گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۸/۱۷ - ۲۰:۴۱


  یهودیان از توافق هسته‌ای با ایران حمایت کردند

  نگاه آبیک: طبق نتایج نظرسنجی جدید، برخلاف نظر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، ۸۴ درصد از یهودیان آمریکا از توافق نهایی هسته‌ای با ایران حمایت می‌کنند. به گزارش نگاه آبیک به نقل از افکارنیوز، روزنامه آمریکایی «کریستین‌ساینس‌مانیتور» اخیراً گزارشی را منتشر کرده که در آن نوشته برخلاف مواضع «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، ۸۴ درصد از یهودیان آمریکا از […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک: طبق نتایج نظرسنجی جدید، برخلاف نظر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، ۸۴ درصد از یهودیان آمریکا از توافق نهایی هسته‌ای با ایران حمایت می‌کنند.

  یهودیان

  به گزارش نگاه آبیک به نقل از افکارنیوز، روزنامه آمریکایی «کریستین‌ساینس‌مانیتور» اخیراً گزارشی را منتشر کرده که در آن نوشته برخلاف مواضع «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، ۸۴ درصد از یهودیان آمریکا از توافق نهایی هسته‌ای با ایران حمایت می‌کنند.

  این مواضع یهودیان کاملاً در تضاد با نتانیاهو می‌باشد که مخالف سرسخت هرگونه توافق هسته ای با ایران است. مسئله دیگری که قابل توجه است این می‌باشد که برخلاف نظر نخست‌وزیر اسرائیل، بیش از ۶۰ درصد از یهودیان آمریکا حامی حزب دموکرات می‌باشند.

  نتانیاهو تأکید دارد که هرگونه توافقی که به ایران اجازه دهد که برنامه غنی‌سازی اورانیوم خود را ادامه دهد، خطرناک است.

  طبق نظرسنجی تلفنی سازمان «جی استریت» (سازمان تأثیرگذار و هوادار اسرائیل) از یهودیان آمریکایی، اکثر یهودیان از توافق هسته‌ای با ایران حمایت می‌کنند.

  این نظرسنجی نشان داد که ۸۴ درصد از یهودیان آمریکایی به طور کامل یا کمابیش از توافقی که در قبال محدود شدن برنامه هسته ای ایران به هدف‌های غیرنظامی و پذیرفتن بازرسی از تأسیسات اتمی، تحریم‌ها علیه ایران را لغو کند، حمایت می‌کنند.

  «دایلان ویلیامز» یکی از مدیران موسسه جی استریت می‌‌گوید افکار عمومی جامعه آمریکا از فرصت دادن به دیپلماسی حمایت می‌کنند و یهودیان آمریکایی پذیرفته‌اند که میزانی از غنی سازی اورانیوم باید در توافق گنجانده شود.

  در انتخابات میاندوره‌ای کنگره آمریکا که روز سه‌شنبه هفته گذشته برگزار شد، ۶۹ درصد از یهودیان آمریکایی از دموکرات ها حمایت کردند و ۲۸ درصد از آنها از جمهوری‌خواهان حمایت کردند.

  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  9 − پنج =