گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۸/۱۹ - ۱۰:۳۷


  سی وهفتمین دوره مسابقات قرآن کریم در آبیک برگزار شد

  نگاه آبیک: سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن کریم به همت  اداره اوقاف شهرستان آبیک هم اکنون در حال برگزاری است. مجید سرکار، دبیر ستاد سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن کریم، در مصاحبه ایی با خبرنگار نگاه آبیک با توجه به اهداف برگزاری این مسابقه، اظهار داشت: ایجاد موقعیت و فضا برای تقویت معلومات قرآنی […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن کریم به همت  اداره اوقاف شهرستان آبیک هم اکنون در حال برگزاری است.

  IMG_3835

  مجید سرکار، دبیر ستاد سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن کریم، در مصاحبه ایی با خبرنگار نگاه آبیک با توجه به اهداف برگزاری این مسابقه، اظهار داشت: ایجاد موقعیت و فضا برای تقویت معلومات قرآنی اقشار مختلف مردم یکی از مهمترین اهداف اصلی بگزاری این مسابقات است، از اهداف دیگر می توان، به ترویج فرهنگ مطالعه و تحقیق در بین مخاطبین قرآنی و همچنین آشنا کردن مردم با نکات کاربردی مفاهیم و تفسیر قرآن‌کریم، از طریق ارائه سئوالات هدفمند اشاره کرد.

  دبیر ستاد سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن کریم، با اشاره به این که این مسابقات در دو گروه دختران و پسران برگزار شد، اظهار داشت: این دوره از مسابقات در دو روز، دیروز ویژه دختران و امروز، ویژه پسران برگزار شد.

  این مسئول با اشاره به این که در این دوره از مسابقات بیش از ۱۲۰ نفر شرکت کرده اند، اظهار کرد: در این دوره از مسابقات ۱۲۰ شرکت کننده، در رشته های حفظ، قرائت و ترتیل قرآن کریم و بیش از ۷۰ نفر هم در رشته اذان و ابتهال شرکت کرده اند، و در بخش خواهران، که روز گذشته برگذار شد، بیش از ۱۵۰ نفر از دختران در رشته های حفظ، قرائت و ترتیل قرآن کریم شرکت کردند.

  وی با اشاره به رده های سنی شرکت کننده در این دوره از مسابقات گفت: این مسابقات در دو رده سنی، کمتر از ۱۶ سال و بیشتر از ۱۶ سال برگزار شده است، که آغاز ثبت  نام برای این دوره از مسابقات از آغاز دهه کراممت آغاز و تا روز گذشته ادامه داشت، امروز شرکت کنندگان برای شرکت در این مسابقه آماده شدند.

  دبیر ستاد سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن کریم، با اشاره به انعقاد تفاهم نامه ایی بین اداره اوقاف و آموزش و پرورش شهرستان آبیک، یادآور شد: با اشاره به انعقاد تفاهم نامه ایی با اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک، دانش آموزان در این دوره از مسابقات حضور بسیار خوبی داشته اند و امیدواریم این مسابقات بتواند در شناسایی افراد با استعداد کمکی کرده باشد و بتواند پلی برای آینده این افراد باشد.

  IMG_3836

  عباس علیمرادی، یکی از افراد شرکت کننده در این دوره از مسابقات بیان کرد: مسابقات همیشه سکویی برای پیشرفت قاریان بوده و هست و افراد بسیار زیادی بوده‌اند که چندین دوره در مسابقات شرکت کرده‌اند و بدون کسب نتیجه‌ای خسته شده و از مسابقات کناره‌گیری کرده‌اند اما به نظر من اگر یک نفر در مسابقات موفق به کسب رتبه نشود نباید ناراحت شود و از مسابقات کناره‌گیری کند، بلکه باید مسیر را با قدرت ادامه دهد و فنون تلاوت را قدم به قدم فرا بگیرد و اول و آخر نیز توسل و توکل داشته باشد، یعنی از خداوند متعال نیز درخواست کند این هدیه به او داده شود.

  یکی دیگر از افراد شرکت کننده در این دوره از مسابقات، با اشاره به سطح کیفی مسابقات تأکید کرد: امسال نسبت به سال گذشته، تعداد افراد شرکت کننده بیش از ۵۰ درصد افزایش داشته و افرادی که در این دوره شرکت کرده اند، از توانایی خوبی برخوردار هستند و این یکی از عواملی است که سطح کیفی را افزایش داده است.

  وی افزود: من حدود ۳ دوره است که در این مسابقات شرکت کرده ام و این دوره، دوره بسیار خوبی است و امیدوارم بتواند به ما کمک کند تا بتوانیم که پله های بالاتر رفته و در این رشته به موفقیت های خوبی دست پیدا کنیم و برای جامعه و کشور خود فردی مفید باشیم.

  علی آقاحسینی، داور این دوره از مسابقات در بخش برادران در مصاحبه ایی با خبرنگار نگاه آبیک، اظهار کرد: سطح کیفی این دوره از مسابقات بسیار خوب بود چون من در چند مسابقات در سطح شهرستان های استان قزوین داوری کرده بودم، سطح کیفی این مسابقات را بهتر از شهرهای دیگر ارزیابی می کنم.

  دبیر ستاد سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن کریم، با توجه به همکاری کانون نهج البلاغه و موسسه قانونی امام رضا (ع)  در این دوره از مسابقات تأکید کرد: افراد تعلیم دیده در موسسات قرآنی مانند امام رضا (ع) و سایر موسسات قرآنی نیز در این مسابقات حضور پررنگ و خوبی داشتند.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  + 5 = چهارده