گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۸/۱۷ - ۲۰:۵۱


  تفکر عاشورایی، داعش را در سوریه و عراق وادار به عقب‌نشینی کرد

  نگاه آبیک: مسئول روابط عمومی کل سپاه گفت: هم‌زمان با شکل‌گیری ائتلاف، پیشرفت داعش بیشتر و تلفات آن‌ها کمتر شد اما در حال حاضر آن‌ها در برابر مقاومت دولت و ملت عراق متحمل شکست‌های متوالی می‌‌شوند. به گزارش نگاه آبیک به نقل از  باشگاه خبرنگاران، سردار سرتیپ “رمضان شریف” در آیین افتتاحیه نخستین همایش بسیج و رسانه […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: مسئول روابط عمومی کل سپاه گفت: هم‌زمان با شکل‌گیری ائتلاف، پیشرفت داعش بیشتر و تلفات آن‌ها کمتر شد اما در حال حاضر آن‌ها در برابر مقاومت دولت و ملت عراق متحمل شکست‌های متوالی می‌‌شوند.

  رمضان شریفی

  به گزارش نگاه آبیک به نقل از  باشگاه خبرنگاران، سردار سرتیپ “رمضان شریف” در آیین افتتاحیه نخستین همایش بسیج و رسانه در استان کرمان ضمن تشریح اضلاع مثلث مدار رسانه‌ای با بیان اینکه محتوای پیام در رسانه سنگ بنای پیام به حساب می‌آید، اظهار داشت: ما در مؤلفه محتوای پیام به اعتبار مسلمانی و شیعه بودن و به دلیل داشتن آخرین پیامبر(ص) و کتاب آسمانی منحصر به‌فرد هستیم.

  وی ادامه داد: در یک دوره کم ۲ گفتمان یکی به نام گفتمان آمریکایی و اروپایی و یکی دیگر گفتمان کمونیستی به وجود آمد و توانست نیمی از مخاطبان را تحت سلطه خود و به صورت تفکیک گفتمانی در بیاورد.

  مسئول روابط عمومی کل سپاه با اشاره به شکل‌گیری گفتمان انقلاب اسلامی تصریح کرد: بعد از این ۲ گفتمان، گفتمانی که با قرآن‌ کریم انطباق فکری داشت و نه به شرق و نه به غرب وابسته بود روی کار آمد که هم آمریکایی‌ها و هم روس‌ها در آن زمان مخالفت جدی با این گفتمان داشتند و سعی بر این داشتند تا این گفتمان شکل نگیرد.

  وی افزود: علت هراس استکبار جهانی از شکل‌گیری گفتمان انقلاب اسلامی تسخیر قلوب بود که این گفتمان می‌توانست به راحتی آن‌ها را فتح کند و در سال‌های متمادی نیز به توفیقات ارزنده‌ای در این خصوص دست یافته‌ایم.

  مسئول روابط عمومی کل سپاه به بیان دیدگاه امام خمینی(ره) و بنی‌صدر پرداخت و عنوان کرد: دیدگاه امام خمینی(ره) دیدگاهی دینی، محتوایی و برگرفته از آموزه‌های عاشورا بود اما دیدگاه بنی‌صدر دیدگاهی کاملاً مادی بود.

  سردار شریف اظهار داشت: اگر امروز در هر عرصه‌ای باور داشته باشیم که بر حق هستیم، بدانیم عزت از آن ماست و ذلت از آن دشمن است.

  وی گفت: امروز یک رزمنده با همین تفکر عاشورایی توانسته در سوریه و عراق دشمن را به عقب‌نشینی وادار کند.

  مسئول روابط عمومی کل سپاه تصریح کرد: سخن امام‌خمینی‌(ره) و مقام‌معظم رهبری برگرفته از قرآن و روایات و همین گفتمان است و باید به آن توجه داشته باشیم.

  وی با اشاره به ائتلاف ضد داعش اظهار داشت: هم‌زمان با شکل‌گیری این ائتلاف، پیشرفت داعش بیشتر و تلفات آن‌ها کمتر شد اما در حال حاضر آن‌ها در برابر مقاومت دولت و ملت عراق متحمل شکست‌های متوالی می‌‌شوند، هر چند داعشی‌ها در آغاز با در دست داشتن رسانه‌هایی همچون فیس‌بوک و توئیتر توانستند در عرصه مجازی وحشت زیادی را در دل مسلمانان سوری و عراقی ایجاد کنند و بتوانند به راحتی یک شهر را به تصرف خود در بیاورند.

  مسئول روابط عمومی کل سپاه با بیان اینکه گفتمان انقلاب اسلامی توانسته همه حربه‌های دشمنان را به خودشان برگرداند، تصریح کرد: امروز به‌کارگیری رسانه برای غلبه گفتمان‌هاست.

  سردار شریف اظهار داشت: امروز ما از سوی دشمنان در حوزه مدیریتی و جایگاه ولایت فقیه مورد تهاجم قرار گرفته‌ایم.

  وی تصریح کرد: باید امروز مدیرانی شجاع و کاردان در امور اقتصادی داشته باشیم که دشمن نتواند روی عدم کارایی مدیران برنامه‌ریزی کند.

  مسئول روابط عمومی کل سپاه شناخت و تبیین جایگاه ولی‌فقیه را از وظایف بسیج و رسانه برشمرد و گفت: ما باید این مطلب را بشناسیم و به آن بصیرت داشته باشیم.

  سردار شریف در پایان خاطرنشان کرد: استراتژی ایران اسلامی همیشه این بوده که بین مسلمانان تفرقه و شکاف ایجاد نشود و افق ایران اسلامی، افق قرآن‌کریم است.

  انتهای پیام/

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  × 9 = بیست هفت