گزارش
گفتگو
یادداشت و مقاله
 • آرشیو اخبار

 • ۱۳۹۳/۰۸/۱۷ - ۱۸:۵۴


  دادستان عمومی و انقلاب آبیک: امر به معروف و نهی ازمنکر مربوط به تمامی زمینه های دینی است

  نگاه آبیک:  دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبیک گفت: امر به معروف و نهی از منکر تنها در مورد حجاب صدق نمی کند بلکه  تمام واجبات و محرمات دینی را نیز در بر می گیرد. جواد یاوری دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبیک در گفتگویی با خبرنگار نگاه آبیک، اظهار داشت: در طول تاریخ و مطالعات […]

  Print Friendly

  نگاه آبیک:  دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبیک گفت: امر به معروف و نهی از منکر تنها در مورد حجاب صدق نمی کند بلکه  تمام واجبات و محرمات دینی را نیز در بر می گیرد.

  جواد یاوری، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبیک

  جواد یاوری دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبیک در گفتگویی با خبرنگار نگاه آبیک، اظهار داشت: در طول تاریخ و مطالعات انجام شده با اجرای مجازات نه تنها جرایم کاهش نیافته بلکه زمینه برای افزایش جرم نیز فراهم شده است گرچه مجازات در برخی از موارد ضروری و لازم است. وجود جرم در جامعه امری طبیعی است و امروزه باید به عنوان واقعیت بپذیریم که در جوامع کوچک و یا بزرگ انحرافات و جرایم وجود دارد.
  دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبیک توسعه اقدامات پیشگیرانه در زمینه وقوع جرم را ضروری دانست و تصریح کرد: با اقدامات پیشگیرانه می‌توان نقاط و بسترهای جرم را شناسایی و به صورت عملیاتی از وقوع جرم جلوگیری کرد.   بهترین روش برای پیشگیری از جرم، بهره‌گیری از دستورات دین اسلام و عمل به آن است که حاوی نکات ارزنده و کاربردی می‌باشد.
  یاوری با بیان این که امر به معروف و نهی از منکر در تمام ابعاد، انحرافات و جرایم می‌گنجد، افزود: متأسفانه زمانی که در جامعه از امر به معروف و نهی از منکر سخن به میان می‌ آید بی‌حجابی در اذهان خطور می‌کند در حالی که اینگونه نیست و امر به معروف و نهی از منکر در تمام زمینه‌ها و ابعاد گنجانده می‌شود.
  دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبیک انزجار قلبی از گناه، تذکر لسانی و مرحله برخورد عملی را از مراحل اجرای امر به معروف و نهی از منکر دانست و گفت: تذکر لسانی در دستور کار ستاد مردمی پیشگیری و حفاظت اجتماعی دادگستری آبیک قرار دارد که اعضای ستاد با نگاه ویژه‌ و حساس‌‌ تر تذکر لسانی را به منصه ظهور می‌ رسانند.
  یاوری ابراز داشت: آمران به معروف و ناهیان از منکر باید با برخورد خوش، حوصله زیاد و نرم‌خویی به امر به معروف و نهی از منکر در بین آحاد جامعه بپردازند گرچه ممکن است با واکنش هم مواجه شوند ولی زمانی تأثیرگذار است که افراد خاطی به تأمل واداشته شوند. امام حسین (ع) در راه زنده کردن و احیای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه جان خود و خانواده خود را نیز فدا کرد، آمران به معروف نیز باید از امام مظلومشام حسین (ع) الگو برداری کنند.
  این مسئول ریشه‌کنی مواد مخدر را از ضروریات عنوان کرد و اظهار داشت: خود مواد مخدر فسادانگیز است و بسترهای لازم را برای فساد فراهم می‌کند بنابراین در نظر داریم فضای ناامنی را برای قاچاقچیان مواد مخدر فراهم کنیم تا به نقطه ایده آل و هدف مطلوب دست یابیم.
  این مسئول در پایان اظهار امیدواری کرد و گفت: با سر و سامان بخشیدن اعضای ستاد و اجرایی شدن فریضه امر به معروف و نهی از منکر شاهد کاهش بیشتری در میزان جرایم خواهیم بود.
  Print Friendly

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


  5 × چهار =