال نیز در سطح شهرستان ۲۰۵ نمایشگاه کتاب برپا می شود، که برای شهرستان آبیک با دارا بودن ۱۴۰۰۰ دانش آموز نکته قابل توجهی است.

  مرادی رحیم آبادی، بیان کرد: از ۲۰۵ نمایشگاهی که دایر خواهد شد، تعداد ۱۵۱  در مقطع های ابتدایی با هزینه ایی بالغ بر هجده میلیون و صد و بیست هزار تومان، در مقطع متوسطه اول، ۳۴ نمایشگاه با هزینه ایی بالغ بر پنج میلیون و صد هزار تومان و همچنین ۲۰ نمایشگاه در مقطع متوسطه دوم که در این نمایشگاه نیز  سه میلیون و ششصد هزار تومان هزینه صرف شده است و همچنین تخفیف ۲۰ درصدی نیز در این نمایشگاه برای خریداران قرار داده شده است.

  وی با اشاره به شاخص کتاب برای هر دانش آموز اضافه کرد: شاخص کتاب برای هر دانش آموز در این نمایشگاه ۸ کتاب است. امسال نسبت به سال گذشته کتاب ها از بار معنایی بیشتری برخوردار هستند و همچنین تمامی کتاب ها مورد تأیید بوده و در این دوره از نمایشگاه با تنوع زیادی از کتای روبه رو خواهیم بود، در این نمایشکگاه ها بیش از ۲ هزار نوع جلد در دسترس دانش آموزان علاقمند قرار خواهد گرفت.

  این مسئول به سایر برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی در شهرستان آبیک اشاره کرد و یادآور شد: همانند سال های گذشته دانش آموزان ۳۲ مدرسه در سطح شهر از کتابخانه عمومی شهر آبیک دیدن می کنند و  با داشتن یک قطعه عکس در این کتابخانه عضو می شوند. دانش آموزان بخش بشارات نیز می توانند از کتابخانه نزدیک به شهرها و روستاهای خود مانند محمدیه دیدن نمایند و در کتابخانه های آن جا به صورت رایگان عضو شوند.

   معاون پرورشی و تربیت دینی اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک، به هدف اصلی از بازدید دانش آموزان از کتابخانه ها اشاره کرد و اذعان داشت: از اهداف این حرکت می توان به آشتی دادن دانش آموزان با کتاب و کتابخانه و مطالعه و همچنین عضویت رایگان دانش آموزان در کتابخانه و در آخر و مهمترین هدف یعنی نهادینه کردن فرهنگ کتابخوانی در بین دانش آموزان از اهداف مهم و اساسی این بازدید می باشد.

  مرادی رحیم آبادی در پایان مصاحبه با خبرنگار نگاه آبیک گفت: ترویج و نهادینه کردن فرهنگ توجه به کتاب و کتابخوانی در جامعه از مهم‌ترین نیازهای امروز جامعه است. بالا بودن میزان مطالعه در هر شهر و کشور نشاندهنده افراد آگاه و مطلع در سطح آن شهر و کشور می باشد.  یکی از موثرترین روش‌ها برای نهادینه کردن فرهنگ مطالعه، توسعه کتابخانه‎ها و افزایش سرانه مطالعه در سطح جامعه است زیرا این امر موجب گرایش بیشتر مردم به ویژه نسل جوان و نوجوان به سمت کتاب و کتابخوانی خواهد شد. همچنین  اهدای کتاب به منزله اهدای دانایی یکی از راه های موثر در تقویت منابع کتابخانه ها است که با اهدای کتاب و منابع کتابخانه ای به غنی سازی بیشتر کتابخانه ها کمک کنیم و با اهدای حتی یک جلد کتاب در تجهیز کتابخانه های عمومی سهیم باشیم.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  − 2 = شش