گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۸/۱۸ - ۱۹:۲۸


  نیازی به تمدید زمان مذاکرات نیست/ ۱+۵ به تعهدات خود عمل نکرد

  نگاه آبیک:  دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره به اکثریت یافتن جمهوری‌خواهان در کنگره و مواضع منفی جمهوری‌خواهان گفت: حقوق هسته‌ای ملت ایران با بازی نمایشی دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان نباید ضایع شود. به گزارش نگاه آبیک به نقل از تسنیم، محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در پایان نشست دبیران این حزب اظهار داشت: جنگ بین […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک:  دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره به اکثریت یافتن جمهوری‌خواهان در کنگره و مواضع منفی جمهوری‌خواهان گفت: حقوق هسته‌ای ملت ایران با بازی نمایشی دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان نباید ضایع شود.

  حبیبی

  به گزارش نگاه آبیک به نقل از تسنیم، محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در پایان نشست دبیران این حزب اظهار داشت: جنگ بین موضع دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان در مورد مسایل هسته‌ای ایران زرگری و ساختگی است، آنها یک هدف را دنبال می‌کنند و می‌خواهند در توافق مذاکره هزینه‌های بیشتری به ملت ایران تحمیل کنند.

  وی با اشاره به موضع اوباما که گفته بود، تحریم‌ها ایران را به پای میز مذاکره کشانده است، افزود: این یک ادعای پوچ و بی‌معنا است. آنچه ملت ما به آن رضایت داده است؛ اتمام حجت با استبداد جهانی و اثبات غیرقابل اعتماد بودن آمریکا است. تحریم‌ها هیچ‌گاه بر اراده ملت ایران در مقابله با ۱+۵ تعیین کننده نبوده است.

  دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی اضافه کرد: ۶۰ درصد مردم آمریکا در انتخابات اخیر شرکت نکرده‌اند. از میان ۴۰ درصد شرکت کننده حزب حاکم اندکی بیش از ۵۰ درصد آرا را کسب کرده است. لذا یک حکومت اقلیت در آمریکا حاکم است و معلوم نیست از چه درجه‌ای از مقبولیت برخوردار باشد.

  حبیبی تصریح کرد: جمهوری‌خواهان از واقعیت‌های منطقه و جهان به‌دور هستند و جایگاه ایران را در منطقه و جهان خوب ارزیابی نمی‌کنند. ایران گرجستان و اوکراین نیست. بازی جمهوری‌خواهان در اوکراین نتایجی جز تهدید امنیت جهان، تجزیه یک کشور و ناامنی و کشتار به‌دنبال نداشته است. سیاست جمهوری‌خواهان چیزی جز کاهش قدرت آمریکا و تهدید امنیت جهانی دستاورد دیگری نداشته است.

  وی با اشاره به شورش نقاب‌داران در اروپا و آمریکا  تصریح کرد: طی روزهای اخیر موج جدیدی از اعتراضات و شورش اجتماعی را در آمریکا و اروپا شاهد هستیم. این شورش ادامه جنبش اعتراض ضد نظام سرمایه داری است که در گذشته به‌شدت سرکوب شده است. تظاهرات چند هزار نفری در بروکسل مرکز اتحادیه اروپا، اعتراضات در انگلیس، آلمان و فرانسه، بلژیک و چهار شهر آمریکا تحرکاتی از این دست هستند.

  دبیرکل مؤتلفه اسلامی همچنین با اشاره به نزدیک شدن پایان مهلت گفت‌وگوهای هسته‌ای تصریح کرد: ملت ما آمریکا را مسئول مستقیم به نتیجه نرسیدن گفت‌وگوهای هسته‌ای می‌داند، چراکه از ابتدای شکل‌گیری گفت‌وگوها این آمریکا بوده است که مدام در رسیدن به نتایج اخلال می‌کرده است.

  **۵+۱ به هیچ‌یک از تعهدات خود حتی برداشتن تحریم پتروشیمی‌ها عمل نکرده است**

  حبیبی خاطرنشان کرد: بر اساس اعتراف سران ۱+۵ و نیز گزارش آژانس، ایران به همه تعهدات خود عمل کرده است اما متأسفانه ۱+۵ به هیچ‌یک از تعهدات خود حتی برداشتن تحریم پتروشیمی‌ها عمل نکرده است.

  وی در ادامه تأکید کرد: دوباره سخن از تمدید مذاکره است. به نظر ما آنچه باید در مذاکرات مطرح شود، مطرح شده است و تمدید هم شده است لذا نیازی به تمدید نیست و ایران با قاطعیت می‌تواند عمل غرب به تعهدات خود در مذاکره را بخواهد.

  دبیرکل مؤتلفه اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد تحولات سرزمین‌های اشغالی به‌ویژه در قدس شریف گفت: صهیونیست‌ها بازی خطرناکی را شروع کرده‌اند. آنها از ورود فلسطینی‌ها به مسجد‌ الاقصی جلوگیری کرده‌اند. قدس شریف قبله اول مسلمانان جهان است و هتک حرمت این مکان مقدس بازی کردن با احساسات مسلمانان جهان بوده و نفرت بیشتر مسلمین جهان را برانگیخته است. رژیم اشغالگر قدس باید منتظر انتفاضه اسلامی قدس باشد و در این انتفاضه قطعاً اسلحه جای سنگ را می‌گیرد.

  حبیبی با اشاره به عملیات شهادت‌طلبانه در قدس شریف اظهار داشت: فلسطینی‌ها خود را آماده نبرد سهمگین‌تر از نبرد ۳۳روزه و ۵۱روزه غزه می‌کنند. اسرائیل باید منتظر شکست سخت‌تری باشد.

  وی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد اشکالات مطرح در «طرح الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت» ابراز داشت:  اشکالات متعددی در این طرح وارد است که باید نمایندگان به آن توجه کنند. ۵۰ قانون دائمی کشور قرار است در «طرح الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت» اصلاح شود. به نظر می‌رسد اصلاح هریک از آنها نیاز به دقت کارشناسی دارد. همچنین با اصل ۷۵ قانون اساسی و مواد آئین‌نامه داخلی مجلس نیز سازگار نیست.

  دبیرکل مؤتلفه اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با یادکرد از جرج جرداق نویسنده مسیحی اثر ارزشمند به‌نام امام علی(ع) صدای عدالت انسانی، گفت: جرج جرداق بارها مورد تقدیر علما و مراجع به‌دلیل آثار ارزشمند وی به‌ویژه کتاب علی(ع) صدای عدالت انسانی قرار گرفته است. همچنین اثر ارزشمند او تحت عنوان «شگفتی‌های نهج‌البلاغه» شایسته تجلیل است. درگذشت این دانشمند مسیحی را تسلیت می‌گوئیم و آثار پرارزش او را ارج می‌نهیم.

  حبیبی با بیان اینکه حضور عظیم مردم در مراسم عزاداری و توسل به اباعبدالله الحسین در محرم امسال شکوه و عظمت خاصی داشت با تقدیر از همه کسانی که در ایران و در کشورهای جهان در این مراسم حضور داشته‌اند، اقدامات تخریبی گروهک‌های تکفیری و برخی تحرکات در تبیین التقاطی فرهنگ عاشورا را محکوم کرد.

  دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره به حکم مقام معظم رهبری برای آقای سرافراز در خصوص اداره صدا و سیما اظهار داشت: آقای سرافراز از مدیران شناخته شده خانواده رسانه ملی و برادر دو شهید است. او آزمون خوبی در نبرد رسانه‌ای با غرب و به‌ویژه امپریالیسم خبری آمریکا داشته است و از این آزمون موفق بیرون آمده است.

  وی افزود: ان‌شاءالله او از عهده مأموریت‌هایی که در حکم مقام معظم رهبری آمده است برمی‌آید.

  حبیبی در پایان همچنین از زحمات آقای مهندس ضرغامی در دوره تصدی صدا و سیما تشکر و خدمات او را در عرصه فرهنگ کشور ماندگار توصیف کرد و برای ایشان در تداوم خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران آرزوی موفقیت نمود.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  نُه × = 72