گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۸/۱۷ - ۲۰:۴۷


  ابزار آمریکا شعار دروغین دموکراسی است

  نگاه آبیک: عضو حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه مردم آمریکا از عدم دموکراسی در این کشور رنج می‌برند، خاطرنشان کرد: شعار دروغین دموکراسی در آمریکا ابزاری سیاسی برای فشار به کشورهاست. به گزارش نگاه آبیک به نقل از  افکارنیوز،حمید‌رضا ترقی عضو حزب موتلفه اسلامی به ارزیابی مولفه دموکراسی و کاهش مشارکت آرای انتخاباتی مردم در […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: عضو حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه مردم آمریکا از عدم دموکراسی در این کشور رنج می‌برند، خاطرنشان کرد: شعار دروغین دموکراسی در آمریکا ابزاری سیاسی برای فشار به کشورهاست.

  حمیدرضا ترقی

  به گزارش نگاه آبیک به نقل از  افکارنیوز،حمید‌رضا ترقی عضو حزب موتلفه اسلامی به ارزیابی مولفه دموکراسی و کاهش مشارکت آرای انتخاباتی مردم در آمریکا پرداخت و گفت: مفهوم دموکراسی در غرب با آنچه در کشورهای دیگر جهان مدعی آن هستند متفاوت است و سیاست دوگانه‌ای را نسبت به شعار دموکراسی‌خواهی در عرصه بین‌المللی دنبال می‌کند که این سیاست دوگانه تنها در رابطه با تعداد آرای مشارکت مردم در انتخابات نیست و با هرگونه دموکراسی‌خواهی مخالفت می‌کند.

  وی با اشاره به کاهش مشارکت مردم در انتخابات در آمریکا تصریح کرد: سیاست دوگانه آمریکا به این صورت است که از سویی مولفه دموکراسی را در کشورهای زیر سلطه خودش را نمی‌پذیرند و با هرگونه دموکراسی در کشورهای مانند عربستان، مصر، قطر و بحرین مخالفت می‌کند اما همواره در کشورهایی مانند ایران، سوریه و مصر شعار حمایت از دموکراسی سر می‌دهند تا جایی که اگر مردم انتخابات دموکراتیکی را در این کشورها برگزار کرده باشند، اگر نتیجه انتخابات بر خلاف منافع ملی و نظر آنان باشد، با آن مخالفت می‌کنند.

  عضو حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه سیاست دوگانه شعار دموکراسی‌خواهی در آمریکا در عرصه بین‌المللی به شعاری مسخره، غیر واقعی و دروغین تبدیل شده است، خاطرنشان کرد: آمریکا از این شعار به عنوان ابزار سیاسی برای فشار به کشورهای دیگر استفاده می‌کند و حتی مردم دنیا از جمله مردم آمریکا و اروپا نیز کاملا به این مساله واقف هستند.

  ترقی با اشاره به جنبش وال‌استریت در آمریکا اظهار داشت: مردم در آمریکا علیه سیاست‌های اقتصادی آمریکا اعتراض کرده و جنبش وال استریت را به وجود آوردند اما پس از آنکه این جنبش با سرکوب دولت مواجه شده است، آنان اعتراض خود را در قالب جنبش نقابداران آغاز کرده‌اند چرا که به واقع آمریکا اجازه نمی‌دهد دموکراسی واقعی در این کشور برقرار شود و آزادی در این کشور حکمفرما نیست.

  وی در پایان با بیان اینکه شعار دموکراسی‌خواهی و آزادی غرب یک دروغ بیش نیست تصریح کرد: امروز مردم آمریکا و اروپا نیز متوجه شده‌اند و هیچ کس در دنیا نمی‌پذیرد که ادعای دموکراسی آنان درست باشد.

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  3 + = نُه