گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۸/۲۰ - ۱۳:۱۳


  فرش قرمز فیلم «شیار ۱۴۳» زیر پای مادران شهید پهن شد/ تجلیل از ۳ اسطوره صبر

  نگاه آبیک: افتتاحیه اکران فیلم سینمایی «شیار ۱۴۳» طی مراسم ویژه با حضور مادران شهید در برج میلاد برگزار شد. به گزارش نگاه آبیک به نقل از مهر، فیلم سینمایی «شیار ۱۴۳» به کارگردانی نرگس آبیار و تهیه کنندگی محمد حسین قاسمی و ابوذر پورمحمدی شامگاه ۱۷ آبان ماه با حضور مادران ۱۴۳ شهید و برخی […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: افتتاحیه اکران فیلم سینمایی «شیار ۱۴۳» طی مراسم ویژه با حضور مادران شهید در برج میلاد برگزار شد.

  شیار 143

  به گزارش نگاه آبیک به نقل از مهر، فیلم سینمایی «شیار ۱۴۳» به کارگردانی نرگس آبیار و تهیه کنندگی محمد حسین قاسمی و ابوذر پورمحمدی شامگاه ۱۷ آبان ماه با حضور مادران ۱۴۳ شهید و برخی مقام های لشکری و کشوری و چهره های فرهنگی و ورزشی در برج میلاد افتتاح شد.

  در ابتدای این مراسم که اجرای آن را سیدعلی ضیاء به عهده داشت به مادران شهید و حاضران در جمع خوش آمد گفته شد و پس از آن نرگس آبیار نویسنده و کارگردان روی صحنه آمد و گفت: انتظار با قدم های آهسته به پایان رسید و تنها چند روز دیگر به آغازی دوباره باقی مانده است و امشب به بهانه فیلم «شیار ۱۴۳» دور هم جمع شده ایم تا فرش قرمز را زیر پای مادران فداکار و البته چشم به راه سرزمین مان پهن کنیم و به گرمی دستانشان را بفشاریم و بگوییم خوش آمدید به محفل خودتان؛ محفلی که به نام مادر شهید زینت داده شده و از آنها بخواهیم با نفس حق خود برای ادامه راه «شیار ۱۴۳» دعا کنند.

  وی در ادامه افزود: ای  مادران سرزمین من، به عنوان یک زن با همه وجود خوشحالم که کنار فیلمم ایستاده اید و با مهر وجودی خود «الفت» را برای شروعی دیگر راهی و همراهی می کنید.

  کارگردان فیلم سینمایی «شیار ۱۴۳» متذکر شد: امروز و در این لحظه همگی به خود می بالیم که شما از خودگذشتگان کنار ما نشسته اید و از شما مادران می خواهم که دوشادوش الفت بیاستید تا گمشده خود را از «شیار ۱۴۳» بیاید و با او از راه سختی که تا امروز طی کردید، بگویید.

  آبیار خطاب به مادران شهید گفت: مادران من، از دلتنگی های یک عمر برای دیدن روی ماه فرزندانتان، از دلواپسی سالهای چشم انتظاری و دعا برای سلامتی آنها و تا شنیدن خبر شهادتشان و از یونس، احمد، محمود که برای هدفی مقدس در هشت سال جنگیدند و همچنین از بسیاری  ناگفته های خود با مردم و به خصوص نسل جوان بگویید.

  وی افزود: از زمانی که ساخت فیلم «شیار ۱۴۳» را همراه با تیم همیشه همراهم آغاز کردم به این روز با شکوه و به این همراهی گران قدر، با شکوه و ستودنی فکر می کردم و رویای من بود. اما امروز این خیال خوش با حضور شما سروران و همراهی همیشگی مردم عزیز کشورم به واقعیت پیوست.

  آاین بانوی فیلمساز در پایان عنوان کرد: از همه خانواده های شهدا، هنرمندان، ورزشکاران که با حضورشان در این محفل قدم بر چشم ما گذاشتند، سپاسگزارم. همچنین از مجموعه برج میلاد و ایثارگران شهرداری که ما را در برگزاری این مراسم یاری کردند سپاسگزارم.

  پس از صحبت های نرگس آبیار کارگردان فیلم «شیار ۱۴۳»، مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری، سردار محمدعلی آسودی، علیرضا رضاداد، محمد احسانی، حجت الاسلام امرودی معاون امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری، گلاره عباسی و نرگس آبیار روی صحنه آمدند تا از سه مادر شهید حاجیه خانم ها فاطمه هوشمند مادر سه شهید، فاطمه خوش لهجه مادر دو شهید علی اصغر و علی اکبر سجادی، فاطمه ندیمی مادر دو شهید محمد و منصور نمایندگی تجلیل به عمل آورند.

  سیدعلی ضیاء مجری مراسم برای همراهی مادران شهید روی سن از خانم ها آبیار و عباسی خواست به پیشواز اسطوره های صبر بروند. مزین شدن مراسم به صلوات های مکرر و ادای احترام ویژه مقامات به مادارن شهید به ویژه سردار آسودی که احترام را با خم شدن پیش پای این مادران و بوسیدن چادر یکی از آنها به انجام رساند، از ویژگی های مراسم امشب بود.

  بانو فاطمه خوش لهجه در سخنان کوتاهی خطاب به حضار خواست که از دروغ گفتن پرهیز کنند. وی همچنین با زبان شیرین از مردم خواست در مصرف آب اسراف نکرده و آن را هدر ندهند.

  محمود دولت آبادی، مصطفی رحماندوست، احمدرضا عابدزاده، حمید استیلی، کاظم هژیرآزاد، پویا امینی، آزاده نامداری، مهران احمدی، علیرضا امینی، جواد عزتی، مهدی رحمانی، هادی مقدم‌دوست، علی سرتیپی و … از دیگر مهمانان این مراسم بودند.

  پس از پایان مراسم افتتاحیه، فیلم سینمایی «شیار ۱۴۳» به مادران شهید تقدیم شد و به تماشای این فیلم سینمایی نشستند.

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  + نُه = 11