گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۸/۱۳ - ۱۰:۲۹


  اقامه نماز ظهر عاشورا در ۱۲۰ مسجد شهرستان آبیک

  نگاه آبیک: رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک گفت: امسال نماز ظهر عاشورا در بیش از ۱۲۰ مسجد شهرستان آبیک اقامه خواهد شد. به گزارش خبرنگار نگاه آبیک،  حجت‌ الاسلام سید جلال حسینی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک  از برگزاری نماز ظهر عاشورا در ۱۲۰ مسجد شهرستان آبیک خبر داد و اظهار داشت: با توجه به […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک گفت: امسال نماز ظهر عاشورا در بیش از ۱۲۰ مسجد شهرستان آبیک اقامه خواهد شد.

  نماز ظهر عاشورا

  به گزارش خبرنگار نگاه آبیک،  حجت‌ الاسلام سید جلال حسینی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک  از برگزاری نماز ظهر عاشورا در ۱۲۰ مسجد شهرستان آبیک خبر داد و اظهار داشت: با توجه به ازدیام مردم در راهپیمایی ۱۳ آباان و عاشورای حسینی مردم می توانند در بیش از ۱۲۰ مسجد در شهرستان آبیک، نماز ظهر عاشورا را برپا کنند.

  حجت‌الاسلام حسینی گفت: فلسفه و چرایی قیام عاشورا احیاء احکام الهی و سنت رسوال اکرم (ص) بود. امام حسین (ع) با فدا کردن جان خود و عزیزانش سعی کرد تا دین اسلام و جدش را احیا و دویاره زنده کند.

  وی گفت: یکی از احکام الهی اقامه نماز است و اقامه نماز ظهر عاشورا یکی از مهمترین پیام واقعه عاشورا بود. امام حسین (ع) در ظهر عاشورا در حین جنگ با لشکر کوفه در موقع اذان نماز، جنگ را رها کرد و به اقامه نماز ایستاد و اهمیت نماز اول وقت را به همگان نشان داد.

  حسینی گفت: امام حسین (ع) در بحبوحه جنگ و نبرد روز عاشورا به همراه یارانش در حالی که از هر طرف به سمت آنان تیر می بارید نماز ظهر عاشورا را اقامه کردند. نگذاشت تیرهای باطل مانع برپایی نماز شود.

  این مسئول بیان داشت: نماز با بصیرت انسان را از تمام انحرافات نجات می دهد و زمینه سعادت انسان را فراهم می‌کند. زیرا کسی که خود را در محضر خدا ببیند، هیچ گاه کاری نخواهد کرد که در مقابل خداوند شرمنده شود. زیرا خدا را ناظر و شاهد بر اعمال خود می داند.

  رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آبیک گفت: نهادینه سازی فرهنگ اقامه نماز ظهر عاشورا برعهده نهادها و سازمان های فرهنگی است. که باید در این زمینه تمامی تلاش خود را انجام دهند البته این موضوع به نماز ظهر عاشورا بسنده نشود و نماز را در سراسر زندگیمان باید احیا کنیم.

  گفتنی است دستجات عزاداری سالار و سرور شهیدان ابا عبدالله الحسین (ع)  با شنیدن صدای اذان، عزاداری را متوقف و به اقامه نماز ظهر عاشورا در ۱۲۰ مسجد آماده شده برای اقامه نماز، به خواندن نماز پرداختند.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  یک × = 8