گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۸/۱۸ - ۱۷:۱۲


  برگزاری عکس المپیاد درون مدرسه ایی در آبیک

  نگاه آبیک: معاونت تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش شهرستان آبیک گفت: امسال برای اولین بار در سطح شهرستان آبیک، مابقه عکس المپیاد درون مدرسه ایی در مدارس سراسر شهرستان برگزار می شود. مراد مرادی، معاونت پرورشی و تربیت بدنی و سلامت اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک در مصاحبه ایی با خبرنگار نگاه آبیک،  با […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: معاونت تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش شهرستان آبیک گفت: امسال برای اولین بار در سطح شهرستان آبیک، مابقه عکس المپیاد درون مدرسه ایی در مدارس سراسر شهرستان برگزار می شود.

  IMG_2480

  مراد مرادی، معاونت پرورشی و تربیت بدنی و سلامت اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک در مصاحبه ایی با خبرنگار نگاه آبیک،  با اشاره به برگزاری مسابقات عکاسی المپیاد درون مدرسه ایی، گفت: در راستای عملیاتی نمودن سند تحول بنیادین نظام آموزش و پرورش ، و تمرکز بر ساحت های یاد گیری، تربیتی، بدنی، اخلاقی و اجتماعی دانش آموزان با نگاهی ویژه به ساحت هنری و تاثیر گذاری مستقیم آن بر روی موارد فوق که با بهره گیری از مشارکت و همیاری دانش آموزان با حضور حداکثری وهمچنین مشارکت دست اندرکاران محیط های آموزشی و با تکیه بر توانمندی تخصصی هنرمندان اقدام به برگزاری جشنواره عکس با موضوع المپیاد ورزشی درون مدرسه ای نموده است.

  معاونت پرورشی و تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش شهرستان آبیک ادامه داد: در این راستا اولین جشنواره کشوری عکاسی با هدف فرهنگ سازی و ثبت آثار (خلاقانه در بخش جنبی المپیاد ورزشی درون مدرسه ای) دانش آموزان سراسر کشور برگزار می گردد . جشنواره عکاسی دیجیتال دارای یک بخش رقابتی اصلی و دو بخش رقابتی فرعی می باشد.

   این مسئول با اشاره به اهداف برگزاری این مسابقه اذعان کرد: ثبت توانمندی ها و شیوه های ارتقاء آمادگی جسمانی و مهارت های ورزشی از نگاه دانش آموزان یکی از مهمترین اهداف این مسابقات است. از موارد دیگر می توان به، استفاده از تأثیرگزاری هنر عکاسی برای انعکاس سطح سلامت جسمی و روحی دانش آموزان، ثبت تصاویر متنوع ورزشی و مهارت های دانش آموزان با استفاده از هنر عکاسی، بها دادن به دانش آموزان هنرمند و به کارگیری نظرات آن ها برای تهیه عکس های المپیاد درون مدرسه ایی از مهمترین اهداف برگزاری مسابقات عکاسی به صورت کشوری می باشد.

  معاونت پرورشی و تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش شهرستان آبیک به ایجاد  رقابت سالم بین دانش آموزان هنرمند اشاره کرد و گفت: دانش آموزان هنرمند می توانند در رقابتی سالم در به تصویر کشیدن این المپیادهای درون مدرسه ایی شرکت کنند. از طرفی ما می توانیم این المپیاد را از نگاه خود دانش آموزان نظاره کنیم و بفهمیم که دانش آموزان از چه دیدگاه هایی به این مسابقات نگاه می کنند؛ بدین وسیله بتوانیم به نواقص این المپیاد پی برده و آن ها را برطرف کنیم و نقاط قوت را نیز قوی تر سازیم.

  این مسئول در پایان مصاحبه با خبرنگار نگاه آبیک،  گفت: در چند مرحله استانی و کشوری عکس های برگزیده انتخاب می شوند و به نفرات برتر جوایزی اهدا خواهد شد. و عکس های برگزیده در کتابی و با نام خود عکاس به چاپ خواهد رسید.

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  هفت × = 7