گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۸/۱۹ - ۱۱:۲۶


  معاینه چشم کودکان تا ۱۵ آذر

  نگاه آبیک: اگر تاکنون برای سنجش بینایی کودکان به مراکز بینایی سنجی رایگان بهزیستی مراجعه نکرده‌اید تا ۱۵ آذر فرصت دارید. به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، به خاطر داشته‌باشید که درمان تنبلی چشم کودکان تا پیش از ۵ سالگی‌ می‌تواند مفید واقع شود در غیراین‌صورت پس از۵ سالگی، هر چه درمان چشم تنبل بیشتر به عقب […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: اگر تاکنون برای سنجش بینایی کودکان به مراکز بینایی سنجی رایگان بهزیستی مراجعه نکرده‌اید تا ۱۵ آذر فرصت دارید.

  پایگاه-سنجش

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک، به خاطر داشته‌باشید که درمان تنبلی چشم کودکان تا پیش از ۵ سالگی‌ می‌تواند مفید واقع شود در غیراین‌صورت پس از۵ سالگی، هر چه درمان چشم تنبل بیشتر به عقب بیافتد، احتمال به دست آوردن بینایی کامل کم‌تر می‌شود.

  تا آن‌جا که بسیاری از متخصصان معتقدند پس از ۷ تا ۱۰ سالگی، درمان هیچ تأثیری در بینایی نخواهد داشت.

  سازمان بهزیستی کشور و به تبعه آن سازمان بهزیستی شهرستان آبیک، زمان اجرای طرح بینایی سنجی کودکان را امسال تا ۱۵ آذر ماه تمدید کرده‌است. خانواده‌ها می‌توانند با تماس تلفنی با بهزیستی آبیک  از نزدیک‌ترین پایگاه سنجش محل سکونتشان آگاه شوند.

  جلال الدین عاشوری، کارشناس حوزه پیشگیری بهزیستی شهرستان آبیک، درباره دلایل تمدید زمان اجرای طرح سنجش بینایی گفت: با توجه به استقبال مردم از این طرح و تعداد زیاد مراجعین به پایگاه‌های سنجش بینایی تصمیم به تمدید زمان گرفته‌شد.

  کارشناس حوزه پیشگیری بهزیستی شهرستان آبیک، با اشاره به تلاش این سازمان برا ی پوشش کامل کودکان در طرح مبارزه با تنبلی چشم در کل کشور گفت: در سال گذشته توانستیم ۷۱ درصد از کودکان ۴ تا ۶ سال کشور را تحت پوشش طرح آمبلیوپی قرار دهیم و در تلاشیم امسال این آمار را به ۸۰ درصد برسانیم. خوشبختانه این آمار در سطح شهرستان آبیک به ۹۸ درصد رسیده است.

  عاشوری با اشاره به اجرای این طرح برای کودکان ۱ تا ۳ ساله گفت: این طرح امسال در ۲ استان به‌ صورت آزمایشی اجرا می‌شود و امیدواریم بتوانیم در سال ۸۷ در سراسر کشور آن‌ را اجرا کنیم.گفتنی است با وجود نیاز شدیدی که در بین کودکان شهرستان آبیک مشاهده می شود، هنوز این طرح در سطح این شهرستان انجام نمی گیرد.

  وی اظهار داشت: بهزیستی شهرستان آبیک سعی کرده این پایگاه ها را به علت نزدیک و دردسترس بودن همه خانواده ها در مدارس ابتدایی شهرستان برپا کند، علاوه بر آن در مراسم شیرخواران حسینی و همچنین جند پایگاه در سطح شهر و روستاها برپا شده است که مادران می توانند به راحتی کودکان خود را به این پایگاه ها آورده و از سلامت بینایی آن ها مطمئن شوند.

  یکی از مادران کودکان، آبیکی گفت: این پایگاه ها بسیار عالی بوده و من به راحتی فرزندم را به یکی از این پایگاه ها آمدم و پزشک چشم های فرزندم را معاینه کرد و به کودکم عینک داد و من از برخورد مسئولین بسیار راضی هستم. و به علت زیاد بودن پایگاه ها افراد زیاد در صف ها منتظر نمی مانند و به سرعت کارهایمان انجام می شود.

  مردم شهرستان به طور نسبی رضایت زیادی از برگزاری این طرح در سطح شهرستان آبیک، دارند امید است با برگزاری این  طرح در سطح شهرستان تمامی کودکان  مبتلا به تنبلی چشم، شناسایی و درمان شوند.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  هفت + = 9