گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۸/۱۸ - ۱۵:۳۰


  برگزاری مسابقات آمادگی جسمانی در آبیک

  نگاه آبیک: کارشناس تربیت بدنی و سلامت اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک گفت: با هدف انتخاب تیم آموزشگاهی جهت اعزام به مسابقات استانی اقدام به برگزاری مسابقات آمادگی جسمانی پسران درسه مقطع خواهیم کرد.  کارشناس تربیت بدنی و سلامت اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک  در مصاحبه ایی با خبرنگار نگاه آبیک، ازبرگزاری مسابقات […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: کارشناس تربیت بدنی و سلامت اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک گفت: با هدف انتخاب تیم آموزشگاهی جهت اعزام به مسابقات استانی اقدام به برگزاری مسابقات آمادگی جسمانی پسران درسه مقطع خواهیم کرد.

  آمادگی جسمانی

   کارشناس تربیت بدنی و سلامت اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک  در مصاحبه ایی با خبرنگار نگاه آبیک، ازبرگزاری مسابقات آمادگی جسمانی خبر داد و گفت: اھمیت فعالیت بدنی به عنوان بخش مکمل یک زندگی سالم گسترش یافته و شواھد علمی از فواید سلامت بخش تمرین و ورزش در حال افزایش است.

  این مسئول گفت: بررسی ھا نشان می دھند که فعالیت بدنی با تکرار ، شدت ، مدت مناسب و بر اساس برنامه ھای منظم ، مزایای قابل توجه دارد. حفظ سطح مناسبی از عناصر آمادگی جسمانی مانند استقامت قلب و عروق ، قدرت و استقامت عضلانی ، ترکیب بدنی و انعطاف پذیری ، در کاھش خطر بیماری ھای قلبی ، فشار خون ، دیابت ، پوکی استخوان ، چاقی و ناراحتی ھای روانی (افسردگی) مؤثر است.

  وی افزود: کاھش میزان موارد حمله ی قلبی و حفظ عملکرد مستقل در پیری از مزایای تمرینات منظم است. به علاوه افراد دارای فعالیت جسمانی نسبت به افراد غیر فعال از طول عمر بیشتری برخوردارند.

  کارشناس تربیت بدنی و سلامت اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک، آمادگی جسمانی بدون تردید نقش مھمی را در رسیدن به اجرای موفقیت آمیز دارا می باشد، لذا توسعه آن برای ورزشکاران نخبه ملی از اھمیت خاصی برخوردار است. بویژه رشته اسکواش به دلیل بھره گیری از عوامل آمادگی جسمانی ( چابکی و سرعت بالا برای اجرای تکنیک ھا، ضربات سریع و انفجاری ) بازیکنی را می طلبد که از شرایط و قابلیت ھای ویژه ای برخوردار باشد.

  وی اظهار کرد: به عقیده متخصصان، عملکرد انسان شامل تعامل سه دستگاه مکانیکی (جسمانی)، فیزیولوژیکی (انرژی) و کنترل یا روانشناختی می باشد. روانشناسی ورزشی به طور مستقیم به درک و نفوذ بر دستگاه کنترل مربوط می باشد و می کوشد تا ورزشکاران را در رسیدن به ظرفیت ھای کامل خودشان توانا سازد.

  این مسئول بیان کرد: روانشناسی ورزش بیشتر اختصاص به این مطلب دارد که ورزشکاران را از نظر روانی به فوق عادی برساند، یعنی از نظر شاخص ھای مھارت ھای روانی که عبارتند از: انگیزش، تمرکز، اعتماد به نفس، ھدف گزینی، تصویر سازی ذھنی و کنترل روانی به سطحی برسند که در ھنگام رقابت ورزشی از لحاظ روانی دچار مشکل نشوند.

  وی اضافه کرد:  بنابراین رسیدن به عملکرد بھینه، حفظ و تداوم آن و کسب نتیجه ای مطلوب در طی یک دوره مسابقه ورزشی از اھمیت بسزایی برخوردار می باشد. عملکرد بھینه تنھا زمانی حاصل می شود که ورزشکار چه از نظر بدنی و چه از نظر روانی آمادگی لازم را برای انجام مسابقه کسب و مھمتر از آن اینکه آمادگی خود را در طول مسابقات حفظ نموده و استمرار بخشد.

  کارشناس تربیت بدنی و سلامت اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک در پایان مصاحبه با خبرنگار نگاه آبیک  با اشاره به شرایط لازم برای شرکت در این مسابقه گفت: شرایط برای شرکت در مسابقه به شرح زیر است.

  ۱-اعضای هرتیم در هر مقطع تحصیلی شامل شش نفر در مقطع ابتدایی (۲نفر متولد ۱۳۸۳) (۲ نفر متولد۱۳۸۲)(۲نفر متولد۱۳۸۱) در مقطع متوسطه دوره اول (دو نفر متولد ۱۳۷۹) (دو نفر متولد ۱۳۸۰) (دو نفر متولد ۱۳۸۱) درمتوسطه دوره دوم (دو نفر متولد ۱۳۷۸یا۱۳۷۹) (دو نفر متولد ۱۳۷۷) (دو نفر متولد ۱۳۷۶)

  ۲-موارد آزمون شامل: دوی ۵۴۰متر-بارفیکس ایستاده-انعطاف پذیری-درازنشست

  ۳-همراه بودن یک نفر مربی یاسرپرست ازمدرسه الزامیست.

  ۴-زمان و مکان برگزاری مسابقات: سالن ورزشی امام علی(ع)-شنبه ۱/۹/۹۳مقطع ابتدایی ساعت۸ صبح و مقطع متوسطه دوره های اول ودوم ساعت۳۰/۱۰صبح می باشد.

  ۵-تکمیل آلبوم پیوستی و تحویل به کارشناسی تربیت بدنی حداکثر تا تاریخ ۹۳/۸/۲۷

  ۶-بازیکنان برتر به مسابقات قهرمانی استان اعزام خواهند شد.

  این مسئول با ابراز امیدواری برای برگزاری یک مسابقه خوب گفت: در نھایت تلاش ھمه محققان علوم ورزشی و مربیان، تعیین فاکتورھای فیزیولوژیکی و روانشناسی مؤثر برای تھیه فرمولی برای برد و موفقیت و یا تلاش برای بوجود آوردن نیمرخی از ورزشکاران موفق می باشد.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  یک پاسخ به “برگزاری مسابقات آمادگی جسمانی در آبیک”

  1. xy گفت:

   چگونه سریع تر بدویم؟

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  − 6 = سه